komiksy
Charlotte_allen

Scenariusz komiksu został oparty o opis zawarty w "Kronice polskiej" Anonima tzw. Galla, dotyczący postrzyżyn syna Piasta i syna Popiela oraz wizytę pielgrzymów. Do współpracy Muzeum zaprosiło Elżbietę Żukowską, znawczynię literatury, scenarzystkę i publicystkę oraz Karola Kalinowskiego (znanego także jako KaeReL), jednego z najbardziej oryginalnych i najciekawszych artystów komiksowych w Polsce, autora słynnej Łaumy i zdobywcy m.in. Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2016 za Kościsko.

źródło opisu: https://www.komiks.gildia.pl/komiksy/borka-i-sambor/1

źródło okładki: https://www.komiks.gildia.pl/komiksy/borka-i-sambor/1