Sisters #9: Plątać się pod nogami

9788328119895
dla dzieci
komiksy
Łukasz

Dziewiąty tom humorystycznej serii o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Dziewczynki nie mogą się doczekać balu na zakończenie roku szkolnego. Codziennie przygotowują się i wybierają sukienki. Wendy martwi się tylko tym, że jej chłopak nie lubi tańczyć, z kolei Marine nie ma jeszcze odpowiedniego partnera. Siostry są jednak pomysłowe, może więc znajdą sposób, aby bal okazał się tak udany, jak sobie wyobrażają...
Autorami historii o dwóch siostrach są scenarzysta Christophe Cazenove (współtwórca niemal 40 serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz rysownik Williama Maury, który oprócz ilustrowania Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz kilku innych cykli.

źródło opisu: https://egmont.pl/Sisters.-Platac-sie-pod-nogami.-Tom-9,6072339,p.html

źródło okładki: https://egmont.pl/Sisters.-Platac-sie-pod-nogami.-Tom-9,6072339,p.html

Wkp | 2018-02-14
Przeczytana: 26 lutego 2018

SIOSTRY SZALEJĄ

„Sisters” to chyba najlepsza współczesna europejska humorystyczna seria komiksowa dostępna na naszym rynku. Co ma do zaoferowania? Udane żarty z relacji na linii siostra-siostra (a przy okazji córki-rodzice, przyjaciółki czy nawet dziewczyna-chłopak, oczywiście między innymi), sympatyczne przygody, choć oczywiście bardziej jest to satyra na codzienność, niż jakieś niezwykłe akcje i bohaterki, których nie da się nie polubić. W skrócie to taka dziewczyńska wersja „Kida Paddle” zmieszanego z „Titeufem”, więc każdy miłośnik tych tytułów będzie zadowolony, sięgając po tę serię.

Co tym razem czeka nasze bohaterki? Jak zwykle wiele różnych przygód, bo dziewczyny wybierają się nad morze, dochodzą do genezy tego, czemu Marine tak brudzi przy jedzeniu, bawią się, kłócą i szaleją. Marine jak zwykle próbuje zdobyć i przeczytać pamiętnik siostry, Wendy stara się zająć ją, czym tylko może, byle ta jej nie przeszkadzała (albo choć dostarczyła porcji zabawy). Głównym wątkiem...

Amarisa | 2018-03-12
Przeczytana: 12 marca 2018

Muszę przyznać, że naprawdę dobrze bawiłam się podczas lektury tego komiksu. Obie dziewczynki są tak sympatyczne, a ich przygody tak zabawne, że nie sposób nie polecić wam tej pozycji. Zatem jeśli macie ochotę poprawić sobie humor, czasem nawet roześmiać się do łez, sięgnijcie po najnowszy tom z serii „Sisters” (i poprzednie oczywiście również!). Dobra zabawa gwarantowana :)

Cała recenzja + zdjęcia: http://magicznyswiatksiazki.pl/sisters-9-platac-sie-pod-nogami-william-cazenove/

NNN | 2018-10-14
Na półkach: Przeczytane, Komiksy