Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Sine Qua Non
jasnowidz, jackowski
literatura faktu
Mariusz90

„Żaden jasnowidz nie przyczynił się do odnalezienia zaginionego”, twierdzi rzecznik prasowy policji. Media przekonują, że telepatia nie istnieje, a kościół rzymskokatolicki uznaje jasnowidztwo za kontakt z demonami. Jak więc wytłumaczyć setki spraw rozwiązanych przez Krzysztofa Jackowskiego, które potwierdzają dokumenty i relacje funkcjonariuszy? Tam, gdzie policja pozostaje bezradna, do...

Tam, gdzie policja pozostaje bezradna, do akcji wkracza on. Dzięki swoim niezwykłym zdolnościom wskazuje miejsca, w których znajdują się ciała samobójców i ofiar morderstw, pomaga odnaleźć zaginionych, a nawet opisuje przebieg zbrodni, rozwikłując kryminalne zagadki po wielu latach.

W tej książce słynny „jasnowidz z Człuchowa” w rozmowie z funkcjonariuszem policji – Krzysztofem Janoszką – opowiada o tajnikach swojej pracy, głośnych sprawach, w których pomagały jego wizje, śmierci Andrzeja Leppera czy zastraszaniu przy próbie wyjaśnienia zabójstwa Piotra Jaroszewicza.

Ta lektura zadziwia i wstrząsa jednocześnie. To niezwykłe świadectwo walki o prawdę człowieka, który nauczył się słuchać szeptu zmarłych.

źródło opisu: http://www.wsqn.pl/zapowiedzi/

źródło okładki: http://www.wsqn.pl/wp-content/uploads/2017/12/Jackowski_front.jpg

xLadyInBlack | 2018-01-31
Na półkach: Inne, Przeczytane
Przeczytana: 31 stycznia 2018

Media przekonują, że telepatia nie istnieje, a kościół rzymskokatolicki uznaje jasnowidztwo za kontakt z demonami. Jak więc wytłumaczyć setki spraw rozwiązanych przez Krzysztofa Jackowskiego, które potwierdzają dokumenty i relacje funkcjonariuszy? W tej książce słynny jasnowidz z Człuchowa w rozmowie z funkcjonariuszem policji Krzysztofem Janoszką opowiada o tajnikach swojej pracy, o głośnych sprawach, w których pomagały jego wizje.

Książka składa się z dwóch części. Jedną jest interesująca rozmowa o prywatnym życiu jasnowidza, o jego życiowych trudnościach, o tym, kiedy pierwszy raz zorientował się, że posiada nadnaturalne zdolności przewidywania niektórych wydarzeń. Janoszka porusza także tematy różnych spraw kryminalnych, w których Jackowski czynnie uczestniczył, czego dowodem są dołączone do książki skany protokołów. Druga część lektury to krótkie retrospekcje, małe opowiadania dotyczące spraw, które udało się rozwiązać dzięki pomocy daru jasnowidzenia. Muszę przyznać, że te...

Blanka | 2018-02-01
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 30 stycznia 2018

Nauka wobec wielu zjawisk pozostaje bezradna i nie potrafi ich racjonalnie wytłumaczyć. Jednym z nich jest jasnowidzenie. Jedni, odbierają je jako formę wróżbiarstwa, odwoływanie się do Szatana czy kontakt z demonami, a inni twierdzą, że jasnowidze nie istnieje, bo...? No właśnie...co? Trafione wizje, o których czasami słyszymy w mediach, są tłumaczone zbiegiem okoliczności, przypadkiem, albo tym, że akurat dany jasnowidz miał szczęście i mu się udało. Tylko że w przypadku Pana Krzysztofa Jackowskiego owych „zbiegów okoliczności” jest za dużo.

„Pomimo rozwoju cywilizacji i ogromnego postępu materialnego świat zapłacił wysoką cenę w postaci utraty najważniejszego elementu naszego istnienia: ludzkiego ducha”. (s. 16)

Książka zawiera krótkie rozdziały, które opisują historie różnych morderstw i zaginięć. Pokazują one jaką rolę w ich wyjaśnieniu odegrał Krzysztof Jackowski. Drugą składową książki są wywiady – z samym jasnowidzem oraz funkcjonariuszami policji, którzy korzystali z...

_Chimena_ | 2018-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2018

Bardzo ciekawa i wciągająca książka, którą pochłonęłam w jeden wieczór.
"Jasnowidz na policyjnym etacie" to z jednej strony seria wywiadów z Krzysztofem Jackowskim na temat jego daru, wiary, choroby, Polski, z drugiej strony to wywiady z osobami, którym w przeszłości przyszło pracować z Jackowskim. Całość uzupełniają krótkie opisy spraw, w których Jackowski uczestniczył - odnalezienie osób zaginionych, zamordowanych, zwłok samobójców.
Bez względu na to, czy wierzymy w zjawiska paranormalne, czy też nie taką publikację warto przeczytać.

Karolina Sosnowska | 2018-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2018

Krzysztof Jackowski jest postacią bardzo ciekawą. Nie neguję jego osiągnięć w dziedzinie jasnowidzenia, ponieważ są dowody, że pomógł odnaleźć wiele osób. Jednak książka jest słaba i pisana pod tezę, chcąca na siłę udowodnić, jaki pan Jackowski jest pokrzywdzony i niedoceniony przez policję. Opisy rozwiązanych przez niego spraw są ciekawe, ale skrótowe (1-2 strony), natomiast wywiady przeprowadzone z nim przez autora nie dają się czytać bez poczucia zażenowania. Rozmowy o polityce, wielkim spisku światowym, upadku współczesnego człowieka etc. są tendencyjne i zupełnie niepotrzebne. Książka miała być chyba o czymś innym, a nie o poglądach Krzysztofa Jackowskiego na współczesny świat. Nie polecam.

Psotka | 2018-03-10
Przeczytana: 02 marca 2018

Z Krzysztofem Jackowskim i jego dwiema innymi książkami miałam do czynienia już parę ładnych lat temu. Gdy je czytałam miałam bardzo różne odczucia. A te wahania spowodowały, że całkiem się pogubiłam. Wierzyć? Nie wierzyć? To prawda czy fałsz? Mamienie nam oczu czy jednak realny świat tylko taki, którego nie możemy dotknąć? Bogatsza o kolejną książkę, kolejne wyznania, wręcz dowody w ciągu dalszym jedyne co mogę powiedzieć to: nie wiem co sądzę. Bo nie wiem, na prawdę.

Z jednej strony ciężko powiedzieć: "nie wierzę, bo nie widzę, nie dotknę, nie zmierzę". Bo jednak prawie każdy z nas należy do jakiejś religii, która opiera się na wierze, a nie na namacalnych rzeczach. Skoro więc umiemy uwierzyć w Boga, którego nie widzimy to dlaczego nie uwierzyć w jasnowidzenie? Pan Krzysztof ma pełno dowodów, że to co robi to prawda. Że nikogo nie oszukuje. Może moja awersja jest spowodowana tym, że na świecie jest wielu oszustów. Byli, są i będą i zawsze zepsują reputację tym, którzy robią...

Justyna_78 | 2018-05-04
Przeczytana: 04 maja 2018

Nie mogłam tej książki nie przeczytać.
Czytałam dwie książki "Zmarli mówią" i byłam pod wrażeniem dokonań Pana Jackowskiego. Czytając "Jasnowidza..." najbardziej byłam ciekawa wywiadu z Panem Jackowskim i naukowego wyjaśniania tego rodzaju umiejętności, bo o dokonaniach i dowodach na to że Pan Jackowski pomógł w wielu niewyjaśnionych sprawach czytałam w "Zmarli mówią".
Nie do końca książka spełniła moje oczekiwania (dlatego ocena dobra) bo chciałabym uzyskać więcej informacji co myśli świat naukowców na temat tego rodzaju zjawisk ale trudno...
Bez wątpienia nie istnieje tylko świat materii, jakie tajemnice kryje wszechświat? Po lekturze znów jeszcze bardziej jestem ciekawa jak naukowcy, fizycy kwantowi wytłumaczą tego rodzaju umiejętności, może za jakiś czas będzie to możliwe.
Wszystkim dociekliwym czy istnieje coś poza tym co materialne polecam tę książkę. I myślcie póżniej tak jak ja "Jak On to robi...?" Polecam!

książek: 2011
Danoncia | 2018-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2018

Jasnowidz na policyjnym etacie to książka, którą się bardzo dobrze czyta. I czy czytelnik wierzy czy nie w dar Pana Krzysztofa na pewno czytając się nie zawiedzie , gdyż teorie jasnowidza dają do myślenia . Ja uwierzyłam.
Polecam

Maja | 2018-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2018

Podejrzewam, że wielu z Was słyszało kiedyś o Krzysztofie Jackowskim, jasnowidzu, który współpracuje z policją i pomaga w odnalezieniu zaginionych ludzi lub ich zwłok. Opisuje przebieg zbrodni i jest w stanie rozwiązać zagadkę sprzed lat. W rozmowie z Krzysztofem Janoszką opowiada o tym, jak wygląda jego praca, zdradza, czy jasnowidzenia można się nauczyć. Wspomina najważniejsze sprawy, w których brał udział. Mówi także o tym, jak żyje się mu w Polsce.

To była jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie książek. Byłam ciekawa tego, w jaki sposób praca Krzysztofa Jackowskiego zostanie opisana.

Moim zdaniem jest to kontrowersyjna publikacja. Nie wszyscy ludzie wierzą w to, że jasnowidz faktycznie ma wizje i jego umiejętności są podważane. Jedni zarzucają mu, że jest oszustem. Drudzy są mu wdzięczni za pomoc.

Książka składa się z dwóch części, które przeplatają się ze sobą. W jednej z nich znajduje się wywiad z jasnowidzem. Pojawiają się także opinie na jego temat, wygłaszane...

Dominika Ziętara | 2018-09-22
Przeczytana: 22 września 2018

www.zaczytana-na-zaboj.pl

Sceptycy podważają jego działania i negują "wizje", ale są tacy, którzy wierzą w jego doskonałe zdolności jasnowidzenia. W tej książce dowiecie się od kulis jak wygląda praca najbardziej znanego jasnowidza w Polsce Krzysztofa Jackowskiego.

OPIS:
W przekonaniu rzecznika prasowego policji "Żaden jasnowidz nie przyczynił się do odnalezienia zaginionego". Kościół odrzuca jasnowidztwo, określając je jako kontakt z demonami, a media uznają, że telepatii po prostu nie ma. Czy da wyjaśnić się to, że Krzysztof Jackowski pomógł w rozwiązaniu tak wielu spraw zaginionych? Czym więc są dokumenty policyjne, prokuratorskie i relacje funkcjonariuszy o pozytywnych wizjach jasnowidza, który przyczyniły się do rozwiązania spraw? W niektórych momentach policja nie może znaleźć rozwiązania i wtedy proszą o pomoc Jackowskiego. Niezwykły talent, ogromne zdolności pozwoliły wskazać miejsca morderstw i zwłok zaginionych. Niekiedy nawet jasnowidz opisuje przebieg zbrodni jaka...

zaczytanyszubik | 2018-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2018

Oczywiście wiedziałam kim jest Krzysztof Jackowski. Chyba każdy chociaż raz o nim słyszał. Jednak nie zdawałam sobie sprawy ile ten człowiek dokonał odkryć ciał i ilu rodzinom pomógł. Od razu, gdy dowiedziałam się, że ta książka ma wyjść wpisałam ja na moją listę must read. Połknęłam ją w jeden wieczór i chce więcej! Nigdy nie należałam do sceptyków, jednak teraz zdałam sobie sprawę jak to wygląda i czym jest jasnowidzenie.
,,Jasnowidza..." napisał policjant i jak na debiut jest to świetnie i przede wszystkim rzetelnie przedstawiona historia pana Jackowskiego, do którego pomocy nie chce przyznać się policja.
Książka składa się z wywiadu z Krzysztofem Jackowskim, opowiada on o wizjach, znajdowaniu ciał i pomocy policji, życiu osobistym i roli sceptyków w jego życiu,
,,Od dziecka miałem takie przeczucia pewnych zdarzeń, które w niedługim czasie się spełniały"
rozdziałow poświęconych poszczególnym odkryciom ciał i rozwiązywaniu zbrodniu czy poszukiwaniu osób, a także wywiadów z...