Falcon II

Wydawnictwo: Ridero
Katarzyna

Po katastrofalnej w skutkach akcji ratunkowej Alex zostaje zamknięta w odizolowanym pomieszczeniu Głównej Kwatery. Dziewczyna nie wie, co stało się z towarzyszącą jej dwójką i resztą grupy. Obawia się, że zdrada Siedem przyniosła w rezultacie fatalne skutki i konsekwencje. Nie widząc innego wyjścia, postanawia zawrzeć umowę z dowódcą Organizacji i pozostać w Kwaterze. Co dziwne, nie...

Co dziwne, nie wszystkie słowa ludzi Falconu brzmią jak szaleństwo. Ponadto, ich dowódca zdaje się mieć dobre, jego zdaniem uzasadnione, powody takiego, a nie innego postępowania.

Kto tak naprawdę jest zły? Falcon? Czy osoby z nadnaturalnymi zdolnościami? Którą ze stron wybierze Alex? I jakie konsekwencje poniesie za sobą jej decyzja?

źródło opisu: opis okładkowy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Artopolosis | 2017-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2017

Często się zdarza, że drugi tom książki okazuje się słabszy od pierwszego - na szczęście tutaj się to nie wydarzyło, autorka utrzymała poziom oraz napięcie w powieści, które było nawet większe, niż w pierwszym tomie, a nowi bohaterowie okazali się być bardzo interesujący.
Już nie mogę się doczekać ostatniego tomu trylogii, gdyż drugi tom pozostawił u mnie jeszcze więcej pytań, niż odpowiedzi.

werka777 | 2018-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2018

ZARYS FABUŁY
Alex utraciła wszystko. Bliskich, przyjaciół, wolność. Po nieoczekiwanej zdradzie Siedem pozostał posmak porażki i samotne chwile spędzone w odizolowanym pomieszczeniu. Kiedy dziewczyna otrzymuje szansę opuszczenia progów Kwatery, podejmuje decyzję, która zaskakuje wszystkich. Chce wcielić się w szeregi Falconu jako żołnierz, by zawalczyć w imię najwyższych prawd. A prawda wcale nie jest taka oczywista.

Kim są ci, których uważała za sprzymierzeńców? Jakie korzyści przyniesie współpraca z dowódcą Organizacji? Co planuje Alex i gdzie w tym czasie przebywa Trzy?

NUMEROWANI
Zdążyłam już przyzwyczaić się do numeracji bohaterów, spośród których trzy szczególnie utkwili mi w pamięci. Plus dla autorki za świeży pomysł, jeszcze większy za umiejętność lawirowania zachowaniami postaci tak, że trudno przewidzieć ich kolejny ruch, przy jednoczesnym zachowaniu naturalności sytuacji. W książkach fantasy niewątpliwą zaletą jest spore pole do popisu, które nie każdy potrafi...

LaylaA | 2018-03-14
Przeczytana: 14 marca 2018

" - Jeśli tak wygląda zniszczenie – szepczę, wsłuchując się w bicie jego serca. - Błagam... zniszcz mnie jeszcze bardziej. "

Nawet sobie nie wyobrażacie z jaką niecierpliwością czekałam na tą powieść, aż w końcu trafi w moje ręce i będę mogła się zanurzyć w dalszych losach bohaterów, których zdołałam już tak bardzo polubić. Jednak kiedy już do mnie dotarła to nie miałam czasu, ani szczerze powiedziawszy aby cokolwiek czytać, więc czekała ona na mnie, aż znajdę wolną chwilę i będę mogła w spokoju wszystko przeżywać. Jak też się spodziewałam nie spędziłam z ta książką zbyt dużo czasu, gdyż autorka piszę tak wspaniale i tak lekko, że przez tą powieść się płynie.

Spędzam dużo czasu w Internecie, czy to Instagram, Facebook czy Youtube. I szczerze powiedziawszy jestem bardzo zdziwiona, że o Katarzynie Wycisk jest tak cicho. Wiem, że może się to dla was okazać tandetne i trochę podejrzane, że tak bardzo wychwalam tą autorkę, ale uwierzcie mi, nikt mi za to nie zapłacił, autorka sama...

Milena | 2017-12-15
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 15 grudnia 2017

To już moje drugie spotkanie z Alex i jej powiedzmy znajomymi. Dziewczyna wraz z resztą swojej grupy ląduje w kwaterze głównej Falconu. Po zdradzie Siedem nie jest pewna komu może jeszcze ufać, a kto stanie naprzeciw jej. Choć ma możliwość opuszczenia Organizacji postanawia pozostać w niej z własnej woli, aby być bliżej swoich przyjaciół i razem stworzyć plan mający na celu wspólne uwolnienie.
Ta część tak jak poprzednia trzyma swój dobry poziom, niemal już od pierwszych stron trzyma nas w napięciu. W tym tomie przyglądamy się całej Organizacji nie co bliżej, dowiadujemy się między innymi skąd biorą się imiona ich członków, np. Jeden. Widzimy jak odbywają się szkolenia i treningi, a nawet jesteśmy świadkami akcji i zadań, które wykonują.
Pojawiają się również nowi bohaterowie, którzy wprowadzają dodatkowe urozmaicenia choć w sumie na brak zdarzeń nie mamy co narzekać. Akcja w książce toczy się płynnie, dzięki czemu czytało mi się całość naprawdę w zawrotnym tempie. Zakończenie po...

Aga | 2018-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2018

Po przeczytaniu pierwszego tomu miałam mieszane uczucia, jednak ostatecznie postanowiłam dać szansę całej serii i sprawdzić jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Jakie jest moje zdanie na temat kontynuacji? Czy spełniła moje oczekiwania?

'Chcę być gotowa stawić opór, kiedy tylko pojawi się taka okazja. Ale póki co, nie widząc innego wyjścia - czekam.'

Po dość zagadkowym zakończeniu pierwszego tomu Alex zostaje umieszczona w Organizacji. Robi to z własnej woli, chce po raz kolejny pomóc swoim przyjaciołom w ucieczce z Kwatery i zapewnić im względnie normalne życie. Nie wiedząc, co stało się z pozostałymi członkami grupy ratunkowej postanawia wejść w układ z Jackiem, głównym przywódcą Falconu. Jakie będą tego skutki? W końcu zawarcie paktu z diabłem nigdy nie jest w stu procentach dobre...

'Kiedy raz się czegoś doświadczy i odkryje prawdę, nie można wrócić. Nie jestem czarną tablicą, na której zapisane słowa można zmyć za pomocą gąbki. Bardziej przypominam pień drzewa, na...

Dark85 | 2017-12-04

Moim zdaniem, bardzo udana i pomysłowa kontynuacja.
W drugim tomie dowiadujemy się nieco więcej o Organizacji Falcon.
Dochodzą nowe, ciekawe postacie. Akcja kręci się dość szybko.
Czyta się przyjemnie i prędko.
Zakończenie zwaliło z nóg. Mam nadzieję, że ostatnia część pojawi się jak najszybciej.

NikoRetka | 2017-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2017

Na początek powiem, że drugą część Falcona przeczytałam już jakiś czas temu i niestety nie będzie to taka recenzja, jaką mogłabym napisać zaraz po przeczytaniu, bo nie mam aż tak doskonałej pamięci, plus zdążyłam już ochłonąć xD No ale mówi się trudno.

Żywiłam wielkie nadzieje w stosunku do "Na rozstaju dróg". Część pierwsza pozostawiła dużą ilość pytań bez odpowiedzi, które to chciałam uzyskać w kolejnym tomie trylogii. Autorka na niektóre odpowiedziała, na inne nie, pozostawiając je na tom ostatni. Oczywiście pojawiły się również kolejne pytania. Co prawda czuję jeszcze niedosyt odpowiedzi, ale mam nadzieję, że zobaczę je wszystkie w ostatniej części historii o Alex.

No to przechodzimy już do tej "poprawnej" recenzji.

W tomie drugim na "dzień dobry" wita nas Alex, uwięziona w siedzibie Falcona. Po wydarzeniach z wcześniejszej części nie wiemy, co dzieje się z resztą postaci i wraz z bohaterką powoli odkrywamy te informacje, przechodząc przez kolejne akapity.

Tak jak było to...

Roman1980 | 2017-12-06

Kolejna, bardzo dobra książka początkującej autorki. Szkoda, że tak mało znana.
Podobał mi się rozwój głównej bohaterki i to, że w tej części było nieco więcej samej Organizaji Falcon.
Oba tomy czytało mi się szybko i przyjemnie. Styl autorki nie jest przytłaczający, przynajmniej moim zdaniem.
Postacie są ciekawie wykreowane i mają swoją historię.
Polecam serdecznie, w szczególności fanom Tahereh Mafi.

Joanna1990 | 2017-12-20

Jestem bardzo zadowolona z kontynuacji. Wydaje mi się nawet, że ta część była jeszcze ciekawsza i zawierała więcej akcji, która trzymała czytelnika w napięciu, aż do ostatnich stron. Autorka dobrze wykreowała poszczególne postacie. Nie tylko główni bohaterowie są intrygujący, także drugoplanowe postacie mają "to coś".
Wątki romantyczne nie są przesadzone, co często zdarza się w książkach.
Zaskakaująca końcówka sprawiła, że z niecierpliwością będę czekać na ostatni tom. Jestem ciekawa, jak potoczy się akcja i w jaki sposób autorka zakończy całość.
Mogę tylko polecić! Czyta się szybciótko i przyjemnie:)

Paradise | 2018-01-07

Po przeczytaniu pierwszej części z niecierpliwością czekałam na drugą. Spodziewałam się, że mnie wciągnie, ale nie spodziewałam się, że aż tak. Pochłonęła mnie do granic możliwości i musiałam przeczytać całość praktycznie od razu jednym tchem. Fabuła zaskakująca na każdym kroku, opisy emocji niesamowite, a w bohaterach zakochałam się jeszcze bardziej niż przy czytaniu pierwszej części. Gorąco polecam i zachęcam do czytania! Na pewno nie pożałujecie :)