Tragedie tatrzańskie

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

letka82 | 2019-02-25
Przeczytana: 19 lutego 2019

Książka ta leżała na półce w moim rodzinnym domu i zawsze przyciągała mnie do siebie. Chyba swoją starością. Wszak to wydanie z 1956 roku. Wreszcie po kilku przeprowadzkach, pakowaniach i rozpakowywaniach mogłam zagłębić się w lekturze tej małej niepozornej książeczki - wydanie kieszonkowe. Idealnie wpisała się w mój Górski Luty - wymyśloną przeze mnie akcję czytania literatury górskiej.
Wawrzyniec Żuławski to jeden z pierwszych ratowników TOPR. Znajdziemy tu opisy akcji ratunkowych. Niby nic takiego, ale w czasach telefonów komórkowych, helikopterów czytanie jak szli cztery dni do ofiary na półce skalnej, jak opuszczali się na krótkich fragmentach liny przyprawia o dreszcze. Fajnie jest dowiedzieć się jak kiedyś wyglądały akcje ratunkowe. Dobrze poczytać jak kiedyś wyglądały Tatry - kiedy szli w góry nieliczni i nie było tłoku na drodze do Morskiego Oka :)
Polecam by poznać historię TOPR i Tatr. Wg mnie obowiązkowa pozycja do przeczytania dla "łazików".

Barbara Gazda | 2014-08-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papier, Góry

Książka od której nie można się oderwać. Absolutny klasyk literatury tatrzańskiej.

Zaczytana | 2013-12-28

Absolutnie obowiązkowa lektura dla miłośników Tatr.

Cafecitta | 2011-05-29
Na półkach: Przeczytane, Góry, Posiadam