Powrót króla. Wersja ilustrowana

Okładka książki Powrót króla. Wersja ilustrowana J.R.R. Tolkien
Okładka książki Powrót króla. Wersja ilustrowana
J.R.R. Tolkien Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Władca Pierścieni (tom 3) Ekranizacje: Władca pierścieni: Powrót króla (2004) fantasy, science fiction
Władca Pierścieni (tom 3)
The Lord of the Rings: The Return of the King
Zysk i S-ka
2017-11-10
2017-11-10
Jerzy Łoziński
Ekranizacje:
Władca pierścieni: Powrót króla (2004)

Dobrze się czyta do momentu, gdy pojawia się Frodo i Sam. Wiele niepotrzebnych opisów trzeba zdzierżyć, by dojść do finału, gdzie po macoszemu autor obchodzi się z Sauronem. Choć może to i lepiej, bo to co zdecydował się zrobić z Sarumanem woła o pomstę do nieba! Przecież ten wątek to komedia i nonsens, nijak niemający się do logiki świata przedstawionego. Co prędzej muszę przemyć oczy filmową trylogią.

Całość, jako jedność, oceniam na 7/10. W pełni też uznaję miejsce LOTRa na podium kanonu fantasy.

Kiedy już myślałam, że nie da się bardziej lubić Sama, okazało się, że jednak się da!
Fantastyczne zakończenie przygody. Kres pierścienia, drużyny, życia wielu wojowników, ale też początek nowego królestwa, związków, epoki spokoju w Śródziemiu.
Książka jedna na milion i nie jest to wyolbrzymienie.

Książka jedna na milion i nie jest to wyolbrzymienie.

Pokaż mimo tovideo - opinia

Trzeci i ostatni tom za mną...hmmm... Zacząłem czytać Władcę Pierścieni z 5 lat temu, z przerwami. Nadal utrzymuję, że moją ulubioną częścią jest "Wyprawa/Drużyna Pierścienia". Dlaczego? Hmmm.... Jakoś ten tom mnie wciągnął, był pełen magii, lęku, ciekawości. Niemniej, cieszę się, że w końcu przeczytałem całą trylogię. Nie żałuję:)

W tym tomie dzieje sie najwięcej bitwy oraz zakończenie całej historii. I jak w całej trylogii nie zabrakło opisów miejsc i przyrody, aż czasami sie człowiek gubił (częste spoglądanie na mapy). W tej książce dla fanów Władcy Pierścieni jest dużo dodatków od rodów aż po wymowy imion pismo, poprostu wszystko co fan może znaleźć.

66/100%

66/100%

Cudna trylogia... Czytałam już czterokrotnie, a mam ochotę sięgnąć po nią, po raz kolejny

Epicka fantastyka. Warto przeczytać całą trylogię.

Epicka fantastyka. Warto przeczytać całą trylogię.

Jak zaczynać czytelniczy rok to z Władcą Pierścieni. Ciekawe zakończenie, świeże tchnienie ze Śródziemia, a myślałem że już nic mnie w tej historii nie czeka. Polecam

Nic nie pozostało poza onanizowaniem się do pięknych wspomnień po tej książce.

Nic nie pozostało poza onanizowaniem się do pięknych wspomnień po tej książce.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , , ,

I skończyła się moja przygoda w Śródziemiu, a przynajmniej ta obejmująca schyłek Trzeciej Ery. Piękna to była podróż, choć nie ukrywam, że pod koniec serce bolało, bo wcale nie jest tak prosto rozstać się z bohaterami, a jeszcze trudniej patrzeć, jak oni rozstają się ze sobą żeby już nigdy się nie zobaczyć. Chociaż z drugiej strony plus jest taki, że do tej historii zawsze można wrócić i przeżyć ją na nowo raz jeszcze (chociaż już nie po raz pierwszy, ale taki los czytelnika).

Żałuję, że nie zdołałam przeczytać "Władcy Pierścieni", kiedy byłam dzieckiem - długo musiałam dorastać do tego, by w końcu stawić czoła Tolkienowi i jego książce, ale dla takiej historii, pięknej, monumentalnej, wartościowej, warto było podejmować próby i w końcu im podołać.