Polak NieNażarty

Wydawnictwo: Zwierciadło
Wiedźminka

Polak NieNażarty to solidny kawał opowieści o polskiej kuchni oraz spora garść przepisów Z podróży po Polsce i świecie często przywozimy wspomnienia potraw. Smakujemy doskonałe dania, których nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji poznać. Chwalimy też często kuchnię obcych krajów, nie znając własnych kulinarnych tradycji. Książka autorstwa Gosi Molskiej to nowoczesne i atrakcyjne...

Książka autorstwa Gosi Molskiej to nowoczesne i atrakcyjne kompendium polskiej kuchni wzbogacone o kilkadziesiąt sprawdzonych przepisów.
Autorka obszernie (choć z przymrużeniem oka) przybliża w niej, m.in. kuchnię mniejszości narodowych oraz regionalne produkty, opowiada o polskich kultowych słodyczach i najsłynniejszych bazarach. Znalazły się tu również ciekawostki o historii polskiej kuchni, kulinarne anegdoty, felietony o niezwykłych ludziach tworzących smakowite polskie specjały, rozmowy z szefami kuchni i kulinarnymi gwiazdami. W książce nie brakuje też rozrywki, która będzie pretekstem do zabawy dla całej rodziny, jak krzyżówka, kulinarny quiz oraz gra planszowa.
Polak NieNażarty to obowiązkowa pozycja na półce każdego, kto lubi dobrze… skonsumować.

Gosia Molska - dziennikarka i podróżniczka kulinarna, producent kreatywny, scenarzystka i konsultantka kulinarnych show.
W TVP występowała w roli jurora w programie „Bake Off Ale Ciacho”, jest gospodynią programu „Polska Molskiej”, regularnie gotuje i prowadzi reportaże podróżniczo-kulinarne w „Pytaniu na Śniadanie”. W stacji KUCHNIA+ prowadziła autorskie programy „Babeczki” (z Hanną Szymanderską jako współprowadzącą) i serię „Po-Smak Świata”.

Stworzyła kilkanaście formatów kulinarnych (m.in. „Łapetyt” z Grzegorzem Łapanowskim). Jako konsultant kulinarny pracowała przy wielu programach, m.in. „MasterChef”, „Top Chef”, „Hell’s Kitchen”.
Jej największą pasją są podróże, a kulinaria traktuje jako podstawowy element życia, pozwalający zrozumieć inne kultury.

źródło opisu: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl/polak-nienazarty.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl/polak-nienazarty.html

Madame Booklet | 2017-12-13
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 13 grudnia 2017

Polak NieNażarty to Polak zły! Aby pozbyć się złości, zaspokajając głód literacki wystarczy skosztować nieco smakołyków w postaci ciekawostek oraz przepisów z najnowszej książki Gosi Molskiej, która we współpracy z Leszkiem Molskim, zgotowała nam wyjątkowo smakowitą lekturę.

Książkę otwiera „Poczet kuchni polskiej”, a w nim kulinarna historia Polski, począwszy od czasów starożytnych aż do współczesności. Oprócz faktów historycznych w oko od razu rzucają się wyjątkowe ilustracje powstałe z rąk tandemu Dominiki Hoppe oraz Tomasza Seidlera, którzy to kreatywnie doprawiają kwestie estetyczne książki.

Na dalszych stronach publikacji autorka oprowadza nas po regionach kulinarnych naszego kraju, prezentując przepisy na regionalne smakołyki. W każdym z nich znajdziemy kilka kęsów ciekawostek o tym co jadano, jak jadano i przede wszystkim czy nadal to dobrze smakuje. A zatem przeczytamy o smakowitościach występujących od morza aż do Tatr: Małopolski, Pomorza, Wielkopolski, Warmii i Mazur,...

Ładnie wydana, dużo ciekawostek. Szybko się czyta, można to zrobić w jeden wieczór. Polecam

KasiaK | 2018-02-13
Na półkach: 2018, Posiadam, Przeczytane