Dobrze zaprojektowane życie. Przełomowa metoda z Uniewersytetu Stanforda

Wydawnictwo: Galaktyka
poradniki
ToRn

Myśl i realizuj swoje talenty jak inżynier! Książka Dobrze zaprojektowane życie podsunie ci pomysły i narzędzia niezbędne, by zaplanować własną drogę i rozwijać wybrane predyspozycje. Podpowie, jak zaprojektować życie, które pokochasz. Autorzy rozważają cztery aspekty życia: pracę, zdrowie, zabawę i miłość, ale skupiają się głównie na pracy zawodowej, ponieważ to ona zajmuje nam większość...

Myśl i realizuj swoje talenty jak inżynier!
Autorzy rozważają cztery aspekty życia: pracę, zdrowie, zabawę i miłość, ale skupiają się głównie na pracy zawodowej, ponieważ to ona zajmuje nam większość czasu.
Jeśli twoja praca jest niekończącym się kieratem, źródłem opresji i udręką, pora na zmiany!
Jeśli lubisz swoją pracę i znajdujesz w niej spełnienie, również nie jesteś wolny od trosk. Bywasz sfrustrowany, bo trudno ci pogodzić karierę i życie prywatne. Ty też musisz zacząć myśleć inaczej.
Nieważne, kim jesteś, gdzie mieszkasz, co robisz, ile masz lat – ta książka pomoże ci znaleźć właściwe rozwiązania twoich problemów.
Dobrze zaprojektowane życie to takie, które ma sens. To stan idealnego zgrania ze sobą tego, kim jesteś, w co wierzysz i co robisz. Myślenie projektowe daje ci szansę na szczęśliwe, pełne, satysfakcjonujące i kreatywne życie, od którego dostaniesz więcej, niż zainwestowałeś.

Myślenie projektowe jako metoda planowania życia po zakończeniu studiów było przez wiele lat tematem zajęć dla studentów Uniwersytetu Stanforda. Kurs cieszył się ogromnym uznaniem, jego sława wykroczyła poza mury uczelni, a dziś jest dostępny dla wszystkich dzięki stronie internetowej www.designingyour.life i niniejszej książce.

źródło opisu: https://www.galaktyka.com.pl/product,,886.html

źródło okładki: https://www.galaktyka.com.pl/product,,886.html

Mariolka | 2018-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2018

Bardzo ciekawa rzecz, ogromnie praktyczna. Wychodzę z niej w doskonałym nastroju i z garścią ciekawych narzędzi do stosowania w codziennym życiu. Będę do tej książki wracać.

Zuba | 2019-03-24
Przeczytana: 01 marca 2019

O tym, że książka jest świetna świadczy fakt, że zaraz po odsłuchaniu jej kupiłam ebooka, żeby lepiej przyswoić treść i móc wykonać zalecane przez autorów ćwiczenia. Jest to bowiem poradnik napisany przez dwóch wykładowców z Uniwersytetu Stanforda przedstawiający z grubsza zakres najbardziej obleganych przez studentów zajęć z projektowania swojej ścieżki kariery (i życia w ogóle). Mimo, że bliżej mi do emerytury niż rozpoczęcia studiów szukam swojego miejsca na ziemi zawodowo, a i resztę elementów składających się na moje życie poddaję ciągłej obserwacji tak, żeby życie przynosiło więcej satysfakcji.

Co mają więc do zaoferowania autorzy? Po pierwsze narzędzia do diagnozy obecnego stanu rzeczy, czyli sprawdzenia, które aspekty życia niedomagają i wymagają interwencji, jakie czynności wykonujemy w czterech podstawowych sferach: miłość, praca, zdrowie i zabawa. Tutaj na przykład odkryłam, że uprawianie sportu absolutnie nie jest u mnie w kategorii zabawa, to dla mnie obowiązek,...

Marzena | 2018-11-09
Na półkach: Przeczytane, Motywujące
Przeczytana: 01 listopada 2018

Ciekawa pozycja z serii autodoskonalenia. Trzeba przyznać, że pozwala spojrzeć na swoje życie inaczej, przeformułować je. Jednak na to trzeba czasu. Mam nadzieję, że część z proponowanych rozwiązań wykorzystam. Dobrze, że jest dużo ćwiczeń, ale pod kątem lepiej mieć ją we własnej biblioteczce.

Ewelina Ząbkiewicz | 2018-08-05
RagDoll | 2018-05-01