Sto dni szczęścia

Tłumaczenie: Irena Kołodziej
Wydawnictwo: Amber
How to be happy
Angie

To powieść o cieszeniu się każdą chwilą życia, o sile przyjaźni i nadziei. Będziesz mógł się śmiać przez łzy”.„Publishers Weekly” „Ta pełna humoru, wzruszająca i inspirująca powieść to wyraz niezgody na poddawanie się nieszczęściu. Inteligentna literatura kobieca w najlepszym wydaniu”. „Kirkus Reviews” Annie Hebden nie umie już mieć nadziei. Straciła wszystkich, których kochała. Odsunęła się...

Annie Hebden nie umie już mieć nadziei. Straciła wszystkich, których kochała. Odsunęła się od ludzi, zamknęła w bólu i rozpaczy. I wtedy poznaje barwną, promienną Polly, która stawia jej wyzwanie: w ciągu stu dni ma nauczyć się być szczęśliwa.
„To proste – mówi Polly. – Musisz po prostu każdego dnia zrobić coś, co sprawi ci przyjemność”.
I jak huragan porywa ją w świat tańca w fontannie, jazdy kolejką górską, małych i dużych zwycięstw nad smutkiem. Jest zdecydowana udowodnić Annie, że i w jej życiu jest jeszcze miejsce na szczęście, przyjaźń, a nawet miłość. Bo Polly zbyt dobrze wie, że czas, jaki nam dano, jest zbyt krótki, by zmarnować choć jeden dzień…
„Wierzę, że zawsze można znaleźć nadzieję – nawet w najgorszych chwilach życia” – mówi Eva Woods, której powieścią Sto dni szczęścia jeszcze przed brytyjską premierą zainteresowali się światowi wydawcy. Zostanie opublikowana w 14 krajach

źródło opisu: https://bonito.pl/k-1939644-sto-dni-szczescia

źródło okładki: https://bonito.pl/k-1939644-sto-dni-szczescia

WielkiBuk | 2018-01-21
Przeczytana: styczeń 2018

„Sto dni szczęścia” to lektura, która uderza we wrażliwego czytelnika jak grom z jasnego nieba. Być może brzmi to nieco górnolotnie, ale w chwilach wielkiej smuty, kiedy dopada nas chandra, kiedy wydaje się, że gorzej być nie może, a za oknem na dokładkę roztopy, to proste przypomnienie o tym, co naprawdę ma znaczenie ma szansę przywołać na ziemię i dodać siły do działania. Bohaterki Evy Woods szczerze i z brytyjską swadą udowadniają, że nie trzeba medytować w Tybecie, by odnaleźć spokój. Nie trzeba kąpać się w pieniądzach, by wzbogacić się duchowo. Nie trzeba być gwiazdą filmową, by poczuć się dobrze sama ze sobą. To ważne, kiedy porywa nas wirtualny, nierealnie perfekcyjny, zerojedynkowy świat, by umieć spojrzeć na swoje życie i docenić małe, zwykłe chwile.

werka777 | 2018-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2018

BO PRZECIWIEŃSTWA SIĘ PRZYCIĄGAJĄ
W tej powieści nie tło i nie ponadprzeciętne wrażenia stanowią priorytet, a prawdziwy obraz życia, morał oraz oczywiście bohaterki, które swoją postawą mogą stanowić pewien wzorzec, warty refleksji i przedyskutowania. Jest zdrowa, choć na wpół martwa Annie, która zatraciła poczucie sensu istnienia. Zdenerwowana, odizolowana, wyzbyta radości. Obraz nędzy i rozpaczy, a zarazem portret niejednego współczesnego człowieka, który na pewnym etapie doświadczeń postanawia po prostu się poddać. Jest i stanowiąca jej zupełne przeciwieństwo, kontrast, Polly, która pozornie znajduje się w dużo gorszej sytuacji. Śmiertelnie chora, choć wprost tryskająca energią wie, że nie może pozwolić sobie na zmarnowanie nawet sekundy, która jest jej dana. Co wyniknie z takiego połączenia?

SMUTNA? ALE I POZYTYWNA – PRZEDE WSZYSTKIM
Mogłoby się wydawać, że jest to historia smutna i nie będę temu stwierdzeniu zaprzeczać. W jakimś tam stopniu Eva Woods skłania czytelnika do łez...

Sonja | 2018-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2018

Sto dni szczęścia Evy Woods - to ciepła, lekka, bardzo refleksyjna powieść. Powieść trudna, bolesna, ale też dająca nadzieję. Historia wyjęta prosto z życia, bo tylko życie pisze takie scenariusze...
Bohaterkami Evy Woods jest: Anna i Polly.
Anna jest szara, zmęczona, zdruzgotana, rozżalona, sfrustrowana...
Polly to kwintesencja barw, radości. Polly to młoda uśmiechnięta kobieta, która roztacza wokół siebie światło.
Ale która z nich tak naprawdę ma szczęście? Która ma czas? Która szczególnie docenia życie..? Celebruje piękne drobne, ulotne chwile...
Ta powieść, to niesamowita refleksja o szczęściu, o życiu i o tym co w nim jest najważniejsze. Przyjaźń, drobne gesty, miłe słowa, uśmiech skierowany do nieznajomej osoby... Wydaje się, że banalne, że wszyscy o tym wiedzą, ale czy o tym pamiętają każdego dnia? Polecam... Lekko, ale bardzo wzruszająco. Idealna książka na takie wiosenne przebudzenie, przemyślenia, poukładanie różnych spraw...🌻pomimo wszystko motywująca.

aleksnadra | 2018-04-09
Na półkach: Przeczytane, Mój patronat

Eva Woods napisała książkę pod wpływem impulsu, pomysłu, który zaiskrzył w głowie błyskiem pewności, że historia może stać się czymś wyjątkowym dla wielu czytelników.

więcej na: http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2018/01/patronat-sto-dni-szczescia-eva-woods.html

anetapzn | 2018-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2018

Miniony tydzień ze względów osobistych i zdrowotnych, był dla mnie bardzo trudny. Nic więc dziwnego, iż szukałam lekkiej, relaksującej, ale i dającej porządną dawkę pozytywnej energii książki.
Sto dni szczęścia okazało się strzałem w przysłowiową dziesiątkę.
Po raz pierwszy zgadzam się z napisem, który widnieje na okładce: To powieść o cieszeniu się każdą chwilą życia, o sile przyjaźni i nadziei. Będziesz się śmiać przez łzy.
Sto dni szczęścia nie jest poradnikiem, jest powieścią.
Choć jakby tak się zastanowić...to taki miks 2 w 1. Książka nie tylko ukazuje perypetie Annie i Polly, dwóch diametralnie różniących się od siebie kobiet, ale także pokazuje czym jest szczęście i czy szczęściu można wyjść na przeciw, czy można je sprowokować.
Annie to nieszczęśliwa, bez nadziei na lepsze jutro, nie żyjąca, a wegetująca kobieta. Straciła wszystkich, których kochała. Czy można wyobrazić sobie coś bardziej dramatycznego?
Polly to pogodna, energiczna kobieta, która stawiając przed Annie...

Asia | 2018-05-09
Przeczytana: 06 maja 2018

Uważam, że jest to książka, którą absolutnie KAŻDY powinien przeczytać! Pozwala ona spojrzeć inaczej na swoje życie, zastanowić się nad nim. Po lekturze jeszcze długo myśli się o jej bohaterkach. Często w życiu narzekamy i uważamy się za nieszczęśliwych, pechowych. A tymczasem Polly pokazuje nam jak można cieszyć się małymi rzeczami i być pozytywnie nastawionymi w obliczu nawet największych tragedii. Książka jest momentami zabawna, a momentami niezwykle wzruszająca. Przyznaję szczerze, że wylałam morze łez pod koniec książki i płakałam jak bóbr do 2 w nocy. Na pewno o tej lekturze nie da się szybko zapomnieć!

Happy | 2018-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2018

Piękna historia.
Tylko tyle jestem w stanie powiedzieć.
Annie, nieszczęśliwa Annie i dzielny żołnierzyk Polly, kobiety pełne emocji, które zmierzyły się ze światem. Sto dni szczęścia, do szczęścia.
Naprawdę śmiałam się przez łzy.

Heather | 2018-01-21

"Sto dni szczęścia" to ciekawa historia. Czyta się ja błyskawicznie i z ogromną przyjemnością. Wiele razy mój uśmiech przeplatały łzy i w pewnym momencie nie wiedziałam już naprawdę czy powinnam się smucić czy cieszyć. Polly uczy życia, sprawia że chce się czerpać z niego garściami i udowadnia, że z pozoru nic nie znaczące chwile można bez większego wysiłku obrócić w szczerą radość. Okazuje się, że wystarczy tylko chcieć, by szczęście, przyjaźń i miłość były na wyciągnięcie ręki. To bardzo mądra i warta każdego przeczytanego słowa historia z przesłaniem, od której nie można się oderwać i która pozostaje w głowie na długo. Polecam!

Imaginacja | 2018-07-02
Na półkach: Moje od 2018, Przeczytane

Jeżeli macie akurat gorszy czas i chęć na przeczytanie lekkiej powieści, zdecydowanie polecam "Sto dni szczęścia". Lektura pozwoli oderwać się od codzienności, a dodatkowo może wnieść coś do Waszego postrzegania świata. Mnie, jako osobie o depresyjnym charakterze, bardzo się przydała. Nie zmieniła mojego życia, ale zapaliła w głowie małą iskierkę, pomysł, że nie musi być tak źle. Już na początku opowieści poznajemy główne bohaterki, które mają zupełnie odmienne charaktery i podejście do życia. Jak same mówią, gdyby poznały się wcześniej, pewnie nic by ich nie połączyło, nie mogłaby się między nimi zrodzić tak piękna przyjaźń. Jednak teraz, gdy jedna z nich jest umierającą, a druga nie ma po co żyć, tworzy się niezwykła relacja, która aż emanuje pozytywnym wpływem na wszystko dookoła. Książka o tym, że warto korzystać z życia, cieszyć się prostymi rzeczami, polubić siebie, zacząć naprawdę żyć, póki jeszcze mamy na to czas.

Barbara J-C | 2018-01-04
Przeczytana: 08 stycznia 2018

"Wierzę, że zawsze można znaleźć nadzieję, nawet w najgorszych chwilach życia" - mówi Eva Woods. I tak prawdę pisząc mogłabym na tym zakończyć opinię o tej poruszającej i niełatwej historii, którą znajdziemy na kartach tej książki. Jednak po przetarciu łez i tygodniowej refleksji od przeczytania książki podejmuję ryzyko napisania o niej więcej. Autorka wspomniała, że do napisania książki zainspirowały ją dwie rzeczy. Po pierwsze faktycznie ludzie chwalą się w mediach społecznościowych przez sto dni wydarzeniem, które #uszczesliwia ich i innych. Po drugie Irlandczycy są ponurzy, a ona chce to zmienić - chyba nie zna Polaków ;) My jako naród wiecznie narzekamy, mało kiedy dzielimy się radosnymi nowinami, a ta książka to antidotum na ponuractwo.

Całość opinii na blogu...
link* https://bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com/2018/02/sto-dni-szczescia-eva-woods-patronat.html