Pozwól mi zostać

Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Ryan's Bed

Zapytała, czy może zostać, a on jej pozwolił. Tej feralnej nocy, kiedy świat Mackenzie całkowicie runął, dziewczyna miała nocować w obcym domu. Przez przypadek trafiła do pokoju Ryana. Powinna od razu odejść, powinna czuć się zażenowana, powinna przeprosić, ale nie zrobiła żadnej z tych rzeczy. Tej nocy zupełnie obcy chłopak sprawił, że czuła się bezpieczna, a jego pokój stał się dla niej...

Zapytała, czy może zostać, a on jej pozwolił.

Tej feralnej nocy, kiedy świat Mackenzie całkowicie runął, dziewczyna miała nocować w obcym domu. Przez przypadek trafiła do pokoju Ryana. Powinna od razu odejść, powinna czuć się zażenowana, powinna przeprosić, ale nie zrobiła żadnej z tych rzeczy. Tej nocy zupełnie obcy chłopak sprawił, że czuła się bezpieczna, a jego pokój stał się dla niej jedynym miejscem, gdzie w końcu mogła uspokoić swoje myśli. To właśnie tej nocy, jej siostra bliźniaczka odebrała sobie życie.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: Wydawnictwo Kobiece

LukeBlake | 2018-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2018

O dziewczynie, która pomyliła pokoje. Pozwól mi zostać – Tijan Meyer
Recenzja również na mojej stronie:

Mój czytelniczy debiut, pierwsza książka autorki, o której nigdy w życiu nie słyszałem. Nie miałem pojęcia czego się spodziewać, jednak temat, który lubię – śmierć bliskiej osoby, sprawił, że sięgnąłem po ten właśnie tytuł.

Czytelnik od samego początku wprowadzony jest w wir wydarzeń. Umiera Willow, siostra bliźniaczka naszej głównej bohaterki – Mackenzie. Tej felernej nocy, musi nocować u nieznanych ludzi i przez zupełny przypadek wpada do pokoju Rayana, gdzie spokojnie zasypia.

Początek był całkiem przyjemny dla oka. Trochę chaotyczny, ale mimo to wciągający od pierwszej strony. Jednak piszę tutaj tylko o samym wstępie – może pierwszych trzydziestu stronach, dalsza część nie jest najwyższych lotów.

Może zacznę od tych pozytywnych aspektów. Do pewnego momentu książki jedynym wątkiem, który trzymał mnie przy niej dalej, były...

mclena | 2018-05-18
Przeczytana: 15 maja 2018

"I woke that morning in Ryan’s arms, I felt a little less crazy. I felt a little bit better. And I felt a little more whole."

To moje pierwsze spotkanie z Tijan - nie bez powodu, gdyż mimo, że obraca się w dość znanym gronie autorskim, jeszcze nigdy nie słyszałam jakiś wybitnych opini na temat jej twórczości. Zakwalifikowałam ją do autorów kategorii "może kiedyś, ale napewno nie prędko" i tak sobie czytałam wszystko inne.
Z polecenia mojej książkowej BFF stwierdziłam, że spróbuję. Bardzo miło byłam zaskoczona sytlem, kreacją bohaterów i lekkością z jaką przyszło mi wejść w świat Mackenzie i Ryana. Temat ciężki, ale gdzieś tam wciąż lekkodusznie do powieści podchodziłam. Podobała mi się Mac, to jak odmienna była od innych bohaterek w podobnej sytuacji i to mnie urzekło. Ryan też zasługuje na dostrzeżenie, choć mogło by go być troche więcej, by pojąć również co jego ukształtowało, a chemia byłą dokłądnie w punkt. Wszystko było dobrze... do ostatniego zdania w epilogu. WOW. Teraz...

Biorąc do rąk tą książkę myślałam,że będzie zaskakująca,dobra,a rozczarowałam się czytając ten kryminał,bohaterowie bez charakteru,bez płciowi,irytująca,denerwująca Mackenzie wciąż balowała po cudzych pokojach i do Rayana przychodziła.
Nie mogłam przetrawić książki,nie podobała się wcale nie porwała.
Po prostu dramat,dużo bałaganu,chaosu.

mania_kch | 2018-10-16
Na półkach: 2018, Przeczytane

Zupełnie nie moja bajka. Miało być dramatycznie, emocjonalnie, myślałam, że sponiewierała mnie ta książka a tu takie rozczarowanie. Ani styl pisania, ani fabuła, ani bohaterowie nic z tych rzeczy nie przypadło mi do gustu. Z całej historii tylko jedno zdanie wywołało u mnie dreszczyk emocji, ale zaraz po nim nastąpił koniec książki.

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

„Pozwól mi zostać” Tijan jest powieścią, skierowaną przede wszystkim do młodych czytelników, poruszającą bardzo trudny temat — samobójstwo wśród nastolatków. Myślę jednak, że również dorośli powinni zapoznać się z tą książką. Młode osoby, dorastając borykają się z różnymi problemami, często dla dorosłych niezrozumiałymi, traktowanymi jako przejaw buntu, bądź niekiedy, po prostu jako zbyt błahe, by miały spowodować czyjąś śmierć.

Historia rozpoczyna się z chwilą śmierci Willow, siostry bliźniaczki Mackenzi, co nadaje dodatkowej warstwy bólu. Nie od dziś wiadomo, że bliźniaki, zwłaszcza jednojajowe łączy szczególna, często niezrozumiała dla wielu, więź.

„Strata to strata, niczym się to nie różni — z tego, co mi wiadomo. Jasne, poczucie żalu na pewno może mieć różne natężenie, ale to ta sama emocja. Jedyną różnicą może być to, czy pojawia się nagle czy stopniowo.”

To właśnie Mac znajduje siostrę, brodzącą we krwi na podłodze, by...

marcia | 2018-10-02
Przeczytana: 01 października 2018

Tak szczerze to spodziewałam się głupiutkiego, płytkiego romansu. Być może z jakimś drobnym „dramatem”, który dość szybko i łatwo zostanie rozwiązany i naprawiony. Jednakże okazuje się, że jest tu głębia. Jest to książka, która pokazuje jak brutalne potrafi być życie oraz jak nieczuli są nastolatkowie na krzywdę innych. Pokazuje też, że większość młodych ludzi pozostawiona jest sama sobie, ponieważ rodzice często są zajęci swoją karierą i utrzymaniem domu. Często prowadzi to do rozwoju poważnych problemów u nastolatków i w konsekwencji do popelnoania strasznych rzeczy takich jak np. samobójstwo.

Główna bohaterka Mac to młodziutka dziewczyna, która utraciła wszystko, swoją siostrę bliźniaczkę oraz zainteresowanie rodziców. Dziewczyna zdecydowanie nie radzi sobie z tym, nie potrafi a raczej nie chce pogodzić się z sytuacją... Zaczyna wariować.... Do czasu aż na jej drodze staje Ryan, chłopak który również kogoś stracił. On także jest otoczony przez mrok żałoby i żalu. On także wie...

lulamae | 2018-10-03
Przeczytana: 03 października 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Opinia może zawierać SPOILERY!!!

W dniu, kiedy Mackenzie Malcolm straciła swoją drugą połowę, swoją siostrę bliźniaczkę przez przypadek położyła się nie w tym łóżku gdzie powinna. Wylądowała w łóżku Ryan'a i niespodziewanie łóżko to stało się jej oazą.

Mackenzie będzie próbowała poradzić sobie ze stratą, a Ryan będzie towarzyszył jej od tej pory na każdym etapie ku uzdrowieniu. Jednak Ryan także doznał, kiedyś straty.

Czy ta dwójka stanie się dla siebie nawzajem ukojeniem?

To pierwsza książka od Tijan po którą sięgnęłam... nie powiem, wiązałam z nią spore nadzieje, zwłaszcza, że opinie o tej książce są bardzo dobre, a historia zapowiadała się niezwykle emocjonalnie. I od razu powiem, że Tijan to raczej nie moja bajka i raczej minie sporo czasu zanim sięgnę po kolejną pozycję od tej Autorki.

"Pozwól mi zostać" to dla mnie jedno z największych rozczarowań książkowych tego roku.
Bazując po opisie książki oraz losowych opiniach np. na goodreads nastawiłam się na...

| 2018-10-19
Przeczytana: 19 października 2018

Przeczytałam wszystkie książki Tijan Meyer i uważam ją za świetną pisarką ale... "Pozwól mi zostać" niestety jest najsłabszą książka w dorobku tej autorki.
Mackenzie traci siostrę bliźniaczkę i musi nauczyć się żyć na nowo i to jest tyle na temat historii. Razem z główną bohaterka utknęłam w żałobie która była mroczna, głęboka i nie szło ruszyć naprzód. Książka ciągnęła mi się niemiłosiernie... i raczej nie uważam ją za miłą przygodę. Nie kupiłam ani głównej bohaterki ani historii której było w minimalnym stopniu, gdyż autorka skupiła się raczej na emocjach Mac a nie na historii...
Moim zdaniem jest to najsłabsza książka Tijan Meyer.

Natalia | 2019-03-21
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 21 marca 2019

Historia o straccie, bólu, cierpieniu i radzeniu sobie z tymi uczuciami, których doświadczył każdy z nas.
Kiedy siostra bliźniaczka Mackenzie umiera, to jej świat rozsypuje się na drobne kawałki. Jest jedna osoba przy, której w tym trudnym czasie czuję się bezpieczna i zaopiekowana i jest, to obcy chłopak, Ryan. Który doskonale ją rozumie i wspiera jako jedyny przez cały czas. Stają się niemal nierozłączni, stają sę, dla siebie coraz bliżsi.
Książka kończy się w jednym z fragmentów, który zaintrygował mnie najbardziej i niestety (a może i dobrze) drugiej części nie będzie, a niedosyt został.
Polecam.

Isiak1989 | 2018-10-05
Przeczytana: 05 października 2018

Od kiedy ta pozycja pojawiła się w zapowiedziach czułam w kościach, że zmieni moje podejście do twórczości Tijan. Że w końcu będę mogła powiedzieć "to jest to!". I tak jest. Mac i Ryan na długo znajdą miejsce w moim sercu. Uważam, że "Pozwól mi zostać" zasługuje na miano najlepszej książki napisanej przez autorkę.