Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Marta Wallin
Wydawnictwo: Zakamarki
Tjoho, nu är det jul!
Róża_Bzowa

Zabawna, filozofująca opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii! Zbliżają się Święta. Młody prosiak Rufus, za radą starego knura, ucieka z transportu do rzeźni. Niedługo potem spotyka równie bezdomną kotkę. Razem zasiedlają opuszczoną chatę, gdzie jak się okazuje, mieszkają jeszcze dwie myszy. Ale lista lokatorów niebawem znacznie się powiększy – ich chata...

Zbliżają się Święta. Młody prosiak Rufus, za radą starego knura, ucieka
z transportu do rzeźni. Niedługo potem spotyka równie bezdomną kotkę. Razem zasiedlają opuszczoną chatę, gdzie jak się okazuje, mieszkają jeszcze dwie myszy. Ale lista lokatorów niebawem znacznie się powiększy – ich chata zacznie pękać w szwach! Przyjaciele przygotowują się do Świąt, korzystając z książki Święta w naszym domu, bo sami niewiele
o nich wiedzą.
Ilustracje Emma Adbåge.

źródło opisu: http://www.zakamarki.pl/index.php/hurra-sa-swieta....(?)

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/hurra-sa-swieta....»

DomowaKsięgarnia | 2017-11-27

Skandynawscy autorzy mają cudowną umiejętność pisania mądrych bajek dla dzieci. Kreowane przez nich historie są nie tylko zabawne, również, poprzez treść, prowokują do rozmowy i nauki jednocześnie.

Główny bohater opowieści, prosiak o imieniu Rufus, ucieka z gospodarstwa, w którym mieszkał od urodzenia. Impulsem do ucieczki była rozmowa z knurem, który namawiał młodego prosiaka do odzyskania wolności, A także przestrzegał przed świętami Bożego Narodzenia, które, jego zdaniem, nie są dobrym czasem dla prosiaków. Idąc za radą knura, Rufus ucieka. Zaczyna zupełnie nowe życie. Na nowej drodze początkowo czuje się szczęśliwy, następnie samotny, aż w końcu jest pełen nadziei na leprze jutro.

W nowym życiu wszystko jest dla niego nowe: nowy dom, nowi towarzysze, nowe zasady życia. Rufus nie tylko poznaje samego siebie na nowo - poznaje przyjaciół, ale też uczy się korzystać ze swojej wolności.

"Hurra, są Święta!" to opowieść, podzielona na dwadzieścia cztery rozdziały. Na kartach,...

Ervisha | 2018-11-19
Przeczytana: 2018 rok

Filozoficzna i refleksyjna opowieść. Opowieść o miłości, zaufaniu, wsparciu, potędze współpracy. O byciu razem, radości z prostych rzeczy, Świętach i świątecznych tradycjach widzianych innym okiem. O życiu, które nie rozpieszcza ale potrafi przynieść dobre chwile a także istocie śmierci. Opowieść bez lukru i słodyczy... taka gorzko-słodka, która składnia do refleksji.

I tak sobie myślę w głębi serca... Czy to aby na pewno powieść tylko i wyłącznie dla dziecka? A może powstała z myślą o nas - ludziach. Po to abyśmy choć przez chwilę zastanowili się co tak na prawdę jest najważniejsze w Świętach..
Abyśmy w całym tym natłoku przygotowań, zatrzymali sie choć na chwilę, rozejrzeli dookoła siebie i pomyśleli..
Pomyśleli, czy ten pęd, nerwy i stres mają sens.
Zastanowili się nad sobą, swoim życiem, zaczęli dostrzegać to a także tych, których zazwyczaj ignorujemy.

Katarzyna_Es | 2018-01-10

Czytać!

Alpuhara1 | 2018-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2018

Mądra ksiąźka, skłaniająca do przemyśleń, zachęcająca do rozmów z dziećmi. Każdy rozdział rodzi mądre pytania, mogące stanowić podstawę do głębszej dyskusji z dzieckiem.

wiola | 2018-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2018