Present Perfect

Wydawnictwo: NieZwykłe
Present Perfect
Romans, New Adult
ew_cia

Amanda Kelly chciała być doskonała. Próbowała kontrolować swoje życie. Zatraciła się w obsesyjnym dążeniu do perfekcji oraz poczuciu własnej bezwartościowości. I tylko jedną rzecz uznawała za doskonałą – więź, która łączyła ją z najlepszym przyjacielem, Noahem. W życiu bohaterki wszystko toczyło się zgodnie z planem, aż do momentu, kiedy pewnego dnia wstała z łóżka i coś sobie uświadomiła....

W życiu bohaterki wszystko toczyło się zgodnie z planem, aż do momentu, kiedy pewnego dnia wstała z łóżka i coś sobie uświadomiła. Kochała Noaha. Nie tylko jako przyjaciela.
Nie potrafiła opanować uczuć, które w niej wywoływał. Mógł obdarzyć ją dozgonnym szczęściem, ale przy tym mógł także ją zniszczyć. Był doskonałością, jakiej Amanda od zawsze pragnęła. A jednak nie dopuszczała do siebie myśli o byciu z nim razem.

I w tym właśnie momencie świat Amandy zaczyna się walić. Nieprzewidywane sytuacje przejmują nad nią kontrolę; zmuszają, by zrezygnowała z marzeń. Bohaterka musi się nauczyć, że człowiek nie jest w stanie przejąć kontroli nad sytuacjami, które napotyka na swojej drodze. Może jednak kontrolować, jak na nie zareaguje. Czy zdoła to zrozumieć nim będzie za późno? Czy uda jej się uratować swoją przyjaźń?

„Present Perfect” to historia o tym, w jaki sposób wydarzenia z przeszłości wpływają na teraźniejszość. Uświadamia nam, jak doskonałe mogłoby być nasze „teraz”, gdybyśmy płynęli z prądem życia, zamiast nieustannie z nim walczyć.

źródło opisu: https://www.facebook.com/wydawnictwoniezwykle/?rc=p

źródło okładki: https://www.facebook.com/wydawnictwoniezwykle/?rc=p

kryminalnakuchnia | 2018-06-30
Na półkach: Przeczytane, New Adult

Jakiś czas temu, zupełnie przypadkowo, wpadła w moje ręce książka Alison G. Bailey pod tajemniczym tytułem “Stop!”. I choć w pierwszej chwili nie byłam przekonana, bo okładka wydawała mi się tandetna, to jednak dałam szanse nieznanej autorce. I to był strzał w dziesiątkę, bo książka zwaliła mnie z nóg i wycisnęła hektolitry łez.

O autorce ponownie przypomniało mi Wydawnictwo NieZwykłe, które jak się okazuję, rzeczy niemożliwe zamienia w możliwe i w lutym tego roku będzie wydawać pierwszą polskojęzyczną książkę tej autorki.

“Present Perfect” bo o niej właśnie mowa, to książka, która oczaruje czytelników w każdym wieku. Poczynając od nastolatków, kończąc na dojrzałych osobnikach.

To książka, która przeniesie was s powrotem w beztroski świat dziecka, przypomni Wam o problemach z jakimi borykaliście się jako nastolatkowie, ale także uświadomi Wam co w życiu jest najważniejsze.

“Present Perfect” to z pozoru banalna opowieść o dwójce przyjaciół, którzy znają się od dnia narodzin, o...

kryminalnakuchnia | 2018-01-31
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, New Adult

"PRZYJACIEL TO KTOŚ, KTO ZNA PIOSENKĘ , KTÓRA GRA CI W SERCU. I ŚPIEWA JĄ GDY TY ZAPOMNISZ SŁÓW."

Jakiś czas temu, zupełnie przypadkowo, wpadła w moje ręce książka Alison G. Bailey pod tajemniczym tytułem "Stop!". I choć w pierwszej chwili nie byłam przekonana, bo okładka wydawała mi się tandetna, to jednak dałam szanse nieznanej autorce. I to był strzał w dziesiątkę, bo książka zwaliła mnie z nóg i wycisnęła hektolitry łez.

"Present Perfect" bo o niej właśnie mowa, to książka, która oczaruje czytelników w każdym wieku. Poczynając od nastolatków, kończąc na dojrzałych osobnikach.

mclena | 2016-08-25
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"You don’t need to be perfect in your life, but always be present in it. The present is the most perfect gift you can have."

Kurcze... książka jest na prawdę niesamowita. Od początku kiedy zaczęłam ją czytac miałam gule w gardle i okropnego "nerwa".
Ciężko mi ją ocenić, bo należy do tych z gatunku "kocham i nienawidzę jednocześnie". Ostatnio kiedy czytałam nawet interesujące książki, to przychodził czas, że fizycznie nie dawałam już rady. Tę jak zaczęłam tak musiałam czytać aż skończę, bo inaczej pikawka szalała. Teraz kiedy jest po wszystkim i mimo zakończenia, które przyznam szczerze wyrwało mnie z butów, bo już się nastawiałam na wszystko i najczarniejsze scenariusze mi przychodziły do głowy, to jednak gdzieś tam z tyłu w podświadomości tłuka się myśli, że kurcze tyle czasu Amanda zmarnowała. Kiedy już się wydawało, że NARESZCIE powie Noah, że uczucia, którymi on ja darzy są odwzajemnione, to ktoś musiał przeszkodzić i tak się to ciągnęło, że miałam ochotę włosy rwać z głowy....

Katarzyna | 2015-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po pierwsze - główna bohaterka wywoływała we mnie okropne uczucia! Chciałam tam przed nią stanąć, wziąć ją za kudły i wbić jej do głowy, żeby z Niego nie rezygnowała.
Na szczęście się PÓŹNIEJ opamiętała.

Po drugie - Noah <33333 Nie trzeba nic więcej dodawać.

Po trzecie - na końcówce ryczałam, a tu taki psikus!!!

Polecam:)

Fairka | 2018-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2018

Chociaż początek książki zdawał się być irytujący, całym sercem współczułam Amandzie i rozumiałam ją. Nie mogłam przekonać się do Noah, kiedy u jego boku pojawiała się wciąż nowa "pocieszycielka".
Z czasem obydwoje bohaterów dojrzało i ich postępowanie stało się bardziej rozważne. I tutaj książka mnie uwiodła. Historia przepełniona bólem i cierpieniem oraz niesamowita postać Daltona, który pojawił się i zniknął zwracając bieg życia bohaterki o 180 stopni.
Nie obyło się bez łez i chociaż zakończenie może wydawać się przewidywalne, to w żadnym wypadku nie jest zwyczajne.

mania_kch | 2014-04-06
Na półkach: Przeczytane, 2014

Cudowna historia, wywołująca wiele skrajnych emocji. Po raz pierwszy zdarzyło mi się, że nienawidziłam głównej bohaterki przez 90% całej opowieści, ale to właśnie sprawiło, że tak emocjonalnie odbierałam to co czytałam i tak bardzo pokochałam drugiego bohatera Noah’a.
Kolejny plus tej książki to wcale nie tak przewidywalne zakończenie, bo do samego końca autorka trzyma nas w niepewności jak w końcu skończą się losy Amandy i Noah’a. Język książki bardzo jasny, prosty z wieloma życiowymi metaforami,które skłaniają nas do własnych przemyśleń.
Historia warta poświęconej każdej chwili, zachęcam do przeczytania.

Natalia | 2018-07-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 30 lipca 2018

Czytając początkowo miałam wrażenie, że jest to książka podobna do takich pozycji jak "Jeden dzień" Davida Nicholls'a czy "Dzień dobry, kochanie!" Elisy Amoruso. I pod wieloma względami jest identycznie poprowadzona fabuła i nie oczekiwałam żadnych nowości, a jednak. Ta książka mnie zaskoczyła i wzruszyła.
Amanda Kelly zmaga się z wieloma kompleksami, szczególnie z niewiarą w samą siebie. Trudno jej walczyć o to czego pragnie. Stałą, niezmienną w jej życiu są uczucia, którymi darzy swojego najbliższego przyjaciela, Noaha. Znają się od urodzenia i spędzają ze sobą mnóstwo czasu. Ich relacja z wiekiem staje się, dla nich coraz trudniejsza i dojrzalsza. On jest jej przeciwieństwem, pewny siebie i odważny. Gdy odkrywa czego chce, to uparcie o, to walczy.
Oboje przechodzą różne etapy w swoim życiu: od śmiechu, po łzy, ale nieustannie się wspierają.
Ładna historia z ciekawymi postaciami. Autorka w doskonały sposób zbudowała napięcie i wzbudziła w czytelniku niepewność w, która...

magpie101 | 2018-01-01

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Piekna! Choc glowna bohaterka Tweet przez ponad polowe ksiazki jest troche denerwujaca ze swoim rozumowaniem odnosnie uczucia jakie zywi do Noah to i tak ja lubilam. Swietnie opisane sa uczucia tej pary do siebie, ksiazka wzbudza wiele emocji, wyciska wiele lez i gdy juz bylam pewna, ze zakonczenie bedzie nie po mojej mysli nagle okazuje sie, ze jest inaczej, czyli nastepuje szczesliwe zakonczenie tak jak lubie. Polecam wszystkim, bo warto!

kaasjaa | 2014-06-13
Przeczytana: 12 czerwca 2014

Ludzie często ustawiają sobie granicę, której nie mogą przekroczyć. Nigdy nie pójdę na imprezę, nigdy nie skoczę ze spadochronem, nigdy jej nie polubię i nigdy go nie pokocham. Ustanawiamy sobie niewidzialną linię, czy ścianę, której nigdy nie przekroczymy. Z biegiem czasu zmieniają nas własne doświadczenia, zmienia się sposób myślenia i zastanawiamy się czy to co postanowiliśmy jest właściwe? Często robimy to pod wpływem danej chwili i impulsu. Czy możemy przesunąć wytyczoną przez siebie granicę?
"Jeżeli jesteś ze sobą całkowicie szczery, nie ma absolutnie niczego, czegoś byś nie zrobił, jeśli sytuacja wymagałby od ciebie przesunięcia granicy".

Zacznę od Noah, który jest typem osoby w którym od razu można się zakochać. Co ja bym oddała żeby mieć takiego przyjaciela :)
Nie mogę jedynie pojąć zachowania głównej bohaterki. Amanda jest osobą, która czegoś pragnie, a nie może się na to zdecydować. Woli katować siebie i innych w otoczeniu, żeby tylko do tego nie dopuścić i nie...

lulamae | 2014-04-02
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Tę książkę można podzielić na część I - nużącą, irytującą i ciągnącą się oraz na część II - wzruszającą, emocjonującą i pochłaniającą totalnie.
Trzeba przyznać, że moment zaskoczenie (od którego zaczyna się 'część II') jest tym co ratuje tą książkę.
Bohaterowie mają swoje słabe i mocne strony. Tweet przez dużą część książki jest irytująca i dziecinna, Noah też ma swoje plusy i minusy - ale jakoś nie potrafię go nie lubić.
Sumując wszystkie za i przeciw daję dość stabilne 6. Warto przetrwać tą nudniejszą część, dla tego co się wydarzy.