O roślinach

Wydawnictwo: Full Meal
poradniki
Anarriel

Nowy album wyjątkowego duetu florystów. Po sukcesie ich pierwszej książki „O kwiatach”, która zainicjowała nową falę zainteresowania zielenią w Polsce, czas na roślinną dogrywkę. Tym razem Radosław Berendt i Łukasz Marcinkowski zajmują się domową uprawą roślin, prezentują i opisują około 50 gatunków kwiatów doniczkowych, w przystępny sposób przybliżą, jak się nimi opiekować, jak podlewać,...

Tym razem Radosław Berendt i Łukasz Marcinkowski zajmują się domową uprawą roślin, prezentują i opisują około 50 gatunków kwiatów doniczkowych, w przystępny sposób przybliżą, jak się nimi opiekować, jak podlewać, nawozić, jakie stanowisko dla nich wybrać.

Oprócz tego w książce czytelnik znajdzie mapę polskich oranżerii oraz eseje o roślinach w sztuce, ich wpływie na nasze zdrowie i samopoczucie. A także step by step, jak przygotować las w słoiku, kokedamę oraz porady dotyczące aranżacji oplątw.

źródło opisu: http://fullmeal.pl/o-roslinach/

źródło okładki: http://fullmeal.pl/o-roslinach/

ChristinaL | 2018-05-31

Elegancki album bedacy poradnikiem i gaweda o zyciu fotografa i ogrodnika. Jest to przede wszystkim opowiesc o wielkiej pasji, o milosci do roslin, fotografii i o zyciu pelnym estetyki.
Estetyki angielskiej, pastelowej, bo te wlasnie autorzy darza szczegolna sympatia. Rosliny to dla nich domownicy, ktorych traktuja z wielka troska i atencja. W zamian obdarowywani sa tym co widac na okladce.
Przy czytaniu i ogladaniu odnosi sie wrazenie spokoju i harmonii.
To jest szersze spojrzenie na swiat roslin doniczkowych.
Zawiera podstawowa, uporzadkowana i poparta bibliografia wiedze.

Mania | 2017-12-10
Przeczytana: 09 grudnia 2017

Świetna książka dla miłośników zieleni w domu, zarówno początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Bardzo przydatne rady dotyczące hodowli i pielęgnacji, ciekawe propozycje "zrób to sam", a przede wszystkim mnóstwo pięknych zdjęć i interesujących opisów. Polecam serdecznie!

Pierwsze skojarzenie, kiedy myślę o tej książce: PIĘKNA! Umówmy się, że jest wiele innych książek-poradników, które zawierają znacznie więcej informacji na temat pielęgnacji i hodowli roślin. Natomiast ta jest skarbnicą inspiracji zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych ogrodników :) Piękne zdjęcia! Pięknie wydana książka-album :)

purp | 2018-03-20
Przeczytana: 20 marca 2018

Książka zawiera nie tylko porady dotyczące najbardziej popularnych obecnie roślin, ale także ciekawe eseje (szkoda jednak, że jest ich tak mało) i piękne zdjęcia. Poradniki roślinne zazwyczaj są brzydkie i odpychające (zdjęcia szkodników, nieciekawie dobrane kolory), tutaj roślinomaniacy będą mile zaskoczeni. Miło podziwiać pasje z jaką panowie opiekują się swoją dżunglą. Mapka palmiarni i oranżerii, która pojawia się w książce, dodatkowo zachęca do podrózy po Polsce.

Marta | 2018-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2018

Element, który zachwyca jako pierwszy - przepiękne albumowe wydanie. Duże, estetyczne fotografie, wręcz (ale tylko pozornie!) dominujące nad tekstem, miła kolorystyka.
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że na tym plusy tej książki mogą się kończyć. Nic bardziej mylnego.
"O roślinach" możemy spokojnie potraktować jako poradnik dla osób zaczynających swoją przygodę z uprawą roślin domowych i ogrodowych - pierwiastek edukacyjny jest tu wyraźnie widoczny. Dostajemy całą garść wskazówek, pięknie napisanych ciekawostek, pomysłów na zagospodarowanie zielonej przestrzeni. Do tego opisy poszczególnych gatunków i ich wymagań.
Czuć w tym wszystkim kawał serca i wielką dbałość o szczegóły. Książka-uczta dla oczu i duszy.

Ciutwięcej | 2018-05-17

Perfekcja! Więcej wraz ze zdjęciami w środku na blogu: http://ciutwiecej.pl/2018/03/o-roslinach-ksiazka-kwiatymiut/

syIvia | 2018-10-01
niebieska | 2018-09-23