Wyzwanie czytelnicze LC

Dotyk słońca

Cykl: Rok na Kwiatowej (tom 3)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Batalia

Pierwsze wiosenne i ciepłe promienie słońca to znak, że wszystko wokół budzi się do życia. Tak jak rozkwitają pąki kwiatów, tak rodzą się nowe uczucia i emocje… Róża przeżywa euforię ponownego zakochania. Gdy mężczyzna jej życia zjawia się po latach w progu mieszkania, Róża zupełnie traci głowę. Przyjaciółki radzą jej zachować ostrożność, lecz czy samotna dotąd kobieta będzie w stanie oprzeć...

Róża przeżywa euforię ponownego zakochania. Gdy mężczyzna jej życia zjawia się po latach w progu mieszkania, Róża zupełnie traci głowę. Przyjaciółki radzą jej zachować ostrożność, lecz czy samotna dotąd kobieta będzie w stanie oprzeć się upojnej nocy w objęciach ukochanego?

Gdy ten niespodziewanie znika, Róża zostaje… nie tak całkiem sama. W trudnych chwilach będzie mogła liczyć na pozostałe mieszkanki bloku przy ulicy Kwiatowej, mimo że każda z nich musi borykać się ze swoimi problemami. Ale od czego są przyjaciółki!

„Rok na Kwiatowej” to pełne kobiecych emocji powieści, z którymi zechcesz się zaprzyjaźnić!

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/rok-na-kwiatowej-dotyk-slonca/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/rok-na-kwiatowej-dotyk-slonca/

Stara miłość nie rdzewieje?

Kochani dziś już po raz trzeci postanowiłam odwiedzić cztery przyjaciółki z bloku na ulicy Kwiatowej. Tym razem sięgając po trzeci tom serii Rok na Kwiatowej „Dotyk słońca” Karoliny Wilczyńskiej, czytelnik może bliżej poznać, postać najcichszej i skrytej z grona klubu kapciowego, jak określają siebie bohaterki – Róży.

Przyznam szczerze, że kolei losów właśnie tej kobiety byłam ciekawa najbardziej. Zastanawiałam się bowiem, z czego wynika moje przeświadczenie, że samotna nauczycielka jest osobą niczym z innej epoki. Jej wycofanie, brak asertywności i wiary w siebie skutkują tym, że Róża wręcz boi się życia. Jak możemy wyczytać między wierszami poprzednich części, została mocno skrzywdzona przez mężczyznę, z którym pragnęła iść przez życie. Dziś, kiedy sięgamy po „Dotyk słońca”, widzimy, że dla Róży wreszcie zaświeciło słońce. Ten, którego kochała wieczną i jedyną miłością, powrócił, sprawiając, że w sercu naszej bohaterki po wielu latach rozpamiętywania...

Agnieszka Garncarczyk | 2018-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2018

Trzecia części cyklu "na Kwiatowej" poświęcona jest szczególnie nieśmiałej nauczycielce Róży. Kobieta po śmierci matki mieszka sama i tak naprawdę niczego już nie oczekuje od życia. Straciła bowiem najbliższych, ale także zawiodła się na niedoszłym narzeczonym Danielu.
Kiedy w życiu jej pojawia się jakaś stabilizacja, nieoczekiwanie powraca Daniel.Róża postanawia dać mu jeszcze jedną szansę, młodzi zamieszkują razem a dziewczyna snuje plany na przyszłość.
Przyjaciółki z klubu kapciowego, które znamy powątpiewają w czystość intencji chłopaka. Dziwne jest jego zachowanie zwłaszcza w momencie świąt wielkanocnych, na które Róża chce zaprosić przyszłą teściową. Tuż przed wakacjami Róża odkrywa, że jest w ciąży, a Daniel na wieść o dziecku zrywa z nią.
W trudnym okresie szczególnie pomaga Róży Wiola, która po raz kolejny została mamą i jest dumna ze swoich bliźniaków.
Ku rozwiązaniu problemów zmierza także Liliana, która namawia swoją podopieczną Agnieszkę do zgłoszenia w prokuraturze...

Muminka | 2018-06-28
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 28 czerwca 2018

Kolejna odsłona perypetii czterech kobiet z Kwiatowej. Liliana powoli oswaja Agnieszkę po tych rewelacjach, wizytuje własnego ojca, a dziadka dziewczynki, który też ją skrzywdził.
W poszczególnych rozdziałach mamy też do czynienia z obłędnie zakochaną Różą, dostającą piękne bukiety na walentynki od Daniela. Chce z nim wynająć gniazdko, kumpluje się z Bartkiem, Ku zaskoczeniu okazuje się że jest w ciąży, ale "szczęśliwy tatusiek" na wieść o ciąży się zmywa. Kobieta zaczyna prowadzić własne śledztwo, okazuje sie że mydłek jest juz żonaty, ma dójkę dzieci. Przyjaciółki wspierają ją, radzą walczyć o alimenty.
Wiola przeżywa wieść o bliźniętach, czeka na rozwiązanie, mąż załatwia pomoc teściowej, a Jaś i Małgosia zdrowo się chowają.
Malwina zaś sprawdza się jako szefowa i rekin biznesu, Liliana wspiera ja w zmianie wizerunku, powoli rozkwita tez jej związek, aż się zaręcza.
każda z bohaterek przezywa wzloty i upadki, a czytelnicy jej kibicują. Solidarność i wsparcie przyjaciółek...

Książki_takie_jak_my | 2019-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2019

„Dotyk słońca” opowiada o Róży, kobiecie skromnej, spokojnej, wrażliwej. Róża to nauczycielka języka angielskiego, która wydaje się być osobą aspołeczną. Jest to spowodowane tym, że kilka lat temu, ktoś złamał jej serce, co spowodowało, że kobieta zamknęła się w sobie i nie wchodzi w bliższe relacje z innymi. Kobieta po śmierci matki zapragnęła zacząć nowe życie, nie może dłużej żyć w miejscu, które boleśnie przypomina jej o stracie. Wybierając mieszkanie na kwiatowej ma nadzieję, że wspomnienia nie będą aż tak dawały jej się we znaki i będzie w stanie iść dalej przez życie, powoli łatając swoje serce po tak bolesnej stracie. A kto wie, może nowe miejsce pozwoli jej nie tylko zapomnieć o tym, co było, a również otworzyć się na innych?

kAMyk | 2018-06-27
Przeczytana: czerwiec 2018

Z prawdziwą przyjemnością wracam na ulicę Kwiatową i zaglądam po kolei do każdej z czterech mieszkanek pewnego bloku, które tworzą jedyny w swoim rodzaju Klub Kapciowy. Dziewczyny są wspaniałe i chociaż każda praktycznie jest z innej bajki, to świetnie się dogadują, a najważniejsze, że wspaniale się uzupełniają i wspierają. Prawdę mówiąc, to w realu chciałabym mieć takie sąsiadeczki. No ale wróćmy na Kwiatową. Tym razem autorka przybliża nam w sposób szczególny Różę, cichutką, skromną i wyjątkowo samotną nauczycielkę języka angielskiego, która absolutnie nie potrafi walczyć o siebie, dzieli malutkie mieszkanko z dwoma kocurami, a jej świat kręci się wokół czytanych książek, korepetycji, nielubianych wyjść do pracy i czasami wizyt miłych sąsiadek. Jednak wiosna przynosi odwilż nie tylko na ulicach, ale i w sercu Róży, a kobieta zakochana, to przecież kobieta kwitnąca. Czytelnik staje się naocznym światkiem przemiany, jaka dokonuje się w nieśmiałej kobiecie, jednak Klub Kapciowy ma...

Anna-mojeksiążki | 2018-04-11

Zaprzyjaźniłam się z bohaterkami zamieszkałymi na ulicy Kwiatowej w Kielcach i bardzo lubię do nich wracać. Kiedy tylko pojawił się 3 tom na Legimi - pobrałam i przeczytałam w jedno popołudnie.

Ponownie spotykamy się z Różą, Lilianą, Wiolettą i Malwiną. Tym razem największa część opowieści skupia się wokół postaci Róży, niepozornej nauczycielki angielskiego, która mieszka tylko z dwoma kotami. Wraca z zagranicy jej dawny narzeczony do Polski i do łask Róży, wprowadza się do niej i czaruje dziewczynę. Ta spragniona uczuć lgnie do niego. Jednak związek nie trwa długo, gdyż przy pierwszych problemach mężczyzna znika i zostawia Różę samą w kłopotach. Wspierają ją przyjaciółki i Bartek, wuefista ze szkoły. Tymczasem u Liliany nadal mieszka Agnieszka i w końcu decydują się złożyć pozew w sądzie o molestowanie seksualne, co spotyka się z wrogim odzewem rodziny. Malwina planuje ślub ze swoim Czubem, wspiera ją mam, która mocno się angażuje w organizację wesela. Dochodzi do kłótni i...

Pokrecona | 2018-06-22
Przeczytana: 02 maja 2018

Muszę wspomnieć, że książki tej autorki są specyficzne. Mają w sobie tak ogromne ładunki emocji, że trzeba ochłonąć po lekturze. Przemyśleć na spokojnie pewne rzeczy i przy okazji przeanalizować swoje życie.

Jak zwykle mamy cztery narracje, dzięki czemu możemy wcielić się w daną rolę bez problemu.

W tej części widzimy różnego rodzaje miłości do dziecka. Te cudowne, jak i te złe. Miłość symbiotyczna. Miłość poświęcająca się. Miłość z oddali oraz miłość zła, taka, która boli.

Róża jest gotowa walczyć niczym lwica w imieniu swojego dziecka, natomiast Malwina poświęca się dzieciom, oddając im całą siebie. Co możemy powiedzieć o Lilianie?

Nie miała ona cudownej matki oraz szczęśliwego dzieciństwa. Obwinia swoją matkę za jej słabość względem męża. Uciekając z domu, pozwalała krzywdzić mężczyźnie własne dziecko. Czy taka jest ta słynna matczyna miłość?

Agnieszka podzieliła los Lilki. Zostawiona przez rodziców, którzy nie interesowali się jej stanem emocjonalnym oraz rozwojowym nie...

KobieceRecenzje365 | 2018-09-04

Zdarzało mi się już kiedyś dostać do recenzji środkową książkę z danej serii. Zazwyczaj nie miałam większych problemów, by odnaleźć się w fabule i zorientować, o co tak naprawdę chodzi, mój detektywistyczny zmysł miał tu małe pole do popisu i na ogół domyślałam się, co mogło się już wcześniej wydarzyć.

Miałam już okazje czytać książki Karoliny Wilczyńskiej, więc gdy dostałam do recenzji jej „Dotyk słońca” to szczerze się ucieszyłam. Lubię jej pióro, to jak buduje postacie i całą fabułę. Od razu pobieżnie przejrzałam książkę i już wiedziałam, że jest to trzeci tom z cyklu Rok na Kwiatowej. Zupełnie mnie to nie obeszło. Gdyż te poprzednie wyrwane z serii książki, które miałam okazję czytać napisała właśnie ta autorka. Jednak jak już się pewnie domyślacie tym razem miałam troszeczkę inaczej.

Jest to historia o życiu czterech kobiet, czterech przyjaciółek i członkiń Klubu Kapciowego. Dostajemy cztery części, i cztery perspektywy wydarzeń, oczami Róży, Wioli, Malwiny i Liliany....

Lena | 2018-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2018

To już trzecia część z serii „Rok na Kwiatowej”. Po bliższym poznaniu Lilianny i Malwiny, teraz kolej na Różę, nieśmiałą i nieco wycofaną nauczycielkę języka angielskiego – to jej w głównej mierze poświęcony jest „Dotyk słońca”.
Tradycyjnie już czytelnik zagląda do domu każdej z przyjaciółek, a bohaterki starają się opowiedzieć coś o sobie. Spotkanie u Róży dotyczy przede wszystkim bieżących wydarzeń. W końcu jest szczęśliwie zakochana w byłym narzeczonym, który to pojawił się w poprzedniej części. Róża postanawia dać mu szansę. Miłość zmienia ją, wprowadza w jej życie więcej optymizmu, ale założone różowe okulary zakłamują rzeczywistość. Zakochana po uszy w idealnym mężczyźnie, mimo ostrzeżeń przyjaciółek, dalej snuje plany szczęśliwego życia z Danielem. Mimo tego, że zostaje sama i cała prawda wychodzi na jaw, ona ma naiwną nadzieję, że narzeczony wróci. Klub Kapciowy stara się jej pomóc. Wsparcie przyjaciółek pozwala jej stanąć na nogi i przygotować do kolejnej życiowej roli....

ejotek | 2018-05-21
Przeczytana: kwiecień 2018

Czy wiosna w przyrodzie jest jednoznaczna z wiosną w życiu lub w sercu? Myślę, że w niektórych przypadkach jak najbardziej. Niestety w tym roku wiosna zmroziła moje serce i ten stan prędko raczej nie minie... Trudno jest patrzeć na szczęśliwą przyrodę, kiedy serce spowija smutek. "Dotyk słońca" Karoliny Wilczyńskiej był ostatnią lekturą przed czytelniczą przerwą - czy był też promykiem nadziei?

W trzecim już tomie serii Rok na Kwiatowej na pierwszym planie znalazła się Róża - spokojna, samotna i skromna nauczycielka angielskiego, która choć utraciła swego ukochanego Daniela, to przecież zawsze wierzyła w prawdziwą miłość na całe życie. W finałowej scenie poprzedniej części w jej drzwiach staje ktoś, kto wywołuje szok! Okazuje się, że to Daniel - tylko skąd? Jak? Dlaczego? Po tylu latach? Czyżby wrócił zza granicy dla niej? Do niej? Jego uczucie wygrało nad ambicjami i nie mógł bez niej żyć?

Takie pytania krążą po głowie bohaterki, która oszalała wręcz ze szczęścia i właściwie...