Wyzwanie czytelnicze LC

Death's End

Tłumaczenie: Ken Liu
Cykl: Wspomnienie o przeszłości Ziemi (tom 3)
Wydawnictwo: Tor Books
8,25 (12 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
10
2
9
4
8
4
7
0
6
1
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9780765386632
język
angielski
dodał
baszar

The New York Times bestselling conclusion to a tour de force near-future adventure trilogy from China's bestselling and beloved science fiction writer. With The Three-Body Problem, English-speaking readers got their first chance to read China's most beloved science fiction author, Cixin Liu. The Three-Body Problem was released to great acclaim including coverage in The New York Times and The...

The New York Times bestselling conclusion to a tour de force near-future adventure trilogy from China's bestselling and beloved science fiction writer.

With The Three-Body Problem, English-speaking readers got their first chance to read China's most beloved science fiction author, Cixin Liu. The Three-Body Problem was released to great acclaim including coverage in The New York Times and The Wall Street Journal and reading list picks by Barack Obama and Mark Zuckerberg. It was also won the Hugo and Nebula Awards, making it the first translated novel to win a major SF award.

Now this epic trilogy concludes with Death's End. Half a century after the Doomsday Battle, the uneasy balance of Dark Forest Deterrence keeps the Trisolaran invaders at bay. Earth enjoys unprecedented prosperity due to the infusion of Trisolaran knowledge. With human science advancing daily and the Trisolarans adopting Earth culture, it seems that the two civilizations will soon be able to co-exist peacefully as equals without the terrible threat of mutually assured annihilation. But the peace has also made humanity complacent.

Cheng Xin, an aerospace engineer from the early twenty-first century, awakens from hibernation in this new age. She brings with her knowledge of a long-forgotten program dating from the beginning of the Trisolar Crisis, and her very presence may upset the delicate balance between two worlds. Will humanity reach for the stars or die in its cradle?

 

źródło opisu: https://us.macmillan.com/deathsend/cixinliu/9780765386632

źródło okładki: https://us.macmillan.com/deathsend/cixinliu/9780765386632

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
    Obecnie jeszcze nie ma dyskusji powiązanych z tą książką.
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (1117)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 1138
Aneta | 2018-08-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam

Brakło słów, żeby powiedzieć jak dobrze jest przedstawiona wizja naszego (wszech)świata i człowieka, od teraz po sam kres.
"Koniec śmierci" jest zapisem prowadzonego dziennika z czasów, które mało kto, mógłby wymyślić. Wydaje mi się, że Cixin Liu po prostu nie jest rodzaju ludzkiego(he he). Myślę nawet, że umysłem przekroczył próg, oj nie, progi takiej świadomości o jakiej dotąd nikt nie śnił w swym zamyśle, ale jak sam napisał:"Ostatecznym przeznaczeniem wszystkich istot inteligentnych zawsze było dorównać wielkością swoim pomysłom."
"Koniec śmierci napisana jest zdecydowanie dla każdej osoby. Liu operując tak prostym językiem potrafi wyjaśnić najbardziej zagmatwane matematyczne i fizyczne nieścisłości, pokazując nam świat ponad Ziemią.
Nie przeczytałam jeszcze tak dobrze skonstruowanej powieści i tak dopracowanej pod względem pomysłowości.Można znaleźć w niej każdy rodzaj literatury od baśni po zagmatwaną sf, do tego ubarwioną wierszem, a wątek romantyczny otula całość osadzając...

książek: 1251
Izabela Pycio | 2018-04-21
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 21 kwietnia 2018

"Życie zrobiło milowy krok, kiedy wyszło z oceanu na ląd, ale te pierwsze ryby, które wspięły się na ląd, nie były już rybami. Podobnie ludzie przestaną być ludźmi, gdy naprawdę wkroczą w kosmos i uwolnią się od Ziemi."

Niezwykła podróż czytelnicza, od pierwszej do ostatniej strony utrzymana na wysokim poziomie, angażująca nie tylko w przeżywanie fascynujących przygód bohaterów, odzwierciedlanie w wyobraźni różnorodnych barw wykreowanego świata, w tym przypadku nawet Wszechświata, ale również w naturalny, ujmujący i pobudzający sposób nakłaniająca do złożonych perspektywicznie intelektualnych wędrówek. Jestem pod wrażeniem, jak pieczołowicie, precyzyjnie i szczegółowo przemyślano mnogość aspektów przybliżanej historii, z jaką starannością odmalowano cechy gatunku ludzkiego, jego zalety i wady, siłę i słabości, pęd ku wiedzy i śmiałość w snuciu wizji, jednocześnie skłonność do destrukcji i unicestwienia.

Spoglądamy na Wszechświat w skali mikro, podążając za myślami i postawami...

książek: 234
Maciek | 2018-07-13
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 11 lipca 2018

No i przeczytane.
Trochę szkoda, bo zżyłem się ze Wspomnieniami o przeszłości ziemi i finał trylogii trochę mnie zasmucił, z drugiej strony mam wrażenie, że gdyby Cixin Liu projektował domy, to były by one niezwykle przemyślane i funkcjonalne, jednak problem w tym, że przy całej swojej zmyślności były by też niemożebnie brzydkie i powtarzalne.
Jednym słowem wszystkie zarzuty jakie miałem do pierwszych dwóch tomów (z naciskiem na drugi) mają swoje odpowiedniki również w "Końcu śmierci" bo tak:
Patos jakby szesnastolatek pisał ? jest. Płaskość bohaterów? obecna!. Rozwlekłość akcji? a jakże! prostota relacji międzyludzkich? głupie pytanie ...
Chyba nikt nie powiedział panu Cixinowi, że epickość i nuda to nie są synonimy i tej pierwszej nie mierzy się ilością zapisanych stron a rozmach to nie to samo co zadęcie. Pomimo tego, jak wspomniałem na początku zżyłem się z sagą i uważam, że ma całkiem sporo momentów wybitnych - a przecież życie to są chwile - jak śpiewał bard z Podlasia....

książek: 2135
Wojciech Gołębiewski | 2018-07-16
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 16 lipca 2018

Długo przeze mnie oczekiwana trzecia część trylogii.
Z recenzji Mateusza Ucińskiego na:
http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114528,23224242,koniec-smierci-czyli-poczatek-nowej-ery-wedlug-cixin-liu.html

".....Cixin Liu najlepiej udało się wyjść poza granice swoistego, gatunkowego getta, łącząc fantastykę, techno thriller z zagadnieniami naukowymi...."

Nie tylko naukowymi, bo poruszane liczne kwestie filozoficzne, psychologiczne, socjologiczne etc w dodatku nawiązujące do historii ludzkości podnoszą rangę książki do arcydzieła.
Cała recenzja warta przeczytania, a ja w końcu zdecydowałem się z niej ściągnąć bardzo dobre streszczenie, bo jest pomocne po miesiącach przerwy w lekturze (oczekiwanie na ten tom):

"....Trylogia "Wspomnienie o przeszłości Ziemi" rozpoczyna się w Chinach roku 1967. Szaleje rewolucja kulturalna uderzająca przede wszystkim w elity intelektualne tego kraju. Ye Wenjie, młoda astrofizyczka, jest świadkiem...

książek: 478
księgozbiór | 2018-11-19
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 17 listopada 2018

Wreszcie przyszedł ten moment, kiedy to mogę się cieszyć z ukończenia jednej z najlepszych trylogii sci-fi jakie dane mi było poznać. Wszystkich którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z tym dziełem chińskiej literatury, zapraszam do recenzji „Problemu trzech ciał” i „Ciemnego lasu”, natomiast pozostałych nielicznych do recenzji ostatniego tomu cyklu „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”

Aby nie psuć nikomu radości z odkrywania zawiłej i pełnej zwrotów fabuły, przypomnę tym co „Ciemny Las” mają już dawno za sobą, to co najistotniejsze.
Ziemia nie zdołała uniknąć spotkania z przybyszami z kosmosu, ale dzięki szantażowi powiadomienia Wszechświata o położeniu Trisolaris, stworzyła prowizoryczny, ale jak się okazało dosyć trwały pokój i równowagę między dwoma cywilizacjami. Teoretycznie wszystko wydaje się iść w dobrym kierunku. Dzięki nietypowej symbiozie Ziemianie i Trisolianie przeżywają potężny wzrost cywilizacyjny i kulturowy. Oczywiście nic nie może wiecznie trwać, tak i w...

książek: 5257
Wkp | 2018-03-29

KONIEC WSPOMNIENIA O PRZESZŁOŚCI ZIEMI

Od chwili, kiedy przeczytałem pierwszy tom trylogii "Wspomnienie o przeszłości Ziemi", każda kolejna część - oczywiście jeśli nie liczyć nowych książek moich ulubionych autorów - była przeze mnie chyba najbardziej wyczekiwaną premierą fantastyczną. Nic w tym dziwnego, powieść zachwyciła mnie, jak rzadko które współczesne dzieło z tego gatunku, zarówno pod względem samej treści, jak i wykonania. Oczekiwania, co do finału miałem wielkie, ale na szczęście "Koniec śmierci" sprostał im w zupełności, dostarczając niesamowitej rozrywki na najwyższym poziomie.

Minęło pół wieku od bitwy w Dniu Sądu Ostatecznego. Kosmici wciąż nie opanowali jeszcze Ziemi, tymczasem Ziemianie osiągnęli niesamowity dobrobyt dzięki trisolariańskiej wiedzy. Co więcej Trisolarianie najwyraźniej nadają się dobrze do wspólnego działania, bo współpraca obu stron nadal dobrze się układa. Czy coś może zagrozić obecnemu stanowi rzeczy? Kiedy wybudzona zostaje Cheng Xin, która...

książek: 713
Jonasz | 2017-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2017

Fenomenalne zakończenie trologii „Wspomnienie o przyszłości Ziemi” Cixin Liu.
Nie mogąc się doczekac na polskie tłumaczenie (zapowiedziane na maj 2018) zdecydowałem się przeczytać w angielskim tłumaczeniu. „Koniec śmierci” (Death’s End) w swej objętości jest sumarycznie niemal równe dwóm pierwszym tomom. W angielskim tłumaczeniu ponad 600 stron, które w polszczyźnie przekroczą zapewne objętość 900 stron.
Niewiele można powiedzieć o wydarzeniach rozgrywających przez kolejne setki lat od nawiązania kontaktu z trysolariańską cywilizacją, bez ujawnienia treści. Powstrzymam się więc od tego ograniczając się do oceny. I tu podopbnie jak w przyapdku „problemu trzech ciał” oraz „Ciemnego lasu”, mamy doczyniena z arcydziełem gatunku SF. Autor z równą biegłością posługuje sie współczesną fizyką jak i socjologia i psychologią. Podejmuje także dyskusję w temacie wolności do prowadzenia badań naukowych.
Lektura na równi wymagająca co i satysfakcjonująca.

Brakuje gwiazdek. 10 nie oddaje...

książek: 1355
Anika | 2018-09-10
Na półkach: Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 08 września 2018

Imponujące zakończenie trylogii pt. "Wspomnienie o przeszłości Ziemi". Autor zadziwia wyobraźnią, a jego wizja wszechświata może oszołomić czytelnika. Wielkie brawa!

książek: 264
Michał | 2018-05-26
Przeczytana: 24 maja 2018

Zimna wojna nie może trwać wiecznie…
To nie było typowe domknięcie cyklu. Nie, to nie byłoby w stylu Liu, dać kilka prostych odpowiedzi i zakończyć rozpoczęte wątki. Zamiast tego autor przenosi na nowy grunt zapomniane pomysły, modyfikuje znane schematy, które w innych warunkach znalazły świetne zastosowanie, dzięki czemu uprawdopodobnia przyszłe rozwiązania. „Koniec śmierci” to jednak przede wszystkim skondensowana dawka teorii i hipotez astrofizycznych. Mamy fascynujące przejście od fal elektromagnetycznych, przez fale grawitacyjne i neutrina, aż do promieniowania kwantowego. Jest mile widziana w literaturze gatunkowej teoria strun, zabawa wymiarami, rozwinięcie problemu czarnych dziur i antymaterii, napęd krzywiznowy…
Pomysły sypią się jak z rękawa, nakręcane rozwojem technologicznym, na moment zjawiskowo przełamane chińską baśnią. Mimo iż Liu nagina większość praw fizyki, wszystko z grubsza tworzy logiczną całość. Potknięć jest niewiele, jedynie sam epilog wymknął się już chyba...

książek: 8543
Beata | 2018-04-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki
Przeczytana: 18 kwietnia 2018

Wyłącznie kapitalne pomysły naukowe ratują tę książkę (i "Gwiaździsta noc" van Gogha). Językowo jest bardzo słabo, a chwilami patetycznie, postaci słabiutko wykreowane, główna bohaterka nie rozwija się, nie uczy się dzięki doświadczeniom i w związku z tym irytuje straszliwie. W ogóle z indywidualizmem autor ma kłopot, cała ludzkość karnie robi to, co jej się nakaże, nikt się nie jakoś specjalnie nie wyłamuje, a jak jeden się zbuntował, to go szybciutko zapakowano do hibernatora. Zero kontrowersji, zero różnorodności. Konstrukcyjnie "Koniec śmierci" nie jest typową powieścią, przypomina raczej pozycję z pogranicza kroniki i książki popularnonaukowej, z lekko tylko sfabularyzowanymi rozdziałami. Fabularnie jest nie najlepiej, kilka razy autor używa deus ex machina, by w ogóle móc kontynuować opowieść. Ale za to jest wyobraźnia, rozmach, n-wymiarowa fizyka, czarne dziury, śmiała hipoteza nt. Wszechświata, pięknie opowiedziana baśń jako część składowa książki. Autor zdecydowanie...

zobacz kolejne z 1107 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
lista cytatów dodaj cytat
Inne książki autora
więcej książek tego autora
Powiązane treści
„Koniec śmierci“ Cixin Liu - przeczytaj fragment

Finałowy tom cenionej wśród czytelników i krytyków trylogii pióra Cixin Liu trafi do księgarń za kilka dni. Ale już dziś macie okazję przeczytać fragment powieści. Z okazji premiery przygotowaliśmy też konkurs, w którym do wygrania są trzy komplety książek z tego cyklu!


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd