The Shadow Sister
Ag2S

Star D'Apliese nie może dojść do siebie po nagłej śmierci jej adopcyjnego ojca – tajemniczego multimilionera Pa Salta. Dziewczyna jedzie do położonego nad Jeziorem Genewskim urokliwego zamku, gdzie ma się spotkać z siostrami. Na miejscu okazuje się, że Pa Salt zostawił każdej z nich w spadku zaszyfrowane wskazówki dotyczące ich pochodzenia. Otrzymana wizytówka i figurka kota wiodą najbardziej enigmatyczną z sióstr, zawsze pozostającą w ich cieniu nieśmiałą Star do uroczego londyńskiego antykwariatu. Niespodziewana śmierć Pa Salta i wizyta w księgarni Orlanda mogą stać się początkiem czegoś nowego.

Sto lat wcześniej. Zdecydowana i niezależna Flora MacNichol przyrzeka sobie, że nigdy nie wyjdzie za mąż. Wiedzie spokojne życie w domu położonym w malowniczej Krainie Jezior w północno-zachodniej Anglii, nieopodal miejsca zamieszkania słynnej pisarki, Beatrix Potter, gdzie Flora czuje się bezpieczna i szczęśliwa. Wkrótce jest zmuszona wyjechać do Londynu, gdzie trafia do domu jednej z najbardziej znanych i szanowanych w społeczeństwie edwardiańskiej Anglii kobiet, Alice Keppel. Flora wbrew swojej woli staje się pionkiem w grze, w której będzie musiała wybierać pomiędzy prawdziwą miłością a lojalnością wobec chlebodawcy. Nieoczekiwane spotkanie z tajemniczym mężczyzną przyniesie odpowiedzi, których Flora od dawna szuka.

Wykorzystując wskazówki pozostawione przez ojca, Star zgłębia fascynującą historię Flory, poznając jednocześnie szczegóły dotyczące jej własnych korzeni. Badając swoje związki z Florą, odkrywa swoje miejsce w układance pełnej miłości, nienawiści, bólu i nadziei.

Nastrojowa i pełna magii powieść, która zachwyci miłośników prozy w stylu Kate Morton i Kristin Hannah, a także wielbicieli brytyjskiego serialu „Downton Abbey”.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1749,40...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1749,40...»

księgozbiór | 2018-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2018

„Siostra cienia” to już trzecia część coraz bardziej popularnej serii Siedem sióstr Lucindy Riley. Skoro trzecia część to i historia jest o trzeciej w kolejności siostrze czyli Asterope pieszczotliwie zwaną Star. Tym razem autorka nie przenosi nas w żadne egzotyczne miejsce. Tłem tej części będzie Londyn, a wiec Star nie musi daleko szukać, aby zacząć swą przygodę z „odnajdywaniem siebie”.
List od Pa Salta kieruje dziewczynę do jednego z londyńskich antykwariatów. Musi tam pójść i zapytać o Florę MacNichol. Niby nic trudnego, ale dla Star jest to kamień milowy, gdyż do tej pory niczego nie robiła sama. Od najmłodszych lat żyła w cieniu CeCe. To siostra była jej głosem, to ona podejmowała decyzje i kierowała jej losem. Wszystko co do tej pory robiła, robiła z siostrą lub dla siostry. Tym razem musi wziąć sprawy w swoje ręce i pójść swoją własną drogą.
Kiedy w końcu decyduje się wejść do antykwariatu okazuje się, że nie tylko znajdzie tam informacje, których szuka, ale również...

elenkaa | 2018-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2018

Recenzja znajduje się również na moim blogu: http://pasion-libros.blogspot.com/2018/01/257-siostra-cienia-lucinda-riley.html

Sięgając po trzeci tom cyklu "Siedem sióstr" pt. "Siostra Cienia", moja radość spowodowana powrotem ukochanych bohaterek i możliwością poznania jednej z nich jeszcze bliżej oraz przybliżenia się do rozwiązania zagadki Pa Salta była ogromna.

Pierwszy tom zaprowadził nas do egzotycznej Brazylii, drugi do zamarzniętej Norwegii, natomiast trzeci pokazuje nam rożne oblicza Wielkiej Brytanii - od nowoczesnego i pełnego przepychu Londynu do małych, malowniczych wiosek, położonych wśród jezior i gór, gdzie można rozkoszować się pięknem natury i spokojem, przechadzając się po dzikich ogrodach i podziwiać wspaniałe krajobrazy. Star wraz z siostrą CeCe przeniosła się do Londynu i to właśnie tam, w starym i zapomnianym antykwariacie odnalazła wskazówkę dotycząca jej przodkini - Flory MacNichol, którą zostawił dla niej ukochany ojciec Pa Salt. Wskazówka prowadzi ją do...

smolkosia | 2018-01-14

Trzecia część serii o 7 siostrach jest tak samo jak poprzednie piękna, niesamowita, tajemnicza i przenosząca w inny świat. Ta powieść pochłania nas zniewalając swoją emocjonalna prostotą, a zarazem wyjątkowością. Pełna ciepła , pozytywnej energii i cudownej historii o biologicznej rodzinie Star. Do tego przeniesienie do historii Anglii edwardiańskiej. wspaniałe opisy przyrody angielskiej, specyfika arystokracji brytyjskiej i współczesnej Anglii. polecam gorąco. historia życia Asterope Star urzeknie Was i pochłonie bez reszty.

Anna | 2018-06-03
Przeczytana: czerwiec 2018

„Siostra Cienia” jest kolejną już trzecią częścią sagi rodzinnej z cyklu „Siedem Sióstr”. Tym razem poznajemy losy trzeciej siostry Star (Astrope), która jest uwięzioną w toksycznej relacji z czwartą siostrą. Wytyczne jakie dostała główna bohaterka (po śmierci adopcyjnego ojca Pa Salta), pokierowały je do świata angielskiej arystokracji. Czy tam poznała historię swojego pochodzenia? Czy relacje między siostrami będą uzdrowione? Kogo poznamy nowego? Czy dowiemy się kim jest tajemnicza postać? Warto przeczytać. Polecam gorąco, w ten upalny dzień i nie tylko.

Kate1404 | 2018-03-12
Przeczytana: 07 marca 2018

Star (pełne imię Asterope) to trzecia w kolejności adoptowana córka Pa Salt. Dziewczynka adoptowana była prawie w tym samym momencie co kolejna siostra CeCe. Dziewczynki całe życie trzymały się razem i w dorosłym życiu dalej są w tej toksycznej relacji. Star, jak poprzednie siostry, na podstawie współrzędnych i listu od adopcyjnego ojca zaczyna szukać swoich przodków. Jest to łatwe ze względu na to, że na początku musi pojawić się w londyńskim antykwariacie, a właśnie do tego miasta się przeprowadziła z CeCe. Po spotkaniu z pracownikiem antykwariatu Star rozpoczyna tam pracę i dzięki temu poznaje swoją przeszłość. Lubię książki, gdzie bohaterki odnajdują jakieś stare dzienniki i czytają o losach przodków. Tak samo jest i tym razem - autorka przenosi nas do 1909 r. także do Londynu, Star poznaje historię Flory MacNichol.

Książka skupia się na wychodzeniu z cienia siostry, na otwieraniu się na nowe znajomości, na miłość, na szukaniu sensu siebie. Na końcu jak zawsze jest zajawka...

kAMyk | 2018-03-26
Przeczytana: marzec 2018

To już trzecia część cyklu, ponownie wracamy do momentu, kiedy to w pięknym domu na wyspie spotykają się wszystkie adoptowane przez Pa Salta dziewczęta, sześć sióstr. Wraz ze śmiercią przybranego ojca każda otrzymuje w spadku kopertę ze wskazówkami, które doprowadzą je do własnych korzeni. Tym razem poznajemy bliżej Star, małomówną, piękną, mądrą i bardzo wrażliwą kobietę, która całe swoje życie milcząco trwa u boku swojej przybranej siostry. Najwyższy czas, aby wyjść z jej cienia i zacząć życie bardziej samodzielne. Dla Star nie jest to wcale łatwe. Wskazówki adopcyjnego ojca prowadzą ją do londyńskiego antykwariatu, tam poznaje troszkę dziwacznego człowieka.
Tym razem nie przebywamy tysiąca mil, a autorka nie przegania nas przez dalekie kontynenty, pozostajemy w Wielkiej Brytanii i przenosimy się w czasy edwardiańskie, do roku 1909.
Powieść wspaniała, napisana rewelacyjnie, czyta się szybko mimo małej czcionki i dość ciasnej interlinii. Czekam na kolejny tom.

Justyna | 2018-04-29
Przeczytana: 14 kwietnia 2018

,,Siostra cienia” to 3 część sagi rodzinnej ,,Siedem sióstr”. Mamy tutaj trzecią siostrę Asterope ,pieszczotliwie Star. Zawsze była w cieniu siostry, a teraz próbuje zacząć żyć własnym życiem, bez narzucania zdania bardziej pewnej siebie CeCe. Tym razem przenosimy się do Londynu i antykwariatu , w którym prace zaczyna główna bohaterka. Szuka swojej przeszłości w dziennikach Flory MacNichol i jej zawiłej historii. Autorka przenosi nas do epoki edwardiańskiej, która oferuje nam malownicze krajobrazy, ale również wplata w liczne manipulacje, niedomówienia i układy jakie rządziły ówczesnymi wyższymi sferami. Flora nie tylko zaprzyjaźniła się ze sławną pisarką Beatrix Potter, autorką licznych bajek i opowiadań dla dzieci chętnie czytanych także i dziś, ale również z samym królem Edwardem VII. Być może Star odnajdzie oprócz przeszłości także swoją drugą połówkę. Czekam na kolejną część z wytęsknieniem. Już nie mogę się doczekać gdzie tym razem przeniesie mnie wyobraźnia.

Po raz pierwszy zrozumiałam, dlaczego tak ważne są stare rytuały: porządkują rzeczywistość w czasie emocjonalnego chaosu.

Siostra Cienia opowiada o Star, kolejnej z sześciu adoptowanej przed laty prze Pa Salta „siostrze”. Jej imię pochodzi od Asterope, w mitologii najsłabszej gwieździe. I taka tez była Star, nigdy nie wychodziła przed szereg, zawsze tuż za plecami CeCe. Gdy umiera Pa Salt, obie Star i CeCe wyjeżdżają do Anglii, gdzie w Londynie CeCe chodzi na kursy malarstwa. Star jako ta która nigdy nie podejmowała decyzji, nawet tych dotyczących własnej osoby uzależnia się od CeCe co z drugiej strony ta druga wykorzystuje. Jednak pobyt w Londynie ie do końca odpowiada Star, a zajęcie się gotowaniem nie jest jednak tym co chciałaby robić w przyszłości, pomimo tego, że robi to bardzo dobrze. Pewnego dnia postanawia wrócić do Atlantis, odpocząć, podjąć decyzję co dalej ze sobą zrobić i przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie czy chce poznać prawdę o sobie.
List który...

Siostra cienia to trzecia część cyklu Siedem sióstr. Tak jak cześć pierwsza i druga prowadzona jest dwutorowo czyli w czasach współczesnych i początek XX. Tym razem autorka pokazuje nam Londyn i prowincję, pokazuje układy jakie rządziły ówczesnymi wyższymi sferami. Mamy tutaj historie kolejnej siostry i jej poszukiwanie własnej przeszłości i tożsamości. Autora dalej potrafi zainteresować czytelnika i trzyma poziom i chociaż schemat jest w każdej części taki sam, to historia za każdym razem inna i z książki na książkę ciekawsza.

zatopionawksiazce | 2017-10-10
Przeczytana: 10 października 2017

Siostra cienia to trzeci tom cyklu Siedem sióstr, Lucindy Riley. Powieść ta nie ukazała się jeszcze w przekładzie polskim, ja czytałam wersję anglojęzyczną. Opowiada ona historię trzeciej z sześciu adoptowanych przez Pa Salta sióstr, Star. Jej imię pochodzi od gwiazdy Asterope. W mitologii była najsłabszą z sióstr, co wynikało najprawdopodobniej z faktu, że świeciła najsłabiej. Star właśnie taka jest, niewyróżniająca się, cicha, w cieniu sióstr, szczególnie CeCe. Początkowo odbiera się ją, jakby żyła tylko dlatego, że jest z CeCe. Robi wszystko, czego chce siostra, nie ma własnego zdania, swoich planów, marzeń, swojego życia. Żyje, życiem CeCe. Po śmierci ojca obie wyjeżdżają do Londynu, gdzie CeCe uczy się malarstwa. Star podąża za nią, kończy kurs gotowania, mając nadzieję, że to będzie jej planem na przyszłość, ale niestety pomimo niecodziennych umiejętności i przyrządzania przepysznych dań, nie czuje by mógłby to być jej zawód, kocha to robić, ale w domu – dla najbliższych....