Cud na Piątej Alei

Okładka książki Cud na Piątej Alei Sarah Morgan
Okładka książki Cud na Piątej Alei
Sarah Morgan Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Pozdrowienia z Nowego Jorku (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Pozdrowienia z Nowego Jorku (tom 3)
Miracle on 5th Avenue
HarperCollins Polska
2018-01-24
2018-01-24
Elżbieta Regulska-Chlebowska

Świetna, lekka, relaksująca.

Świetna, lekka, relaksująca.

Jedno z największych pozytywnych zaskoczeń w mojej czytelniczej karierze!

Z reguły lubuję się w kryminałach. Romans zdarza przeczytać mi się 1 czy 2 razy w roku. Ten przeleżał u mnie na półce wieki. Odpychała mnie okładka. Odpychał mnie opis ('W liście do św. Mikołaja prosi więc o romans'....). Sama nie wiem dlaczego po niego sięgnęłam. Całe szczęście jednak, że w końcu to zrobiłam! Człowiek potrafi mieć coś na półce na prawdę dobrego,a nawet o tym nie wie!

Książka jest rewelacyjna! Śmieszna, zabawna - nie pamiętam kiedy ostatnio śmiałam się na głos podczas czytania (jeśli wgl kiedykolwiek to mi się zdarzyło!) Tutaj śmiałam się cały czas! Jest to totalnie mój humor, nie mogłam się oderwać, tak dobrze się bawiłam z tą historią!

Ewa - romantyczka, moim zdaniem dziecinna, widząca tylko miłość i szczęśliwe zakończenia wszędzie, dla niej zło nie istnieje. Człowiek zupełnie nie w moim guście, że tak powiem. Lucas - autor brutalnych kryminałów, introwertyk, wszystko widzi w negatywnych barwach, trochę creepy - i to jest już moja bajka! Zostają na siebie skazani, gdy miasto nawiedza śnieżyca. Kilka dni w towarzystwie takiej osoby jaką jest Ewa ?- ja bym zwariowała XD (Lucasem natomiast bym nie pogardziła 3:) )

Ta dwójka to mieszanka wybuchowa! Na samo ich wspomnienie japa mi się cieszy :D Uwierzcie mi, to było tak zabawne, takie pozytywne, lekkie, poprawiające nastrój. No cudo! Jedyny minus jak dla mnie to zakończenie. Romantyzm z typu tych najbardziej tandetnych. Nie wiem co to było i wyrzucam to z pamięci. Jak dla mnie zakończenia nie było XD Poza tym, książka idealna, na prawdę polecam, nawet tym co z reguły nie przepadają za książkami tego typu. Jestem pewna, że nieźle się ubawicie :D

Jedno z największych pozytywnych zaskoczeń w mojej czytelniczej karierze!

Eva jest nieposkromioną romantyczką, która widzi świat na różowo. Dla niej nie ma złych momentów, tylko nowe doświadczenia. Wszystko przekuwa w pozytywność. I śmiało stawia czoła kolejnym dniom. Mimo ciężkiego życia nie poddaje się, ba! Z coraz większym apetytem kroczy przez życie, niczego się nie bojąc. Mimo, że wydaje się bardzo krucha, tak naprawdę bije w niej stalowe serce.

Lucas żyje w mroku. Z własnej woli wybiera samotność niż towarzystwo, a butelka alkoholu to jego nieodłączony towarzysz w czasie wymyślania coraz to bardziej mrocznych historii. Nie chce pomocy i zdecydowanie nie wierzy w miłość.
Ich pierwsze spotkanie zapowiadało się na zupełne katastrofę – spotkanie w środku śnieżycy, która przechodzi nad miastem ma też swoje plusy. Z czasem odkrywają, jak wiele ich łączy. Dzieli jednak cały światopogląd, a żadne z nich nie ma zamiaru zmienić zdania. Co może dalej się wydarzyć?

Dobrze się czytało, bohaterowie zostali ciekawie wykreowani.

Dobrze się czytało, bohaterowie zostali ciekawie wykreowani.

Kocham romansidła w sumie tak jak bohaterka książki więc jak najbardziej polecam :)

Książkę bardzo szybko się czyta, krótko mówiąc bajka dla dorosłych. Na wakacje dla rozrywki polecam.

Koleś ją zaatakował a ona rozmyśla o tym, że dawno żaden facet na niej nie leżał. Nie rozumiem wysokich ocen bo to świąteczna porażka. Bohaterowie są bardzo płascy już od pierwszych stron.

Dobra książka, chociaż zakończenie ckliwe.

Dobra książka, chociaż zakończenie ckliwe.

Fajne to było, takie bardzo przyjemne. Co z tego, że przewidywalne i przesłodzone, skoro bawiłam się przy tym wyśmienicie. Polecam na poprawę humoru.

Przyjemna do przeczytania na raz, ma swój klimat.

Przyjemna do przeczytania na raz, ma swój klimat.

• Romans
  • Przeczytane w 2018