Toruń, którego nie ma

Seria: Miasto, którego nie ma
Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
8 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Toruń, retro, stare zdjęcia, historia
albumy
PoTORUNIU

Intrygujące i zachwycające miejsca z serca Torunia i jego przedmieść kryją się jeszcze na starych fotografiach. Od nadwiślańsko-portowych plenerów z flisakami, przez pomniki degradowanych bohaterów, po świątynie różnych wyznań i zapomniane cmentarze. A obok nich wojskowe pejzaże hali aeronautycznych, wieży spadochronowej i poligonu, kultowe miejsca rozrywek, domy z pruskiego muru, wielkie zakłady produkcyjne epoki realnego socjalizmu. Kiedyś istniały, tętniły życiem. Dziś już ich nie ma, tylko po nielicznych został ślad.

Dawny Toruń ożywa na kartach tego albumu. Zapraszamy na spacer po mieście, po miejscach, które zmieniły się nie do poznania. Odkryjmy je znów.

źródło opisu: https://www.km.com.pl/

źródło okładki: skan by © PoTORUNIU.blogspot.com

hincol44 | 2018-07-30
Przeczytana: lipiec 2018

Świetna pozycja. Aż trudno uwierzyć, że wiele z tych obiektów, jeszcze kilka lat temu działało. Książka przeznaczona jednak dla tych, którzy z Toruniem mają coś wspólnego.

czeri | 2017-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2017

Niezwykle inspirująca pozycja szczególnie dla torunian. Bolesny obraz braku wyobraźni inwestorów przeksztalcajacych zabytkowe kamienice w hipermarkety.

Justyna | 2018-04-26
Przeczytana: marzec 2018