Cywilizacja dusz

Wydawnictwo: New Space
filozofia i etyka
Bibliotekarz

Czytając tę książkę, zachęcam dotknąć naszego prawdziwego Ja. Być może, wówczas zaczniemy odczuwać potrzebę odzyskania czegoś wewnątrz siebie, czegoś, co nie zmieniło się przez te wszystkie lata, a zostało ukryte pod maskami grania i dopasowywania się. Tego, czym jest nasza Dusza. Nasz świat jest pełen ludzi z utraconą Duszą, tracimy ją kiedy żyjemy długie lata w całkowitej nieświadomości posiadania Duszy. Wcześnie w dzieciństwie straciliśmy z nią kontakt pod wpływem wzorców narzuconych nam przez autorytety: rodzinę, szkołę, kolegów, literaturę, filmy, nauki duchowych nauczycieli. Wciąż szukamy zewnętrznych wzorców, które pomogą nam stać się atrakcyjnymi i budzić podziw. Jednak po latach orientujemy się, że niczego nie osiągnęliśmy i tyle razy zmienialiśmy maski, iż sami zapomnieliśmy, jak wygląda nasza prawdziwa twarz. Kim naprawdę jesteśmy?

Kiedy wrócimy do niej po długich latach nieobecności, widzimy jak naprawdę wygląda: jest wycieńczona, brudna i cała w bliznach po naszych byłych związkach, stratach i rozstaniach, wypełniona naszym bólem, smutkiem, łzami, tęsknotą i obojętnością. Wtedy widzimy, że Dusza zebrała cały ból naszego życia i tak samo, jak my potrzebuje pomocy. Rozumiemy wówczas, że wszystko, co robiliśmy dotąd, było wbrew niej, ponieważ nigdy nie pozwoliliśmy jej zabrać głosu. Tak też wygląda świat, w którym żyjemy i tak wygląda nasze życie. Zrozumienie tego powstaje wówczas, kiedy odrzucimy wszystkie stare idee, które mieliśmy w głowie (wierzenia, ideologie) i nawiążemy własną, prywatną relację z Bogiem. Brak kontaktu z własną Duszą, a przez nią z Bogiem, stało się prawdziwym upośledzeniem i największym duchowym kalectwem. Miało to miejsce w chwili, kiedy zaczęliśmy szukać Boga na zewnątrz, a Dusza przestała dla nas istnieć, straciła prawdziwą wartość .

Jak można szukać czegoś, co zawsze jest obecne? Bóg nie jest ukryty, nigdzie się nie schował, wręcz przeciwnie - jest dostępny 24 godziny na dobę. Chodzi więc o to, żeby w końcu zwrócić się do Niego twarzą, a nie plecami. Kiedy szukamy Boga na zewnątrz, wtedy odwracamy się do Niego plecami, a kiedy szukamy wewnątrz siebie, zwracamy się do Niego twarzą. Do tego jest nam potrzebny tylko jeden „narząd” – Dusza. Ona pozwala nam spotkać Boga, dotknąć Go, dołączyć do Niego i nadawać na odpowiedniej częstotliwości, na której On odbiera. Dusza jest dana nam przez Boga w celu komunikacji z Nim. Jest „telefonem komórkowym”, który dostaliśmy miliardy lat temu ze słowami: „W każdej chwili dzwoń”.

źródło opisu: www.otoksiazka.com

źródło okładki: www.otoksiazka.com

karobelly | 2018-05-28
Przeczytana: 28 maja 2018

Książka warta przeczytania! Dla każdego kto jest zainteresowany swoja dusza i głębszym poznaniem siebie. Zawiera wiele odpowiedzi na różne pytania, dużo konkretnej wiedzy!

maria | 2018-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2018

Cywilizacja Dusz to książka niezwykła. Aleksander Deyev jest człowiekiem o unikatowych zdolnościach w naszym obecnym świecie.Pomaga ludziom w odnalezieniu duszy, w odzyskaniu jej. Posiada ogromną wiedzę na temat naszych dusz, nas samych, świata widzialnego i świata duchowego, zna historię stworzenia wszechświata. Całą tą wiedzą dzieli się z czytelnikiem chętnie, w przystępny, prosty sposób. Podczas czytania książki nasza świadomość automatycznie poszerza się i zaczynamy wszystko w nas i to co nas otacza postrzegać w innej, nowej perspektywie. Znajdujemy odpowiedzi na nurtujące nas wcześniej pytania czym i po co jest życie, dlaczego odczuwamy tęsknotę i pustkę... Jesli trafiłeś na blog Aleksandra, na tą książkę, to nie był przypadek, to Twoja Dusza przyprowadziła Cię tutaj, skierowała tu Twoją uwagę, abyś mógł to przeczytać i dokonać zmiany w sobie.
Szczerze polecam. Maria

rafka | 2018-05-28
Przeczytana: 2018 rok

Świetna książka, kwintesencja wiedzy jaką przekazuje autor i moich doświadczeń. Rzeczywistość jaką próbuje nam przypomnieć ma się nijak do tego co sztampowo mamy wdrukowane w naszą świadomość. Polecam każdemu, kto już nie chce się dalej oszukiwać i pragnie odzyskania utraconej części siebie.

Konrad | 2018-05-28
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 28 maja 2018

Jedna z najciekawszych książek jakie czytałem. Wiedza jaką przekazuje Pan Aleksander jest po prostu niesamowita. Czytanie "Cywilizacji Dusz" była dla mnie fascynującą podróżą i przygodą wgłąb siebie. Gorąco polecam wszystkim, którzy szukają odpowiedzi na najważniejsze pytania!

Danuta | 2018-05-28
Przeczytana: 2018 rok

Książka, dzieki której lepiej zrozumiesz siebie i drogę jaką masz do przebycia. Dzieki niej nabrałam dystansu do tego co mnie spotkało i spotyka w życiu. Zmienia postrzeganie wszechświata. Napisana w przejrzysty i zrozumiały sposób. Przyjemnie się czyta. Polecam bardzo dobra książka

Iwona | 2018-08-22
Przeczytana: 01 sierpnia 2018

Niesamowita ksiazka!
Bardzo szybko sie ja czyta oraz posiada wiele wartosciowych informacji dla ludzi, ktorzy pragna odnalezc szczescie w zyciu. Podoba mi sie w ksiazce to, ze w kazdej chwili mozna do niej wrocic i bardzo szybko jeszcze raz odnalezc odpowiedzi na nurtujace nas pytania, poniewaz zawiera konkretne informacje w poszczegolnych rozdzialach bez zbednych dodatkowych, zapychajacych tresci. “Cywilizacja Dusz” jest przewodnikiem do poznania naszej utraconej czesci siebie.
Polecam wszystkim, ktorzy chca odzyskac kontakt ze swoja Dusza!
Iwona

janina | 2018-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przeczytałam książkę Aleksandra Deyeva "Cywilizacja Dusz" i zrozumiałam,że to jest"STARTER"w podróży do zrozumienia siebie.
Jest to pierwszy etap do nawiązania prawdziwej relacji siebie ze Sobą.
Książka napisana jest prostym.łatwo przyswajalnym językiem.Autor przedstawia w konkretny sposób mechanizm działający w "niewidzialnej",a namacalnie istniejącej rzeczywistości naszego istnienia.
Nie muszę nic specjalnego robić,nigdzie wędrować,posiadać określonej sumy pieniędzy ....Jedyne co muszę to być sobą i wyrazić gotowość do nawiązania komfortowej dla mojej Duszy i mnie relacji.OT i wszystko...

Tomek | 2018-08-22
Przeczytana: 02 sierpnia 2018

Wspaniala ksiazka! Konkretna, inna niz wszystkie! Zawiera odpowiedzi na wiele pytan. Czyta sie ja jednym tchem. Jezeli chcesz poszerzyc swoja swiadomosc to koniecznie ja przeczytaj. Autor pan Aleksander Deyev to osoba niezwykla, pomagajaca odzyskac Dusze kazdemu, kto tylko tego chce i kto zrozumial co w zyciu jest najwazniejsze.
Jezeli odnalazles / odnalazlas te ksiazke to znak , ze Twoja Dusza o to prosi. Nie zastanawiaj sie...
Szczerze polecam Tomek !

Sara | 2018-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2018

„Cywilizacja dusz” wywarła na mnie duże wrażenie. Pamiętam, jak siedziałam na ławce zaczytana i pierwsze pytanie, które do mnie przyszło brzmiało – „Co z moją duszą?” Książka zmusiła mnie do przemyśleń i refleksji na temat mojej własnej duszy. Zaczęłam o niej częściej myśleć, zaczęłyśmy w końcu ze sobą rozmawiać. Polecam gorąco tę pozycję, gdyż porusza nas do zadawania sobie ważnych pytań i przypomina o kontakcie z własną, wspaniałą duszą.

andrzej21 | 2018-08-04

Książka z kategorii do studiowania ! Pokazuję w prosty sposób fizykę świata i życia . Wymaga przebudzonej świadomości , która pozwoli na znalezienie wielu wartościowych subtelności . Jednocześnie może być doskonałym "impulsem" do próby poznania siebie i życia .Książka ta to wsparcie intencji autora w niesieniu pomocy teamowi : DUSZA - CZŁOWIEK . Serdecznie polecam !!!