Starcie królów

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
A Clash of Kings
Karolina

Żelazny Tron jednoczył Zachodnie Królestwa aż do śmierci króla Roberta. Wdowa jednak zdradziła królewskie ideały, bracia wszczęli wojnę, a Sansa została narzeczoną mordercy ojca, który teraz okrzyknął sie królem. Zresztą w każdym z królestw, od Smoczej Wyspy po Koniec Burzy, dawni wasale Żelaznego Tronu ogłaszają się królami. Pewnego dnia z Cytadeli przylatuje biały kruk, przynosząc zapowiedź...

Pewnego dnia z Cytadeli przylatuje biały kruk, przynosząc zapowiedź końca lata, jakie pamiętali żyjący ludzie. Najgroźniejszym wrogiem dla wszystkich bez wyjątku może okazać się nadciągająca zima...
Wspaniała epopeja George'a R.R. Martina jest opowieścią pełną intryg, zdrad i politycznych rozgrywek o niezwykłej sile oddziaływania.

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/starcie-krolow.html

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/starcie-krolow.html

Tycia | 2018-03-19
Przeczytana: 18 marca 2018

Książka fajna ale...
- moim zdaniem gorsza od poprzedniej części (brakowało mi opisów tych samych sytuacji z różnych punktów widzenia),
- zbyt długa.

Nie powiem, że była zła - czyta się fajnie.

Po tej części jestem ciekawa co będzie dalej.

Gabson | 2017-12-16
Przeczytana: 23 lutego 2015

Z chęcią wróciłabym do całej sagi, jednak mnogość postaci przytłacza. Nie można jednak odmówić wartości, jakimi są niezwykle rozbudowany świat, a także konsekwencja w działaniu i często wydarzenia, które są goryczą dla czytelnika.

Beciorek | 2019-06-06
gwizdek555 | 2019-05-22