Dotyk słońca

Cykl: Rok na Kwiatowej (tom 3)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Batalia

Pierwsze wiosenne i ciepłe promienie słońca to znak, że wszystko wokół budzi się do życia. Tak jak rozkwitają pąki kwiatów, tak rodzą się nowe uczucia i emocje… Róża przeżywa euforię ponownego zakochania. Gdy mężczyzna jej życia zjawia się po latach w progu mieszkania, Róża zupełnie traci głowę. Przyjaciółki radzą jej zachować ostrożność, lecz czy samotna dotąd kobieta będzie w stanie oprzeć...

Róża przeżywa euforię ponownego zakochania. Gdy mężczyzna jej życia zjawia się po latach w progu mieszkania, Róża zupełnie traci głowę. Przyjaciółki radzą jej zachować ostrożność, lecz czy samotna dotąd kobieta będzie w stanie oprzeć się upojnej nocy w objęciach ukochanego?

Gdy ten niespodziewanie znika, Róża zostaje… nie tak całkiem sama. W trudnych chwilach będzie mogła liczyć na pozostałe mieszkanki bloku przy ulicy Kwiatowej, mimo że każda z nich musi borykać się ze swoimi problemami. Ale od czego są przyjaciółki!

„Rok na Kwiatowej” to pełne kobiecych emocji powieści, z którymi zechcesz się zaprzyjaźnić!

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/rok-na-kwiatowej-dotyk-slonca/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/rok-na-kwiatowej-dotyk-slonca/

Muminka | 2018-06-28
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 28 czerwca 2018

Kolejna odsłona perypetii czterech kobiet z Kwiatowej. Liliana powoli oswaja Agnieszkę po tych rewelacjach, wizytuje własnego ojca, a dziadka dziewczynki, który też ją skrzywdził.
W poszczególnych rozdziałach mamy też do czynienia z obłędnie zakochaną Różą, dostającą piękne bukiety na walentynki od Daniela. Chce z nim wynająć gniazdko, kumpluje się z Bartkiem, Ku zaskoczeniu okazuje się że jest w ciąży, ale "szczęśliwy tatusiek" na wieść o ciąży się zmywa. Kobieta zaczyna prowadzić własne śledztwo, okazuje sie że mydłek jest juz żonaty, ma dójkę dzieci. Przyjaciółki wspierają ją, radzą walczyć o alimenty.
Wiola przeżywa wieść o bliźniętach, czeka na rozwiązanie, mąż załatwia pomoc teściowej, a Jaś i Małgosia zdrowo się chowają.
Malwina zaś sprawdza się jako szefowa i rekin biznesu, Liliana wspiera ja w zmianie wizerunku, powoli rozkwita tez jej związek, aż się zaręcza.
każda z bohaterek przezywa wzloty i upadki, a czytelnicy jej kibicują. Solidarność i wsparcie przyjaciółek...

kAMyk | 2018-06-27
Przeczytana: czerwiec 2018

Z prawdziwą przyjemnością wracam na ulicę Kwiatową i zaglądam po kolei do każdej z czterech mieszkanek pewnego bloku, które tworzą jedyny w swoim rodzaju Klub Kapciowy. Dziewczyny są wspaniałe i chociaż każda praktycznie jest z innej bajki, to świetnie się dogadują, a najważniejsze, że wspaniale się uzupełniają i wspierają. Prawdę mówiąc, to w realu chciałabym mieć takie sąsiadeczki. No ale wróćmy na Kwiatową. Tym razem autorka przybliża nam w sposób szczególny Różę, cichutką, skromną i wyjątkowo samotną nauczycielkę języka angielskiego, która absolutnie nie potrafi walczyć o siebie, dzieli malutkie mieszkanko z dwoma kocurami, a jej świat kręci się wokół czytanych książek, korepetycji, nielubianych wyjść do pracy i czasami wizyt miłych sąsiadek. Jednak wiosna przynosi odwilż nie tylko na ulicach, ale i w sercu Róży, a kobieta zakochana, to przecież kobieta kwitnąca. Czytelnik staje się naocznym światkiem przemiany, jaka dokonuje się w nieśmiałej kobiecie, jednak Klub Kapciowy ma...

Anna-mojeksiążki | 2018-04-11

Zaprzyjaźniłam się z bohaterkami zamieszkałymi na ulicy Kwiatowej w Kielcach i bardzo lubię do nich wracać. Kiedy tylko pojawił się 3 tom na Legimi - pobrałam i przeczytałam w jedno popołudnie.

Ponownie spotykamy się z Różą, Lilianą, Wiolettą i Malwiną. Tym razem największa część opowieści skupia się wokół postaci Róży, niepozornej nauczycielki angielskiego, która mieszka tylko z dwoma kotami. Wraca z zagranicy jej dawny narzeczony do Polski i do łask Róży, wprowadza się do niej i czaruje dziewczynę. Ta spragniona uczuć lgnie do niego. Jednak związek nie trwa długo, gdyż przy pierwszych problemach mężczyzna znika i zostawia Różę samą w kłopotach. Wspierają ją przyjaciółki i Bartek, wuefista ze szkoły. Tymczasem u Liliany nadal mieszka Agnieszka i w końcu decydują się złożyć pozew w sądzie o molestowanie seksualne, co spotyka się z wrogim odzewem rodziny. Malwina planuje ślub ze swoim Czubem, wspiera ją mam, która mocno się angażuje w organizację wesela. Dochodzi do kłótni i...

Pokrecona | 2018-06-22
Przeczytana: 02 maja 2018

Muszę wspomnieć, że książki tej autorki są specyficzne. Mają w sobie tak ogromne ładunki emocji, że trzeba ochłonąć po lekturze. Przemyśleć na spokojnie pewne rzeczy i przy okazji przeanalizować swoje życie.

Jak zwykle mamy cztery narracje, dzięki czemu możemy wcielić się w daną rolę bez problemu.

W tej części widzimy różnego rodzaje miłości do dziecka. Te cudowne, jak i te złe. Miłość symbiotyczna. Miłość poświęcająca się. Miłość z oddali oraz miłość zła, taka, która boli.

Róża jest gotowa walczyć niczym lwica w imieniu swojego dziecka, natomiast Malwina poświęca się dzieciom, oddając im całą siebie. Co możemy powiedzieć o Lilianie?

Nie miała ona cudownej matki oraz szczęśliwego dzieciństwa. Obwinia swoją matkę za jej słabość względem męża. Uciekając z domu, pozwalała krzywdzić mężczyźnie własne dziecko. Czy taka jest ta słynna matczyna miłość?

Agnieszka podzieliła los Lilki. Zostawiona przez rodziców, którzy nie interesowali się jej stanem emocjonalnym oraz rozwojowym nie...

Lena | 2018-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2018

To już trzecia część z serii „Rok na Kwiatowej”. Po bliższym poznaniu Lilianny i Malwiny, teraz kolej na Różę, nieśmiałą i nieco wycofaną nauczycielkę języka angielskiego – to jej w głównej mierze poświęcony jest „Dotyk słońca”.
Tradycyjnie już czytelnik zagląda do domu każdej z przyjaciółek, a bohaterki starają się opowiedzieć coś o sobie. Spotkanie u Róży dotyczy przede wszystkim bieżących wydarzeń. W końcu jest szczęśliwie zakochana w byłym narzeczonym, który to pojawił się w poprzedniej części. Róża postanawia dać mu szansę. Miłość zmienia ją, wprowadza w jej życie więcej optymizmu, ale założone różowe okulary zakłamują rzeczywistość. Zakochana po uszy w idealnym mężczyźnie, mimo ostrzeżeń przyjaciółek, dalej snuje plany szczęśliwego życia z Danielem. Mimo tego, że zostaje sama i cała prawda wychodzi na jaw, ona ma naiwną nadzieję, że narzeczony wróci. Klub Kapciowy stara się jej pomóc. Wsparcie przyjaciółek pozwala jej stanąć na nogi i przygotować do kolejnej życiowej roli....

ejotek | 2018-05-21
Przeczytana: kwiecień 2018

Czy wiosna w przyrodzie jest jednoznaczna z wiosną w życiu lub w sercu? Myślę, że w niektórych przypadkach jak najbardziej. Niestety w tym roku wiosna zmroziła moje serce i ten stan prędko raczej nie minie... Trudno jest patrzeć na szczęśliwą przyrodę, kiedy serce spowija smutek. "Dotyk słońca" Karoliny Wilczyńskiej był ostatnią lekturą przed czytelniczą przerwą - czy był też promykiem nadziei?

W trzecim już tomie serii Rok na Kwiatowej na pierwszym planie znalazła się Róża - spokojna, samotna i skromna nauczycielka angielskiego, która choć utraciła swego ukochanego Daniela, to przecież zawsze wierzyła w prawdziwą miłość na całe życie. W finałowej scenie poprzedniej części w jej drzwiach staje ktoś, kto wywołuje szok! Okazuje się, że to Daniel - tylko skąd? Jak? Dlaczego? Po tylu latach? Czyżby wrócił zza granicy dla niej? Do niej? Jego uczucie wygrało nad ambicjami i nie mógł bez niej żyć?

Takie pytania krążą po głowie bohaterki, która oszalała wręcz ze szczęścia i właściwie...

brandseld | 2018-05-08
Przeczytana: 08 maja 2018

Przeczytałam jednym tchem. Bardzo zaprzyjaźniłam się z kobietami mieszkającymi przy ulicy Kwiatowej. W tym tomie najwiecej jest o Róży, delikatnej, romantycznej nauczycielce języka angielskiego, która ponownie przeżywa pierwszą miłość. Karolina Wilczyńska pisze naprawdę ciekawie, wszystkie jej ksiazki które dotąd przeczytałam nie zawiodły mnie, a wręcz przeciwnie - podsycają apetyt na więcej. Tak było i tym razem, choć Róża nie jest moją ulubioną bohaterką, to tym bardziej podziwiam autorkę, że tak poprowadziła jej losy - ciekawie, realistycznie i pouczająco. Nie mogę się już doczekac następnego, już czwartego tomu w którym zapewne główną bohaterką będzie Wiola. Polecam cała serię bardzo gorąco. Przy takich książkach się odpoczywa ale i uczy.

Dominika Szymańska | 2018-04-07
Przeczytana: 02 kwietnia 2018

[zapraszam do siebie: shevvolf.blogspot.com]

„Dotyk słońca” jest zdecydowanie moją „najulubieńszą” częścią serii na Kwiatowej, choć przyznam szczerze i wcale nie po cichu, że jestem tym faktem szczerze zaskoczona. Dlaczego? A to dlatego, że główną bohaterką tej części jest najbardziej nielubiana przeze mnie Róża - bezpłciowa, naiwna i niesamowicie irytująca dziewczyna, która kompletnie „odstaje” od dzisiejszego świata, jakby urwała się z choinki! 🙈🌲 Nie będę Wam zdradzać co się z nią dzieje w tej części, ale dla mnie sytuacja w której się znalazła jest tak wyssana z palca i zwyczajnie nierealna, że jeśli rzeczywiście takie dziewczyny istnieją? To ja im serdecznie współczuję bycia takimi „pierdołami życiowymi” 🙊 Książkę uratowały dla mnie Wiola (walcząca o siebie i swoje małżeństwo głównie z upierdliwą teściową i kompleksami) i Liliana (której relacja z Agnieszką pogłębia się i nabiera takiego swoistego ciepła i pozytywnych wibracji, co przecież nie jest tak oczywiste dla tej...

Anna | 2018-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2018

Pierwszy tom czytało mi się świetnie, drugi już mniej, trzeci wg mnie już wyraźnie naciągany. Szkoda.

palalela | 2018-04-29
Na półkach: 2018, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 29 kwietnia 2018

Moje 3. spotkanie z mieszkankami Kwiatowej byłoby jak najbardziej udane, gdyby nie zachowanie bohaterki części głównej (dla niewtajemniczonych: każda z części cyklu składa się z 4 wypowiedzianych innymi ustami opowieścią skierowaną do czytelniczki; 1. jest dominująca i zajmuje 50 & objętości książki, każda kolejna jest krótsza i bardziej skrótowa; taki zabieg nie tylko informuję odbiorczynie, co u każdej z bohaterek się wydarzyło, ale pozwala również na zapoznanie się z jej punktem myślenia). no niby ma te 32 lata, to niby jest nauczycielką, ale jej zachowanie było tak głupie, że gdyby była postacią realną, wsiadłabym do pociągu i zwyczajnie bym jej natrzaskała. Rozumiem, że "miłość to głupie uczucie, zaczyna się w serduszku, kończy na dupie", ale nawet najmocniejsze uczucie nie powinno czynić człowieka ślepym! Mimo tego jestem bardzo ciekawa dalszych perypetii bohaterek, bo Autorka nie miała dla nich litości i przed każdą postawiła ogromne wyzwanie. Polecam!