Między falami

The Tidal Zone
Paulina Surniak
literatura piękna
Ag2S

Adam zajmuje się córkami i pisze książkę o historii katedry w Coventry. Pewnego dnia odbiera telefon ze szkoły swojej piętnastoletniej córki i dowiaduje się, że Miriam nagle upadła i przestała oddychać. Bez żadnej przyczyny. Od tej chwili Adam pogrąża się w wyczerpującym, przerażającym oczekiwaniu na to, co się może zdarzyć, na wyjaśnienia, których nikt mu nie może udzielić. Między falami to...

Między falami to książka o rodzicielskiej miłości, przytłaczającym lęku, chorobie i zdrowiu. O trudnej nastolatce i problemach małżeńskich. O pracy, płci i życiu rodzinnym w XXI wieku, o żonglerce, jaką jest codzienność. Jej lektura utwierdzi was w przekonaniu, że Sarah Moss to jedna z najbardziej oryginalnych i inteligentnych współczesnych pisarek.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/miedzy-falami/

źródło okładki: http://www.wydawnictwopoznanskie.com/PL-H14/ksiazk...»

czytelnicze-recenzje | 2019-07-06
Przeczytana: 30 czerwca 2019

Zdecydowanie nie dla czytelników preferujących zamknięte, jednoznaczne zakończenia. Przez większość akcji trzymała w napięciu, ale końcówka według mnie bardzo rozczarowująca i niewyjaśniająca głównego wątku, co ja traktuję jako ogromny minus, biorąc pod uwagę, że raczej kontynuacji tej książki nie będzie.

Monika | 2019-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2019

Cudownie normalna ciepła książka👌Żal było kończyć🥀💐🌺🌷🌹🌸
Zaraz kupię kolejną książkę tej autorki z nadzieją, że będzie równie cudowna

kawa | 2019-05-25

U mnie na nie. Po kilkudziesięciu stronach po prostu znużyła mnie.

Urszula | 2019-05-22
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 22 maja 2019

1. Opowieść o strachu, o niewiadomej i ciągłym zagrożeniu; historia o tym jak nieprzewidywalność rujnuje spokój.
2. Książka trzyma w ciągłym napięciu mimo ze akcji w niej niewiele, ciagle czekasz na punkt kulminacyjny choć on wciąż nie nadchodzi.
3. Stałe odczucie nadchodzącej, skracającej się tragedii.
4. Zakończenie ciekawie niedomykające ...

Lotta | 2019-05-06
Przeczytana: 05 maja 2019

Książka jest bardzo dobra! Dość wiernie przedstawia rozterki, rozważania, problemy jakie wiążą się z chorobą bliskiej osoby i pokazuje, że kiedy zachoruje jedna osoba, tak na prawdę "choruje" cała rodzina. Życie codzienne bohaterów jest opisane ciekawie, barwnie - takie prozaiczne czynności jak robienie prania, gotowanie obiadu, kłótnia sióstr, wydają się tak realne i żywe, że ma się wrażenie, jakby się było właśnie ich świadkiem.
Niemniej odniosłam wrażenie, że główny bohater za bardzo się roztkliwia. Ale, w końcu chodziło tu o jego córkę - może zatem jest to naturalne i nie powinnam się do tego przyczepiać.
Momentami także nudziły mnie rozdziały historyczne o katedrze w Coventry, związane z pracą narratora - miałam wrażenie, że są nieco przydługie, nie do końca istotne, nie związane z głównym wątkiem powieści. Trochę odbierają uroku, płynności powieści.

tomek | 2019-03-25

książka o życiu jak dla mnie spoko

Patrycja | 2019-01-06

najnudniejsza książka ever

Anna | 2019-01-02
Przeczytana: 31 grudnia 2018

Znakomita książka, świetna narracja. Trzymająca w napięciu od początku do końca. Dzięki trafnemu użyciu języka do opisywania wewnętrznych przeżyć bohatera, oddaje w niebywale wyrazisty sposób rozpacz i bezradność rodzica w konfrontacji z chorobą dziecka. Także relacje w rodzinie opisane są w sposób mistrzowski. Jedyne zastrzeżenie jakie mam to do tłumaczki i redakcji. Nie jestem w stanie znieść ożywania przedmiotów martwych w bierniku liczby pojedynczej rodzaju męskiego.

Beata | 2018-08-07

"Między falami" to moje pierwsze spotkanie z Sarah Moss, nie wiedziałam więc właściwie czego się spodziewać. Jednak po przeczytaniu tej książki wiem, że miałam do czynienia z niebanalną autorką, której dalsze poczynania zamierzam śledzić.
Adam, Emma, Miriam i Rose - współczesna rodzina. Adam - narrator powieści, prowadzi dom, zajmuje się córkami. Wykłada dorywczo na uniwersytecie i pisze książkę o historii katedry w Coventry. Żona Adam – Emma jest lekarzem internistą.
Pewnego dnia Adam odbiera telefon ze szkoły Miriam. Dziewczynka nagle upadła i przestała oddychać. Bez żadnej przyczyny. Od tego momentu codzienność rodziny zostaje drastycznie zaburzona. Świat staje do góry nogami i wszystko zaczyna koncentrować się wokół Miriam.
Jednak to nie rodzina Adama gra pierwszoplanową rolę w tej książce. Tutaj decydującą rolę odgrywa bowiem strach o dziecko, oczekiwanie na nadejście kolejnej tragedii. „Strach pulsuje w żyłach, uszach, za uszami. Okazuje się, że strach nadaje znaczenie...

Cantata | 2018-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2018

"Między falami" to jedna z tych książek, które skłaniają do dyskusji. Jeśli jesteście samotnikami to koniecznie na dzień ukończenia książki zaproście kogoś bliskiego na kolację, gdyż ilość pytań, które sprowokuje lektura będzie niewystarczająca by odpowiedzieć na nie w samotności. Nowa pozycja Sarah Moss jest niezwykle współczesną, i wzruszającą książką, która otwiera czytelnikowi oczy na drobne przyjemności życia codziennego. Sprawia, że chcemy żyć pełną piersią, gdyż wszystko co nas otacza jest niezwykle kruche a nasze losy nieprzewidywalne. To niesamowite z jaką sprawnością autorka w jednej książce poruszyła tak wiele ważnych tematów. Mowa tu o rodzicielstwie, rolach społecznych, nietolerancji, imigrantach czy dziedzictwie. A to zaledwie ułamek z całości. Zdecydowanie jest to jedna z lepszych książek przeczytanych przeze mnie w tym roku i zasługuje na moją rekomendację.

Pełna recenzja na blogu :https://czytankanadobranoc.blogspot.com/2018/07/miedzy-falami-sarah-moss.html