Bajka na końcu świata 2. Opuszczony dom

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
komiksy
Isil

Wiktoria i Bajka wędrują w poszukiwaniu rodziców. Mijają dymiące kratery, wymarłe lasy i gruzowiska, a kierunek marszu wyznaczają im tajemnicze światła na niebie. Świat po wielkim wybuchu to zdecydowanie nie najlepsze miejsce dla dziewczynki i psa. Jeśli już jednak mamy tam dziewczynkę i psa, pozostaje nam trzymać kciuki za powodzenie ich wyprawy! „Bajka na końcu świata” to postapokaliptyczna...

„Bajka na końcu świata” to postapokaliptyczna seria dla najmłodszych autorstwa Marcina Podolca, jednego z najzdolniejszych polskich twórców komiksów i filmów animowanych.

źródło opisu: http://www.kultura.com.pl/index.php

źródło okładki: http://www.kultura.com.pl/index.php

Wkp | 2017-11-21
Przeczytana: 24 listopada 2017

APOKALIPSA JAKO BAJKA

Ludzkość wyginęła (albo może „wyginęła”? czas pokaże), świat w ruinie, popiół, ogień, smutek… Czy to wszystko wygląda wam na opowieść w sam raz dla najmłodszych czytelników, także tych będących w wieku, kiedy dziecko dopiero uczy się czytać? A jednak Bajka na końcu świata, postapokaliptyczna seria Marcina Podolca jest taką właśnie lekturą. Ciepłą, sympatyczną i uroczą historią drogi, opowiadającą, jak chce tego tradycja gatunku, o poszukiwaniu nadziei, bliskich i domu.

Wiktoria to mała dziewczynka, która chyba jako jedyna ocalała z zagłady, jaka spotkała nasz świat. Przetrwały niektóre zwierzęta, jak choćby jej pies Bajka, pojawiły się też nowe stworzenia – czy są pokojowo nastawione czy nie – o tym trzeba się przekonać, niestety, na własnej skórze – ale czy gdzieś tam mogą być jeszcze inni ludzie, a najlepiej rodzice naszej bohaterki? Wiktoria wierzy, że tak, dlatego też wędruje wraz ze swoim psem przez zrujnowany świat pełen szarości, pyłu i ognia; za...

PolishPopkulturę | 2018-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2018

Tom drugi odrobinę lepszy od jedynki, choć dramaturgia wciąż szwankuje, a i mam wrażenie, że z całej opowieści nie wynika żaden morał.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Izabela Straszewska | 2019-03-17
Przeczytana: 17 marca 2019

POSTAPOKALIPTYCZNIE DLA NAJMŁODSZYCH

Temat kataklizmu, który pozbawia świat życia i sprawia, że Ziemia przeobraża się w krainę ponurą i straszną, w pierwszym odczuciu nie wydaje się być odpowiedni dla dzieci. Samotność, głód, lęk przed jutrem, które nie wiadomo jakie będzie i niewyobrażalna tęsknota za bliskimi, to cechy charakterystyczne dla całej literatury postapokaliptycznej. Tu jest podobnie. O dziwo, tak przedstawiony świat staje się doskonałym tłem dla prezentacji głębokich uczuć, tych bardzo trudnych, które jednak towarzyszom przecież ludziom na różnych etapach życia i o których dobrze by było z dziećmi czasem pogadać.

Główna bohaterka, Wiktoria, jest sama. Szuka mamy i taty, wędrując poprzez zniszczony ziemski krajobraz. Jej jedynym towarzyszem jest pies, tytułowa Bajka, który nie tyle drepcze obok, co jest wspaniałym przyjacielem i opiekunem. To w postaci psa autor przemycił takie uczucia, jak wstyd za własną niedoskonałość, troska o los dziewczynki (niemal...

Katarzyna_Es | 2019-02-04

Epizod ze schroniskiem... i wiadomo, że mnie biorą całą!

Tonks | 2018-02-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks
Przeczytana: 09 lutego 2018

Krótko: ten komiks jest na chwilę i tylko na chwilę - jak rzekłaby Szymborska. Czyta się go lotem błyskawicy, ale to, co zostaje w człowieku po jego lekturze jest niczym uczucie po przeczytaniu głębokiej powieści. I ta chwila trwa, jest piękna - jak u Fausta.

bromba | 2018-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Równie dobre, co 1 tom; tutaj bardzo intrygujące i udane retrospekcje!

Monika PASJONAUCI | 2019-01-04
Aleksander | 2018-11-05