Mroczna toń

Wydawnictwo: Filia
Dark Water
Emilia Skowrońska
Ag2S

Wrzucone do wody ciało natychmiast zaczęło opadać na dno. Miała tam leżeć w spokoju jeszcze przez wiele lat, ale nad nią, na lądzie, rozpoczął się właśnie koszmar … Gdy detektyw Erika Foster otrzymuje wskazówkę, że kluczowe dowody w bardzo ważnej sprawie narkotykowej znajdują się na dnie porzuconego kamieniołomu na obrzeżach Londynu, każe go przeszukać. W grubej warstwie mułu nurkowie...

Gdy detektyw Erika Foster otrzymuje wskazówkę, że kluczowe dowody w bardzo ważnej sprawie narkotykowej znajdują się na dnie porzuconego kamieniołomu na obrzeżach Londynu, każe go przeszukać. W grubej warstwie mułu nurkowie znajdują nie tylko narkotyki, lecz także coś jeszcze – szkielet małego dziecka. Szybko udaje się zidentyfikować zwłoki – to siedmioletnia Jessica Collins, dziewczynka, której cały kraj szukał dwadzieścia siedem lat wcześniej.

Gdy Erika próbuje połączyć stary materiał dowodowy z nowym, zaczyna kopać głębiej i dowiaduje się coraz więcej o rozbitej rodzinie Collinsów i pierwszej detektyw, która prowadziła tę sprawę, Amandzie Baker – kobiecie, która załamała się psychicznie po tym, jak udało jej się odnaleźć dziewczynki. Wkrótce Erika uświadamia sobie, że będzie to jedna z najbardziej złożonych i wymagających spraw, jakie kiedykolwiek prowadziła. Czy powinna podejrzewać kogoś z otoczenia Jessiki?

Ktoś ewidentnie ukrywa swoje tajemnice. Nie chce, żeby ta sprawa została rozwiązana. I zrobi wszystko, by powstrzymać Erikę przed dotarciem do prawdy.

Oto trzecia porywająca książka z serii o detektyw Erice Foster autorstwa Roberta Bryndzy, którego dwie pierwsze książki, Dziewczyna w lodzie i Nocny stalker, sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy!

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/252

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/252

Aneta Wiola | 2018-03-20
Przeczytana: 20 marca 2018

„Gdy żyjesz kłamstwem, w pewnej chwili wrasta ono w ciebie do tego stopnia, że wydaje ci się prawdą”.

Londyn, na dnie starego kamieniołomu odnaleziono szkielet dziecka. Sekcja wykazała, że szczątki należą do Jessici Collins, której cały kraj szukał 26 lat temu.
Śledztwem dowodzi Erika Foster. Policjantka wkrótce uświadamia sobie, że to jedna z najtrudniejszych spraw, jakie prowadziła.
Ktoś coś ukrywa. Ktoś coś wie. 26 lat są dodatkowym atrybutem do zakopania tajemnicy- kto zamordował siedmioletnią dziewczynkę?

Nie przepadam za śledztwami, które swoje korzenie mają w przeszłości. Jednak MROCZNA TOŃ to nie jakaś powieść o jednostajnym toku wydarzeń, gdzie wszystko jest przewidywalne i nudne.
Robert Bryndza stworzył historię, która porusza w człowieku najczulsze struny.
Jak można się tak po prostu rozpłynąć w powietrzu?
Co jeśli byłoby to Twoje dziecko?
Jak nauczyć się żyć z myślą, że osoba, którą kochasz już nie wróci?
Autor ma talent i nieraz to udowodnił. Świetnie zarysowanie...

Karol | 2018-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2018

Z każdą kolejną książką tego cyklu co raz bardziej dziwię się tym jak mało mówi się o tym autorze. Robert Bryndza trzeci raz z rzędu zdołał napisać kryminał który wciąga od pierwszych stron i nie puszcza do samego końca.

Erika Foster po raz kolejny musi zmierzyć się ze sprawą z przed lat, a jednocześnie stara się zapanować nad swoim życiem prywatnym. Mogłoby się wydawać że już to przerabialiśmy i autor utknął w tym zamyśle, ale pomimo tego bez większych problemów intryguje czytelnika i zachowuje oryginalność.

Po raz kolejny muszę pochwalić styl autora, który nie zagłębia się zbytnio w poboczne wątki i praktycznie w stu procentach skupia się na sprawie. Krótkie i zwięzłe rozdziały sprawiają wrażenie jak gdyby akcja pędziła bez opamiętania, ale jest to dosyć dobrze wyważona historia w której znajdziemy kilka miejsc na odetchnięcie od danych wydarzeń.

Bardzo podoba mi się sprawa nad którą tym razem pracuje główna bohaterka. Zagadka jest naprawdę intrygująca, wielowarstwowa i co...

książek: 2040
jamczyk | 2018-05-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 05 maja 2018

Trzecie spotkanie z inspektor Foster można uznać za udane. Całkiem zgrabne przedstawienie rozwiązania zagadki kryminalnej z przed ćwierć wieku. Znajomi bohaterowie, charakterystyczny sposób pisania, szybka akcja i nieoczywiste rozwiązanie sprawy, czynią z tej książki dobrą literaturę rozrywkową, z którą spokojnie można się zapoznać. Forma pisarska autora wyraźnie zwyżkuje.

Hana | 2018-03-20
Na półkach: Bryndza Robert, Przeczytane
Przeczytana: 20 marca 2018

Trochę słabsza część, której nie uratowała nawet siostra Eriki ,Lenka. Matka- wariatka i żona bardzo podejrzanego typa. Erika też nie bardzo wie czego chce. Wozi się z tym Petersonem i decyzji podjąć nie może. Niezdecydowana taka. Sprawa też jest jakaś taka…. No, stara na pewno. Dawno temu Collinsowie tracą córkę. Porwano ją. Ciało dziecka odnaleziono przypadkiem po latach. Trauma wraca.A rodzina i tak jest rozbita i poraniona. Erika Foster z zespołem próbuje ustalić kto porwał i zabił dziecko. To nie wszystko. Ktoś zabija ludzi związanych ze sprawą. Łatwo nie jest. Finał zaskakujący. Książka umili podróż albo popołudniową herbatkę. Polecam.

Sakeena | 2018-02-27
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 26 lutego 2018

Poprzednie książki autora były dobre, zwłaszcza pierwszy tom "Dziewczyna w lodzie". Można było się spodziewać, że dalej będzie dobrze. I szczerze mówiąc “Mroczna toń” jest jeszcze lepsza od poprzedniczek. Skomplikowane śledztwo otwarte ponownie po 26 latach nie daje widoków na szybkie rozwiązanie. Sporo wątków i zagęszczona fabuła sprawiają, że potrzeba trochę czasu, by wszystko sobie ułożyć. Świetnie zarysowana postać Eriki Foster – bohaterki, która zapadła w pamięć już w poprzednich tomach. Jej zagmatwane życie osobiste, traumy z przeszłości, relacje z rodziną, czy współpracownikami – wszystko świetnie współgra z całą powieścią. A obyczajowe wątki, poczucie humoru, krótkie przerywniki tylko pomagają w czytaniu. Autor jest w formie, poprzednio trochę narzekałam na zbyt szybkie wyjawienie tajemnicy - tutaj zdecydowanie się poprawił, miał świetny pomysł i mam nadzieję, że kolejne tomy będą równie “nieodkładalne”. Świetnie się czytało – naprawdę polecam!

eMM | 2018-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2018

"Nigdy nie wiadomo,co myślisz.Jesteś tak bezpośrednia.że prawie brutalna.."
Trzeci kryminał Roberta Bryndza z Eriką Foster w roli głównej.Tym razem Erika zaangażowana jest w dochodzenie zamordowanej i odnalezionej po 26ciu latach zaginionej dziewczynki.Wartka akcja powieści,sporo osób z których prawie każdy ma coś na sumieniu sprawia,że książkę czyta się szybko.Nie jest to wyłącznie zagadka kryminalna gdzie główna bohaterka rozwiązuje kolejne tropy ale i wątek obyczajowy o skomplikowanych relacjach rodzinnych w obliczu tragedii,jaką jest strata dziecka.

boziaczek | 2018-08-03
Na półkach: Przeczytane, E-booki

"Mroczna toń" to kolejny rewelacyjny tom Roberta Bryndzy o inspektor Erice Foster. Fabuła niezmiernie ciekawa z mocno zaskakującym zakończeniem. Czyta się wyśmienicie.
Trzeba przeczytać! Polecam!

Ania | 2018-03-27
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 27 marca 2018

Niczym nie wyróżniająca się poprawność. Przeczytałam z malejącym z każdą stroną zainteresowaniem. Finał może i zaskakujący, ale byłam już na tyle znudzona, że nie zrobił na mnie większego wrażenia.
Za dużo wątków prywatnych, za mało śledztwa, zero napięcia i gry na emocjach czytelnika.

Agro | 2018-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2018

Takie sobie.. tak jak dwie poprzednie części. Idealna książka na wakacje kiedy leżymy sobie na leżaku (sprawdziłem osobiście i polecam).
Wkręca, nie nudzi, czyta się sprawnie.
Całą reszta? Nie wymagałbym dużo od Bryndzy. Widać, że to nie będzie supergwiazda kryminału. Trochę tak jak z kupowaniem bryndzy w Zakopanem..często produkt sztucznie poprawiany.
Kolejne części przeczytam ale ciśnienia nie ma.

daka | 2018-01-05
Na półkach: Przeczytane, Kryminał, E-booki

Bardzo interesująca lektura z zakończeniem jednak zaskakującym ( przynajmniej dla mnie 😀). Autorowi udało się stworzyć bohaterów, z którymi chce się przebywać i którym się kibicuje. Naprawdę się ciesze, że czwarta część już za moment.