Sztuka obłędu

Wydawnictwo: Psychoskok
9788381191418
marcin100

W każdym z nas drzemią ukryte żądze i tajemnicze alter ego, o którego istnieniu wolelibyśmy nie wiedzieć. Niektórzy rzeczywiście nie próbują dociec, jakie „drugie ja” się w nich kryje, inni natomiast doskonale o nim wiedzą i z chęcią oddają się swoim fetyszom i upodobaniom. Nauczycielki nie boją się uwodzić swoich uczniów, sekretarki i asystentki nie mają oporów przez zdradzaniem swoich mężów z szefem, który sowicie je za to wynagrodzi. Innych z kolei zemsta zaślepia na tyle, że czekają wiele lat, aby zasmakować uczucia wymierzenia sprawiedliwości samemu, na własnych zasadach.

Właśnie takich bohaterów stworzył Dawid Głodek. W zbiorze opowiadań po tytułem Sztuka obłędu zawarł cały katalog fetyszystów, uwodzicielek, gangsterów oraz ludzi pragnących zemsty. Intryga, pożądanie i zemsta kreują ich kolejne losy i prowadzą do coraz bardziej niewyobrażalnych kroków, których nie da się cofnąć. Autor potrafi sprawnie manewrować fabułą i postaciami tak, by Czytelnik wirował między współczuciem a osłupieniem czy niedowierzaniem a wybuchami śmiechu.

źródło opisu: http://www.psychoskok.pl/produkt/sztuka-obledu/

źródło okładki: http://www.psychoskok.pl/produkt/sztuka-obledu/

magda | 2018-03-14
Przeczytana: 14 marca 2018

Książka warta uwagi. Opowiadania bardzo wciągające, napisanie z humorem, momentami bardzo mocne. Czasem żałowałam, że tak szybko się kończyły. Po niektórych musiałam zrobić sobie przerwę, gdyż wyobraźnia za mocno zadziałała:))) Nieoczekiwane zwroty akcji, nieprzewidywalne zakończenia, często śmieszne momenty. Można się pośmiać ale i momentami przerazić lub zwyczajnie zszokować. Jedno jest pewne- opowiadania zostają w pamięci na długo! Sprawdźcie sami.

Olga | 2018-09-03
Przeczytana: 10 sierpnia 2018

Już dawno żadna książka nie wzbudziła we mnie tyle emocji i myśli o seksie, co ta pozycja. Właśnie wypróbowałam Bondę i nie dotrwam do końca. Tragiczne lanie wody. A tu... coś zupełnie innego. Krótko i na temat. Dużo akcji na każdej stronie.

Anna | 2017-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2017

Dobra książka. Zdecydowanie nie dla tetryków. Momentami ostra, w dobrym znaczeniu tego słowa. Czyta się dobrze, ma w sobie trochę tajemnicy i szalonych zwrotów akcji. Zdecydowanie dla dorosłych. Polecam!

Anna Ostrowska | 2018-09-14
Przeczytana: 14 września 2018

Książka bardzo dobrze napisana, wciągająca i zapadająca w pamięć. Krótko, zwięźle i na temat. Historie opisane z humorem przez co łatwo się je czyta. Nie spotkałam się jeszcze z taką książką przez co zwróciła moją uwagę. Gorąco polecam zapoznanie się z jej treścią, nie pożałujecie :)

Radek | 2017-12-11

No i przeczytalem. Ciezko oceniac obiektywnie bo znam autora ale powiem tak - dobra :-) plus na pewno za ciekawą tematykę i bezpośredni język. Jeśli kolejne mają być tak samo dobre lub lepsze to czekam. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to fakt, że niektóre dość krótkie i czytając prosiło się żeby historia była bardziej rozwinięta. Z jednej strony to plus bo jeśli któreś opowiadanie nam nie podeszło to też się z nim nie męczylismy długo i szybko przeskakiwaliśmy do nastepnego, najczesciej lepszego ale z drugiej właśnie mały minus bo jeśli już czytam opowiadania to wolę dłuższe, coś jak zachowując proporcje "Cztery pory roku" Kinga.
Podsumowując- pewnie NIKE w tym roku bedzie miała innego laureata ale kolejne też chętnie przeczytam.
Najlepsze opowiadania zdecydowanie "Przygoda miłosna" , " Trup który..." i tetralogia o Rolandzie Bishopie :-)

gleism | 2018-09-03
Anius93 | 2018-07-16