Gdzie jest Spot?

Okładka książki Gdzie jest Spot? Eric Hill
Okładka książki Gdzie jest Spot?
Eric Hill Wydawnictwo: Mamania Seria: Spot interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Mamania
2018-02-07
2018-02-07
22 min.
książki kartonowe książki dla najmłodszych piesek

Okładka książki Koala nie pozwala! Emilia Dziubak, Rafał Witek
Koala nie pozw... Emilia Dziubak, Raf...
Okładka książki Jano i Wito. W trawie Przemysław Liput, Wiola Wołoszyn
Jano i Wito. W... Przemysław Liput, W...
Okładka książki Coś Marc Boutavant, Astrid Desbordes
Coś Marc Boutavant, Ast...
Okładka książki Mysz, która chciała być lwem Rachel Bright, Jim Field
Mysz, która ch... Rachel Bright, Jim ...

“Gdzie jest Spot?” to sympatyczna książeczka z psimi bohaterami. Uzbrojona w klapki oferuje małym szkrabom frajdę z zabawy w chowanego. Pozycja ciekawa ale czy obowiązkowa w biblioteczce to już sami musicie zadecydować.

Stało się! Doczekaliśmy się polskiej wersji tej niesłychanie popularnej, brytyjskiej bajki o przygodach psiaka imieniem Spot. Aż chce się zapytać... dlaczego musieliśmy czekać tak długo? Jedno jest pewne, było warto poczekać!

Pierwsza z serii książeczek o Spocie, "Where's Spot?", została wydana w roku 1980! Eric Hill zaczął tworzyć przygody Spota już w 1976 roku dla swojego małego synka Christophera. Zauważył bowiem, że trzyletni chłopiec był zafascynowany procesem podnoszenia papieru. Pomysł, na owe czasy niezwykle innowacyjny, z podnoszonymi klapkami przyjął się niesłychanie dobrze i w krótkim czasie książeczka osiągnęła ogromną popularność. Autor postanowił stworzyć serię książeczek i poszerzyć zakres postaci.

Niestety nie udało mi się odnaleźć informacji, ile dokładnie książeczek powstało w tej serii, ale tak na oko, po przejrzeniu różnych stron, myślę, że może to być około 30. Jedne z pierwszych, zaraz po "Gdzie jest Spot?" to "Spot idzie do szkoły", "Pierwszy spacer Spota", "Przyjęcie urodzinowe Spota", "Spot jedzie na wakacje" czy "Spot odwiedza swoich dziadków". Książeczek jest na prawdę mnóstwo!

olska wersja książeczki została stworzona przez wydawnictwo Mamania. "Gdzie jest Spot?" to kartonowa książeczka z klapkami, licząca 22 strony pełne niespodzianek. Główną bohaterką tej opowieści jest Sally, mama Spota, która przygotowała obiad i chodzi po całym domu w poszukiwaniu swojego synka. Zagląda za drzwi, do zegara, do fortepianu, pod schody, do szafy, pod łóżko, do skrzyni, pod dywan i nigdzie tam nie znajduje niesfornego szczeniaczka. Spotyka za to sympatyczne zwierzątka - niedźwiedzia, węża, hipopotama, lwa, małpkę, krokodyla, pingwiny czy żółwia, którzy w dalszych częściach serii książeczek zostaną przyjaciółmi Spota.

"Gdzie jest Spot?" jest zatem tylko wstępem do przygód małego psiaka. W dalszych częściach bowiem to Spot będzie głównym bohaterem. Mam ogromną nadzieję, że wydawnictwo Mamania nie poprzestanie na pierwszej części i że niebawem na rynku pojawią się kolejne książeczki z serii przygód Spota.

Zdjęcia książeczki dostępne na moim blogu https://maleiwielkieczytanie.blogspot.com/2018/02/25-gdzie-jest-spot-eric-hill.html

Kartonowa książeczka z otwieranymi okienkami - zabawa w poszukiwanie i przy okazji nauka nazw zwierząt. Fajna sprawa.

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Dzieci - 2019
  • Literatura angielska, walijska, szkocka, irlandzka
  • Półeczka maleństwa
  • Kubusiowa
  • Dzieci - posiadają

Dodaj cytat z książki Gdzie jest Spot?