fantastyka, bajki, dla dzieci
czasopisma
Finkla

Dla dzieci trzeba pisać tak samo, jak dla dorosłych, tylko lepiej. Bajki, baśnie, przypowieści – czyli historie zawierające element magiczny, nierzeczywisty – są bardzo bliskie, a w niektórych przypadkach wręcz tożsame z fantastyką. Ale czy to ważne, jakie są podziały gatunkowe i gdzie one tak dokładnie przebiegają? Nie! Ważna jest moc baśni! Czym byłoby dzieciństwo bez postaci takich jak ...

Dla dzieci trzeba pisać tak samo, jak dla dorosłych, tylko lepiej.

Czym byłoby dzieciństwo bez postaci takich jak Święty Mikołaj / Gwiazdor / Dziadek Mróz? Krasnoludki i sierotka Marysia? Bromba i inni, Baba Jaga czy myszka Hania? Każdy ma swoje ulubione postacie, które go kształtują i zostają z nim przez całą dorosłość – czy tego chce, czy nie. Dlatego warto poznać ich w dzieciństwie jak najwięcej, by móc wybrać sobie te ulubione. Bo bajki bawiąc – uczą, ucząc – bawią, więc zwyczajnie warto po nie sięgać!

Specjalnie zatem, w trosce o przyszłe pokolenia (!), oddajemy w Wasze ręce numer specjalny „Silmarisa” – poświęcony bajkom właśnie.

Trzynaście opowieści dla dzieci w różnym wieku! Udanej lektury!

źródło opisu: http://silmaris.pl/wydanie-specjalne-bajki/

źródło okładki: http://silmaris.pl/wydanie-specjalne-bajki/

• Pianie kogutów, płacz psów
  • Gracja i furia
  • Harda Horda
  • Olszany
  • Dziewczyna z konbini
  • Święte gry
  • Pan. Ukryte insygnia króla elfów
  • Córka zegarmistrza
  • Druga połowa nadziei
  • Miliarder
  • Pacjentka
  • Krew świętego
Pianie kogutów, płacz psów
Wojciech Tochman

7,71 (34 ocen i opinii)
Gracja i furia
Tracy E. Banghart

5,4 (5 ocen i opinii)
Harda Horda
Ewa Białołęcka , Anna Kańtoch , Milena Wójtowicz , Agnieszka Hałas , Aleksandra Janusz , Martyna Raduchowska , Aleksandra Zielińska , Marta Kisiel , Magdalena Kubasiewicz , Aneta Jadowska , Anna Nieznaj , Anna Hrycyszyn

6,73 (15 ocen i opinii)

7,5 (6 ocen i opinii)
Święte gry
Vikram Chandra

6,86 (116 ocen i opinii)
Pan. Ukryte insygnia króla elfów
Sandra Regnier

Sebastien de Castell

8,33 (3 ocen i opinii)
Genea | 2018-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2018

Wszystkie opinie o bajkach są moje, pisane z punktu widzenia osoby dorosłej. Chętniej zamieściłabym tu opinie bratanic, ale na razie nie mam takiej możliwości.

Świąteczni przyjaciele – Jest tu sporo elementów, które mi się bardzo spodobały, np. opis bałaganu na początku bajki – jak poszczególne przedmioty walczą ze sobą o miejsce. Ciepła i sympatycznie pouczająca bajka. Jedna rzecz tylko mi się w niej nie całkiem podoba. Zbyt dziecinny język w kwestii zdrobnień. W końcu Kuba chodzi już do szkoły – znaczy to dla mnie, że odbiorcą takiej bajki też jest dziecko w wieku szkolnym – nawet jeśli to początek szkoły. A jako takie, to już chyba jest trochę za duże na te wszystkie bajeczki, spodenki, czy jedzonko.

Niebieska bajka – Jakże pięknie przedstawione życie bajki, czy raczej Bajki. Niby nic się konkretnego nie dzieje, a nie mogłam przestać czytać, zaciekawiona, co też dalej się z Bajką stanie. Zabolało wyrzucenie książek na śmietnik, ale zakończenie wszystko...

Tomasz | 2017-12-29
Na półkach: Przeczytane, Moje, 2017