Połączenie odebrane

Wydawnictwo: Znak
religia
L_Settembrini

Ksiądz Boniecki ma głos w moim domu – to hasło na powrót stało się potrzebne. Czym jest kościelny feminizm? Jak pogodzić się ze starością? Czy spowiedź może być terapią? Jak stawić opór terroryzmowi? To tylko niektóre tematy poruszane w tej książce przez ks. Adama Bonieckiego. Połączenie odebrane jest wyborem najistotniejszych, ponadczasowych tekstów ks. Bonieckiego z ostatnich lat,...

Ksiądz Boniecki ma głos w moim domu – to hasło na powrót stało się potrzebne.

Połączenie odebrane jest wyborem najistotniejszych, ponadczasowych tekstów ks. Bonieckiego z ostatnich lat, publikowanych na łamach „Tygodnika Powszechnego”. Jego głos – pełen akceptacji, mądrości i zrozumienia – jest właśnie tym, czego potrzeba teraz polskiej debacie.

Książka, która pozwala usłyszeć głos autorytetu.

Zabierając głos, trudno kierować się zasadą, „żeby się tylko komuś nie narazić”. Nie ma też sensu uciekanie w ważnych kwestiach w pobożne banały. (…)
Jacek Kuroń mawiał: „Jeśli chcesz się wszystkim podobać, to się zapisz do orkiestry dętej”.
(fragment książki)

Każde słowo ks. Bonieckiego to pomoc w „łapaniu równowagi". Czekam na te słowa jak na powietrze. Nie tylko ja. Bardzo dziękujemy.
Krystyna Janda

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

eduko7 | 2018-04-27
Przeczytana: 24 kwietnia 2018

Ileż aktualnych treści! Przykładowo problemy rodzin dzieci z niepełnosprawnością i jakże wymowne słowa:
"Sytuacja najsłabszych jest miarą kultury każdego społeczeństwa, a także miarą jego chrześcijaństwa".
I tak dobitne przykłady miłosierdzia w codziennej praktyce.
Wspomina osoby, które oddziaływały na wielu dzięki działaniu Ducha Św. - Jana XXIII, Jana Pawła II, Matkę Teresę z Kalkuty, ks. Jerzego Popiełuszkę, ks. Jana Kaczkowskiego, Władysława Bartoszewskiego i inne.
Wskazuje na dylematy współczesnych ludzi, wyzwania stojące przed Kościołem, przed każdym z nas. Ale nie zostawia nas z nimi, daje drogowsazy, odwołując się do Psima świ., nauczania Ojca św. Franciszka i jego poprzedników.

przygodka | 2018-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2018

Świetne felietony ks. Bonieckiego poruszające bieżące problemy. Te teksty dają mi nadzieję, że wiara z rozsądkiem też mogą iść w parze. Ksiądz Boniecki zdecydowanie ma głos w moim domu :)

magdalena | 2018-10-02
Przeczytana: 02 października 2018

Zbiór felietonów na aktualne problemy otaczającego świata. Mądry głos, którego zawsze warto posłuchać. Prawdziwe, szczere, wyważone opinie. Warto przeczytać.

Paweł | 2018-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2018

Głos rozsądku, spokojny, wyważony i merytoryczny. Otwarty na drugiego człowieka, nie oceniający i rozumiejący.
Świetny zbiór edytoriali księdza Bonieckiego, wydany w estetyczny i tematycznie uporządkowany sposób. Książka, do której będę wracać.

bookworm | 2018-08-02
Przeczytana: 15 lipca 2018

Zebrane i podzielone na kategorie tematyczne felietony publikowane w TP. Mądre i wciągające. Tłumaczące wiele kościelnych zawiłości. Najlepsze jak dla mnie tematy społeczno-polityczne: terroryzm, zmiany w Polsce na przestrzeni lat, polityka historyczna. Choć te o franciszkowych reformach (i nie o gacie tu chodzi 🙂) również interesujące. Kolejny ksiądz, który nie pitoli trzy po trzy.

ozziris | 2018-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2018

Nie jestem zwolennikiem wszelkiego rodzaju zbiorów, greatests hits i tym podobnych ale tu zrobiłem wyjątek. Nie dziwię się, że takim ludziom polska mafia zwana episkopatem zamyka usta. Chyba jedyny głos rozsądku w dzisiejszych wariackich czasach. Warto przeczytać. Początek może obfituje w zbyt wyszukane słowa ale reszta i całokształt - super. Warto przeczytać na bieżąco. Za kilka lat może nie być wiadomo o co dokoładnie chodzi, gdzyż okoliczności wydarzeń do których odnosi się ksiądz Boniecki są tylko lekko zarysowane.

Karolina | 2018-12-05
Na półkach: 2018, Przeczytane