Kaldera

Cykl: Drużyna (tom 7)
Wydawnictwo: Jaguar
The Caldera
Julia

W Hallasholm Stig przygotowuje się do wielkiego turnieju, w którym zostanie wyłoniony najwaleczniejszy spośród wojowników Skandii. Późną nocą ktoś stuka do jego drzwi, ktoś kogo Stig nie spodziewał się już nigdy zobaczyć – przybywa z prośbą o pomoc. Z prośbą, której Czaplom nie godzi się odrzucić, bo chodzi o misję ratunkową na niespotykaną skalę. Daleko, na przeciwległym krańcu oceanu, leży...

Daleko, na przeciwległym krańcu oceanu, leży miasto i cesarstwo Byzantos, nękane napaściami pirackich hord. Agresorzy porwali syna cesarzowej Justyniany. Drużyna wyrusza pod osłoną ciemności, by ocalić chłopca z rąk porywaczy. Ich okręt wyrusza na południe, płynąc ku wyspie Santorinos, gdzie nad zalanym falami oceanu gigantycznym kraterem dawno wygasłego wulkanu na niedostępnym urwisku wznosi się potężna twierdza.

W siódmej części kipiącej od fascynujących przygód serii Drużyny, Czaple zmagają się z piratami pośród wzburzonych morskich odmętów. Na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za losy imperium!

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl

Nozomi | 2018-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2018

Tradycyjnie ostatni tom serii najsłabszy, choć tym razem nie jakoś tragicznie. Najbardziej przeszkadzał mi brak humoru, który tak uwielbiałam w poprzednich tomach, oraz ojciec Stiga, który strasznie mnie wnerwiał. Byłam pewna, że Flanagan szykuje jakąś wzruszającą scenę jego przemiany (aż się prosiło!), ale się nie doczekałam, Olaf pozostał dupkiem do końca. Mimo wszystko żałuję, że to już ostatnia część. Bardzo polubiłam Thorna i Hala i będzie mi ich brakowało!

Gromvolt | 2019-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2019

Czas na podsumowanie.Cały cykl trzyma poziom,jednak w pewnym momencie zaczyna nudzić dlatego odradzam czytania całej serii jednym ciągiem,dobrze jest sobie zrobić przerwę i zastąpić przygody "Czapli" inną lekturą.Bardzo brakuje mi elementu magii,fantastycznych stworzeń i tego typu bzdurek.Mogę szczerze polecić ten zbiór.
PS:Zwiadowcy lepsi:).

Maciej | 2018-11-25
Na półkach: Przeczytane, Przygodowe
Przeczytana: 18 listopada 2018

Ten autor nigdy nie zawodzi, ksiązki przyjemność czytania, uwielbiam je zarowno serie Zwiadowcy jak i Drużyna, a sama książka załoga dorośleje, rozwijaja sie watki z pierwszych części, rewelka, chcialbym aby je ktoś zekraniozwał będę pierwszy w kinie

Danrox | 2017-12-25

Kocham świat wykreowany przez Johna Flanagana i bardzo chętnie sięgam po następne książki jego autorstwa, lecz „Kaldera” bardzo mnie zawiodła.

Konflikt Hala z gildią żeglarską, walka Stiga o tytuł Potężnego oraz powrót ojca Stiga Olafa do Hallasholm zapowiada kolejną ciekawą przygodę drużyny Czapli, ale wraz z dalszym rozwojem historii nic ciekawego się nie dzieje, a dalsza część fabuły jest do przewidzenia. Mamy tutaj nieomylnego Hala, któremu wszystko się udaje, ktoś od czasu do czasu będzie bliski śmierci, ale pod koniec i tak się wyliże oraz najważniejsze wątek relacji ojca i syna.

Sam wątek relacji Stiga z Olafem jest strasznie nudny ;/ Stig próbuje nawiązać jakikolwiek kontakt z ojcem, lecz Olaf przez swoją arogancję i egoizm nie chce zawiązać kontaktu z synem i tak przez całą książkę. Stig próbuje, Olaf go odrzuca.

Konstrukcja fabuły względem poprzedniej części też nie uległa zbytnio zmianie. Drużyna Czapli wyrusza w podróż, płyną, płyną, płyną, coś się wydarzy, zbiegiem...

Vilsa | 2017-12-13
Na półkach: Posiadamy, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 13 grudnia 2017

Niestety dużo słabsza część. Nie wiem, co się stało, ale wyraźnie czuć różnicę pomiędzy tym tomem, a resztą, jakby autor nie miał na niego pomysłu. Bohaterowie, którzy do tej pory tryskali energią, humorem i własnym sprytem zostali zupełnie stłumieni i pozbawieni swoich charakterów. Rzadko też zdarzały się sceny humorystyczne, co jest jedną z lepiej opisywanych przez Flanagana rzeczy. Dziwne to wszystko, a szkoda, bo seria jest jedną z moich ulubionych.

Czytaczyk | 2018-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2018

W Hallasholm na Stiga czeka nie lada wyzwanie. Chłopak przygotowuje się do wielkiego i ważnego turnieju, który ma na celu wyłonienie najwaleczniejszego spośród wszystkich wojowników Skandii.
Wszystko idzie zgodnie z planem, w codzienność Siga nie wkradają się żadne niespodzianki. Aż do pewnej nocy, gdy to nieoczekiwanie u progu jego domu pojawia się tajemniczy mężczyzna. Okazuje się, iż owym przybyszem jest nie kto inny, jak jego ojciec Olaf, który przed laty opuścił rodzinę czym skazał ją na hańbę. Jednak teraz wyrodny rodzic powrócił, żeby błagać syna o pomoc. Napytał sobie niezłej biedy, gdy będąc dowódcą cesarskiej straży naraził się cesarzowej Justynianie. Olaf nie wypełnił swoich powinności jak należy i pozwolił, żeby groźny Myrgos i jego piraci uprowadzili następcę tronu. Chłopiec znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie, a jego matka szaleje ze złości. Stig ma cichą nadzieję, że pomoc Olafowi polepszy jego relacje z ojcem. Ta okazja wydaje się być do tego idealna,...

Maleństwo | 2018-05-07
Przeczytana: 05 maja 2018

John Flanagan to autor niesamowicie wciągającej serii pt. "Zwiadowcy". Moja Starsza, podczas ubiegłorocznych wakacji zaczytywała się kolejnymi tomami tak intensywnie, że aż mnie drażniła. Czytnik był niezmiennie piątym członkiem rodziny. Wszędzie gdzie się dało - czytała. Ciekawa byłam, co też to jest - i wsiąkłam w powieść równie mocno jak Ona. Świat wykreowany w Zwiadowcach pochłonął mnie i zauroczył. Nic więc dziwnego, że obie z wielką radością powitałyśmy nową serię tego samego autora pt. Drużyna.
"Kaldera" to siódmy tom serii, jednak nie należy się zrażać nieznajomością wcześniejszych przygód bohaterów. Starsza czytała po kolei, ja natomiast sięgnęłam najpierw po Kalderę. Autor w kilku zgrabnych akapitach przedstawia czytelnikowi główne postacie i właściwie nie ma potrzeby sięgania do wcześniejszych tomów. Książka sama w sobie jest całością, ze zgrabnym początkiem i ciekawym zakończeniem - bardzo wciągającą całością.
Naszych bohaterów spotkamy w Hallasholm, kiedy to Stig...

Ovrael | 2018-08-29
Przeczytana: 23 sierpnia 2018

Troche zdziwiło mnie jak ta książka różni się od poprzednich części. Czy to przez samego autora, czy przez tłumacza Drużyna Czapli nagle stała się Bractwem, atlatl stał się miotaczem a dziryt to stara dobra strzałka Lydii. Sama historia jest ciekawa, choć poprzednie części wypadają lepiej.

Plankton | 2018-04-14

Po przeciętnym ,,Nieznanym lądzie" nie następuje znaczna poprawa, ale jednak część utrzymuje pewien poziom.

Alisk | 2018-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2018

jedne z nudniejszych serii jakie czytałam ;( trochę się zawiodłam oczarowana fantastycznymi zwiadowcami :(