Przebudzenie Lisicy

New Space
2017-11-04
2017-11-04
Przebudzenie Lisicy

Temat zwierząt mocy 🦊 chodził za mną od dawna, dlatego też chętnie sięgnęłam po lekturę na ich temat. Już sama okładka przyciągnęła moją uwagę i wiem, że to intuicja mnie nakierowała.
Autorka w swojej książce prowadzi nas przez świat zwierząt w sposób szamański, kontaktując z ich duchami i emocjami. Każde z nich potraktowane jest w sposób archetypiczny, pogłębiony - nie ma tutaj drogi na skróty, co bardzo mi odpowiada. Może kojarzyć się z kultową już dziś "Biegnącą z wilkami", choć język w niej zastosowany dużo bardziej mi odpowiada, nie jest baśniowy, ani oderwany od rzeczywistości. To zwierzęta z krwi i kości, które przewodzą różnymi etapami w życiu kobiety. Rzuciła mi się w oczy niezwykła świadomość Rosłońskiej, zarówno duchowa, jak i emocjonalna.
Polecam lekturę 📘 każdej kobiecie, ale też mężczyźnie, wszystkim będącym na ścieżce rozwoju duchowego czy osobistego.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu New Space.

O tej książce dowiedziałam się od innej autorki, Krystyny Bezubik, która prowadzi warsztaty pisarskie.
Książka bardzo mnie zaskoczyła. Super odkrywało się w niej siebie. Naprawdę frajda i przygoda. Czytaliśmy ze znajomymi i rodziną na głos na plaży, a że akurat był środek lata nad Bałykiem, to 'parawany obok' przysłuchiwały się. My akurat z tych 'bez parawanowców', ale Bałycki ścisk w środku sezonu ma swoje prawa.... Na pewno wrócę do tej książki jeśli będę zapominała o lisicy we mnie:)

Zauroczona "Lisicą z bagien" kiedy tylko nadarzyła się okazja siegnęłam po "Przebudzenie lisicy". Ta książka jest zupełnie inna, to coś pomiędzy poradnikiem a przewodnikiem dla kobiet, które chciałyby zmienić coś w swoim życiu, które poszukują samej siebie. Autorka posługuje się różnymi zwierzętami, aby przypisać je do różnych rodzajów kobiet. Czy wiecie jakie moce w was drzemią ?

Książkę czyta się dość dobrze, chociaż z pewnością nie jest to książka dla każdego. Myślę że dla wielu może być pomocna.
Sprawdźcie sami.

O tej pozycji dowiedziałam się z innej książki Autorki, pt. "Lisica z bagien". To wtedy poczułam, że "MAM JĄ PRZECZYTAĆ". Zaufałam, zamówiłam i popłynęła energia...
"Przebudzenie lisicy" to książka dla Kobiety KAŻDEJ. I dla tej, która jest w drodze do Siebie i dla tej, która po kolana grzęźnie w codzienności nie mogąc się ruszyć.
Czytając przeglądamy się w niej jak w zwierciadle. Dzięki wprowadzeniu archetypów Zwierząt Mocy widzimy odbicia, które chcemy zmazać. Ale wizualizacje Zwierząt czy to w medytacjach czy opisach, liczne pytania intuicyjne, wskazówki budzą w nas uśpione moce i otwierają na głos intuicji.
Kobieta GOTOWA na zmiany poczuje to całą sobą i ta książka będzie dla niej skutecznym narzędziem transformacji duchowej!
Warto zaufać. Treść jest napisana lekkim piórem, z wielkim sercem i znajomością nie tylko psychiki kobiecej, ale i drogi, którą każda z nas przechodzi.
"Przebudzenie lisicy" to książka do której można wracać wiele razy. Stawiam ją na półce wraz z "Biegnącą z wilkami" Clarissy Pinkoli Estés, "Podróżą bohaterki" Maureen Murdock, "Czułą przewodniczką" Natalii deBarbaro i "Zwilczoną" Adrianny Trzepiota- jako "niezbędnik" kobiety w rozwoju.
Z serca polecam!!!

Czytając przeglądamy się w niej jak w...

PRZEBUDZENIE LISICY – DORA ROSŁOŃSKA

Zwierzęta Mocy pojawią się w Twoim życiu, jeśli będziesz ich potrzebować. Przybędą, jeśli tylko zechcesz, by Ci pomogły, by wskazały drogę do samej Siebie.
17 zwierząt, które ucieleśniają etapy kobiecości, lęki, troski, blokady, ale i odwagę, siłę, samoakceptację. Zaproś Zwierzęta Mocy do swej Duszy, Świadomości, Życia…

Jestem Kobietą. Jestem Wilczycą. A Ty?

PRZEBUDZENIE LISICY – DORA ROSŁOŃSKA

Jestem...

Dobrze, że krótkie, bo ledwo co wymęczyłam. Takich bzdur i bełkotu dawno nie czytałam. Skąd taka wysoka ocena na LC??? Pomysł był dobry - przedstawić pewne typy kobiet posługując się zwierzętami i przypisanymi im cechami. Gdyby to chociaż miało swoje odzwierciedlenie w mitologii, kulturze, czy literaturze. Skąd autorka wzięła cechy większości prezentowanych zwierząt? Sama sobie wymyśliła? Bo tak to wygląda. No i ta otoczka w stylu "Połącz się ze swoją świętą krową a oczyścisz duszę i uspokoisz umysł" (akurat świętej krowy nie było, ale nie mogłam się powstrzymać, by nie napisać czegoś zgryźliwego). Co to ma być? Miałam wrażenie, że czytam wywody nawiedzonego guru sekty. Nie polecam! Ni to książka psychologiczna, ni duchowa.

Książkę bardzo dobrze i szybko się czyta. Przyjemna i pozytywna w odbiorze. Mimo to jeśli ktoś ma za sobą podobną literaturę to może odczuwać niewielki niedosyt.

"Przebudzenie lisicy" przemówiło do mnie zupełnie niespodziewanie, kiedy stałam na rozdrożu dróg. Czytając fragmentami ukazywały mi się moje zwierzęta mocy i to najważniejsze, które zobaczyłam obok siebie kładąc się spać. Mądrość autorki Dory, pomogła mi przejść na stronę prawdziwej kobiecej MOCY w sobie, odnaleźć swoją siłę, piękno, mądrość, szacunek do samej siebie. Polecam tę pozycję każdej kobiecie - niech stanie się podróżą do samej siebie, swojej kobiecości, mocy, siły i spełnienia. Niech przyciągnie do życia magię, która dzieje się teraz w moim życiu - Dziękuję autorce za prace, którą włożyła w budowanie lepszego świata i uwalnianie nas Kobiet z niepotrzebnych schematów. Książka nadaje się na prezent dla samej siebie, gdyż każda z nas zasługuje, by stać się boginką i wojowniczką, w czym pomaga opisana pozycja.

Chyba jedna z najlepszych ksiazek o duchowym rozwoju dla kobiet.
Bardzo docieraly przeslania♡

Chyba jedna z najlepszych ksiazek o duchowym rozwoju dla kobiet.
Bardzo docieraly przeslania♡

Wciągająca, hipnotyzująca. Tematyka zwierząt mocy jest mi bliska, a do tego książka jest bardzo przyjemnie napisana.

• Witchy Woman
  • Kobiecość i męskość