Dearly devoted Dexter

Okładka książki Dearly devoted Dexter Jeff Lindsay
Okładka książki Dearly devoted Dexter
Jeff Lindsay Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Dexter (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Dexter (tom 2)
Dearly devoted Dexter
Hachette Polska
2006-07-26
2006-07-26
seryjny morderca

Odczuwalnie gorsza od poprzedniczki część o "czarującym" seryjnym mordercy Dexterze. Niby jest trochę krwawo, trochę detektywistyczno, ale bardziej jest nudnawo i protagonista coraz napomina "łoooo panieeee, jakim ja żech jest potwooreeeeem, łoooo panieeeee".

Zaczęłam cykl od tej części, przesłucham również pozostałe, ale jak na razie do serialu książce daleko. Zamiast inteligentego psychopaty mamy tu raczej infantylnego Dextera przygłupa, zdecydowwnie zbyt często powtarzajacego sam do siebie jakim to jest potworem..

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

2064

Mimo najszczerszych chęci wciąż nie wiem, co myśleć o tej serii, wciąż porównuję ją z serialem i wciąż nie wiem, czy mi się podoba. Nie jest zła, ale mam wrażenie, że nie jest to do końca to, czego oczekuję. Jednocześnie nie wiem, czego właściwie oczekuję i chcę wiedzieć, co będzie dalej. Mnóstwo mieszanych uczuć, ale raczej przeważają te pozytywne. Zobaczymy, co będzie dalej.

Najgorsza historia EVER.

Najgorsza historia EVER.

Ciąg dalszy znanej historii, historii której znam również zakończenie. Nie pójdę dalej. Pozostanę przy tomie drugim. Za późno sięgnęłam po tę serię. Autor już mnie nie zaskoczy. To była dobra książka. Historia przystojnego Dextera, specjalisty od śladów krwi w laboratorium, porządnego człowieka z zasadami za dnia i psychopatycznego mordercy w nocy. Dexter sam o sobie mówi podróba człowieka albo sztuczny człowiek. To dlatego, że nie czuje się prawdziwym człowiekiem. On go tylko mniej lub bardziej udatnie udaje. Najlepiej czuje się w nocy, gdy z Mrocznym pasażerem zabija powolutku jakiegoś innego psychopatę. Jego życie płynie w rytmie udawania i chlastania. W swoim czasie pomysł na powieść był świeży. I pomyśleć, że ja zaczęłam od Diabełków Bednarka znacznie mniej zabawnych od Dextera. Polecam oba cykle choćby dla porównania charakterów i pracy obu morderczych psychopatów.

Dexter radzi sobie w dzień nie gorzej, niź w nocy. Bohater za dnia pozytywny, w nocy negatywny, wymierza sprawiedliwość, której nie zapewnia wymiar sprawiedliwości. Dowcipny, sympatyczny bohater. Polecam

Jeff Lindsay
"Demony Dextera"
"Dekalog Dextera"
"Cierpienia Dextera"
"Dzieło Dextera"
"Delicje z Dextera"
Bardzo dobra seria. Świetna. Główny bohater to psychopata, którego wychował dobry człowiek. Ten człowiek wiedział, że nie zmieni osobowości wychowanka - ale postanowił ją przekierować i nauczyć, że skoro musi zabijać, to tylko złych ludzi: morderców, gwałcicieli, pedofilów.
Muszę przyznać, że przepadłam. To jest fenomenalne. Napisane rewelacyjnie, wciągająco, autoironicznie.
Bardzo polecam!

Jeff Lindsay
"Demony Dextera"
"Dekalog Dextera"
"Cierpienia Dextera"
"Dzieło Dextera"
"Delicje z Dextera"

Na półkach: , , , , , , ,

Ciekawa postać z tego Dextera. Szybko się czyta pomimo dość drastycznych scen...

Długo czytałam ten tom. Zakończenie było dość spodziewane, sama akcja równie. Dużo opisów wewnętrznych przeżyć Dextera.

Genialna fabuła, prawdziwa gratka dla fanów Dextera. Jestem pozytywnie zaskoczony, że książka nie ma nic wspólnego z serialem. Oprócz Dextera mamy kilka drugoplanowych postaci Ritę z Codym i Astor, Debrę, Vinca no i oczywiście wiecznie złego Doakes'a. Reszta postaci po prostu jest co dodatkowo podkreśla jak nieistotni są dla Dextera inni ludzie który stara się egzystować w otaczającym go świecie, zazwyczaj pozostając w cieniu.

Szok, jak dobrych scenarzystów mieli twórcy serialu, którzy potrafili stworzyć tak ciekawe i barwne postacie w otoczeniu Dextera. W książce tego nie ma, ale to nie znaczy że jest gorzej.

Dexter musi się nieźle nakombinować, żeby wszystko ułożyło się po jego myśli, efekt starań poznacie na końcu ... ;)

• Literatura amerykańska
  • Dexter