0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Droga do Ojczyzny
Anna

Książka poświęcona wspomnieniom autora z lat okupacji niemiecko-bolszewickiej w Polsce (1939 - 1944) oraz pobytu w więzieniach, obozach i na zesłaniu w ZSRR (1944 - 1955).

źródło opisu: http://sybiracy2010.sybiracy.pl/zarski/index.html

źródło okładki: http://sybiracy2010.sybiracy.pl/zarski/index.html

Anna | 2017-12-03

Pana Adama poznałam osobiście podczas jego spotkania autorskiego. Wielce kulturalny, z wykształcenia prawnik, prawie 92-letni dziś, żołnierz Armii Krajowej w stopniu majora. Książka "pozornie lekko napisana, zawiera jednak w sobie wiele bezwzględnej życiowej prawdy [...] przymusowych "wojaży" i przeżyć w Związku Radzieckim."
Jak przeżyć na racji żywnościowej, jaką było coś podobnego do kromki chleba, przy jednocześnie bardzo ciężkiej przymusowej pracy na mroźnej Syberii albo w gorących stepach? Jak przeżyć, gdy twoimi towarzyszami w więzieniu są nie tylko "więźniowie polityczni" - ludzie szlachetni, patrioci - ale w otoczeniu obrzydliwych przestępców, bezwzględnych złodziei, morderców, nienawidzących albo zazdrosnych twojego polskiego pochodzenia. A przede wszystkim jak nie umrzeć z wycieńczenia i głodu, zachowując jednocześnie swoje człowieczeństwo?
Jeżeli masz dziś przed sobą trudności, które wydają ci się nie do pokonania. Zapoznaj się z historią pana Adama Żarskiego,...