Czy boisz się ciemności ?

Okładka książki Czy boisz się ciemności ? Sidney Sheldon
Okładka książki Czy boisz się ciemności ?
Sidney Sheldon Wydawnictwo: Harlequin MIRA kryminał, sensacja, thriller
Are you Afraid of the dark?
Harlequin MIRA
2015-04-22
2015-04-22
Jan Kraśko
kryminał thriller sidney sheldon czy boisz się ciemności

Mimo że książka wciąga niesamowicie to jednak ciągłe ucieczki głównych bohaterek przed facetem który ma ponoć wszędzie swoich ludzi jest trochę monotonne.
Koncówka przewidywalna w sumie już od samego początku, ale przynajmniej akcja rozkręca się szybko i to jest duży plus :)

Można by rzec, że jest to kryminał "łatwy, lekki i przyjemny"... lecz czy na pewno ?? Bohaterki, jak już ktoś tu wcześniej wspomniał, lepsze od Aniołków Charliego. Tanner jest wszechwładny niczym Stwórca. Nie, to nie dla mnie - zbyt łatwy, nadmiernie lekki i zanadto przyjemny.

Książka wciąga od samego początku, autor nie owija w bawełnę, od pierwszej do ostatniej strony dużo się dzieje, same konkrety i brak zbędnych opisów. Dostajemy krótkie rozdziały i szybką, wartką akcję. Książkę można pochłonąć na raz, szybko się czyta, z ogromnym zaciekawieniem. To jedna z niewielu książek, które przeczytałam tak szybko. Akcja jest tak spontaniczna, że czułam się jak na jakimś rollercoaster, albo jakbym oglądała szybkie sceny filmu sensacyjnego. "Czy boisz się ciemności?" według mnie to bardzo dobra opowieść kryminalno-sensacyjna, strony pochłania się ekspresowo. Na początku jest bardzo tajemnicza, ale z czasem można się co nieco domyślić. A gdy już wiemy kto stoi za tymi "wypadkami" nie można się w ogóle oderwać, chcąc poznać zakończenie, które autor na samym końcu wyjaśnia. Nie spodziewałam się tego, ta książka jest naprawdę dobra. Ma fajny pomysł i fabułę i dobre zakończenie. Na minus trochę tylko to, że dużo się dzieje, jest wiele wątków oczywiście znakomicie powiązanych ale gdzieś ok setnej strony na moment pogubiłam się kto jest kim, kto komu umarł itp. Było to jednak chwilowe "zamroczenie" intensywnością wrażeń ;) więc wybaczam. Historia jest niesamowita, polecam. Dobra na odmóżdżenie, porwanie się w wir zbiegów okoliczności, gonitwy za prawdą i oderwanie się od rzeczywistości ;)

Najgorszy kryminał jaki czytałam.

A zaczął się dobrze. Ba! do połowy był naprawdę niezły. A potem panie Diana i Kelly się spotkały i się zaczęło. Jakaś zupełnie inna książka... głupawe odzywki, jakieś babskie foszki, uciekanie milion razy przed śmiercią ze wzdychnięciem "ach, udało się". Jak te filmy w których laski biegają w szpilkach i białych kombinezonach uciekając przed śmiercią i na koniec dnia są tylko lekko spocone, ale nadal czyste i piękne. Nie mogłam się doczekać końca książki.

Tragedia. Posłowiem się trochę autor uratował i nie byłam już tak wściekła jak odkładałam książkę na półkę.

Najgorszy kryminał jaki czytałam.

Długo głowiłam się nad tym, jaką ocenę powinnam wystawić tej książce - historia, choć płytka jak rzeka Silnica w Kielcach, wciągnęła mnie na tyle, że przeczytałam ją w dwa dni. Z drugiej jednak strony jedynym motorem napędzającym mnie do czytania było samo rozwiązanie historii - i żebym nie została źle zrozumiana - oczywiście, że kryminały i thrillery mają to do siebie, że chcemy jak najprędzej dowiedzieć się "o co tu kurdę chodzi", jednak niektóre powieści są też interesujące tu i teraz, w danym momencie, np. kiedy bohater w środku książki napotyka jakąś przygodę, to interesuje nas skutek i zakończenie tej konkretnej sytuacji. A w tej książce tak nie jest.

Banalne, wręcz trywialne i przewidywalne do bóluuu prowadzenie akcji powieści - nie wiem jakim cudem, dwie najnormalniejsze na świecie kobiety są w stanie radzić sobie z wszystkimi pułapkami, które zostają na nich zastawiane przez Tannera Kingsleya. Dodatkowo, ich relacje są tak powierzchowne, że chyba gorzej się nie dało - na 43. stronie się nienawidzą, żeby ok. 50 już nie móc bez siebie żyć. :D

Nie mogę, po prostu nie mogę! :D

Chociaż historia jest typowym kryminałem, to dawno się tak nie uśmiałam podczas czytania. Posłużę się słowami mojego Męża, który to "dzieło" przeczytał już dawno temu i podpisuję się pod nim rękami i nogami (nie pod Mężem, tylko pod Jego słowami ;) ): "ta książka jest dobra, żeby ją przeczytać i od razu potem o niej zapomnieć". ;)

Bardzo ciekawa książka, tajemnicza, nieprzewidywalna, chętnie się ja czyta. Szkoda że taka krótka. Polecam

Bardzo wciągająca lektura. Końcowy dodatek z realnego świata dał do myślenia, świetne zakończenie. Wartka akcja i zagadkowa fabuła.

Oczekiwałam od tej książki, że mnie wciągnie, i tak właśnie było. Wypada podziękować autorowi za to, że mnie na kilka godzin wytrącił z kołowrotka stresowo-roboczego.

Całkiem przyzwoita książka. Wciąga, ciekawa historia. Jednak zakupy obu bohaterek w wielkości 4 walizek w momencie ścigania przez morderce przebiło wszystko.

Początek i koniec książki najciekawszy dużo się dzieje bardzo interesujący wątek o pogodzie kto przeczyta ten zrozumie. Polecam

• 2008

Sidney Sheldon Czy boisz się ciemności? Zobacz więcej