Hotel Varsovie. Bunt chimery

Cykl: Hotel Varsovie (tom 2)
Wydawnictwo: W.A.B.
giovanna

Miasto, jakiego nie znamy. To drugi tom obszernej, wielopokoleniowej sagi rodziny warszawskich hotelarzy. Barwne opisy i porywająca intryga przenoszą czytelnika w niezwykłą podróż przez historię wyjątkowej rodziny i wyjątkowego miasta. Warszawa, XVII wiek, karzeł Franciszek po potopie szwedzkim marzy o otworzeniu kolejnego zajazdu… Z czasem kolejne przebudowy i odbudowy staną się tłem tajemnic i sekretów, które mimo upływu lat nie tracą na intensywności. Mogą utrącić niejedną intrygę finansową i matrymonialną, nawet kilka pokoleń później.

źródło opisu: https://www.gwfoksal.pl/

źródło okładki: https://www.gwfoksal.pl/

Zarezerwujcie nocleg w Hotelu Varsovie

Jedna rodzina, kilka pokoleń i historie rozgrywające się na ulicach Warszawy w ciągu ponad trzech wieków. Nowy tom rodzinnej sagi warszawskich hotelarzy przeniesie czytelników w świat romansów, skrywanych skandali i niepohamowanych namiętności. „Bunt chimery” Sylwii Zientek – w księgarniach od 4 kwietnia.

Żyjemy w momencie skrajności - wywiad z Sylwią Zientek

O byciu artystką na początku XX wieku i dziś. O cenzurze, równouprawnianiu w zawodzie pisarza i o tym, czy akcja #MeToo zmieniła coś w środowisku wydawniczym w Polsce. Sylwia Zientek, autorka sagi rodziny warszawskich hotelarzy „Hotel Varsovie”, zdradza też, dlaczego porzuciła karierę prawniczą dla pisania i jak odnalazła swoją drogę twórczą.