Polska, PRL, Fotografia
albumy
Dawid J

„Dzieci w PRL-u” to album zawierający niezwykłej urody fotografie dziecięcego świata w okresie PRL-u. Autor zdjęć – Wiesław Zieliński – opowiada o tym magicznym okresie życia, przypominając niezwykły świat dziecka zwłaszcza tym, których dzieciństwo przypadło na lata 60. i 70. XX wieku. Pokazuje przestrzenie i miejsca, w których nie brakowało otwartości na świat, dziecięcej wyobraźni, nauki tworzenia więzi i budowania relacji międzyludzkich, ale także codziennych obowiązków. Książka opatrzona jest wstępem autorstwa Filipa Łobodzińskiego.

źródło opisu: www.bosz.com.pl

źródło okładki: www.bosz.com.pl

Dawid J | 2017-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2017

Oceniając ten album kieruję się raczej bardzo mocno sentymentem (bo jednak nie nostalgią). I choć z moich PRLowskich lat jest tu raptem parę zdjęć,to mam wrażenie, że która by to dekada nie była, dzieciaki miały głowy pełne pomysłów. Biednie ale kreatywnie. I z fantazją. O czym we wstępie wspomina "Duduś".

MyGravity | 2017-12-29
alfi78 | 2018-03-23