Ukradzione miasto. Kulisy wybuchu afery reprywatyzacyjnej

Wydawnictwo: Arbitror
literatura faktu
Gonzales

"Ukradzione miasto" to historia wieloletniego śledztwa obywatelskiego ujawniającego kulisy afery reprywatyzacyjnej. Jan Śpiewak odpowiada na pytanie, jak to możliwe, że w stolicy europejskiego kraju - tuż pod nosem najważniejszych urzędników w kraju, dziennikarzy najważniejszych tytułów prasowych o stacji telewizyjnych - przez lata kwitł nielegalny, niezgodny z konstytucją i nierespektujący praw człowieka proceder przejmowania nieruchomości wartych fortunę. A zatem czy to prawda, że w urzędzie - jak twierdzi Hanna Gronkiewicz-Waltz - funkcjonowała "grupa przestępcza", czy też sama prezydent stolicy stworzyła w ratuszu warunki do działania systemowej nieodpowiedzialności? Książka to studium państwa z kartonu, w którym wąska elita bogaci się na krzywdzie najsłabszych. Czytelnik z pewnością wielokrotnie zada sobie pytanie o rzeczywisty stan naszego kraju. Czy winni działań niezgodnych z prawem poniosą jakąkolwiek odpowiedzialność?

źródło opisu: www.taniaksiazka.pl

źródło okładki: www.taniaksiazka.pl

llillllilll | 2018-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2018

opowieść o mafii, której niczego nie brakuje. są wielkie pieniądze, gangsterzy, urzędnicy, prawnicy, oligarchowie, agenci, jest powiązanie z Rosją, są tragedie ludzi, a nawet seryjne samobójstwo. szkoda tylko że to wszystko to nie fikcja literacja, tylko polska współczesna rzeczywistość.

podziękowania dla autora. dobrze, że są ludzie którzy takie rzeczy wyciągają na światło dzienne.

Adrian | 2018-04-10
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 10 kwietnia 2018

Każdy interesujący się sprawami społecznymi człowiek powinien przeczytać tę książkę

Tabatha | 2018-09-30
Marcel | 2018-07-02