Skarby grobowców

Okładka książki Skarby grobowców Clive Cussler, Thomas Perry
Okładka książki Skarby grobowców
Clive CusslerThomas Perry Wydawnictwo: Amber Cykl: Przygody Fargo (tom 4) Seria: Bestsellery do kieszeni kryminał, sensacja, thriller
Przygody Fargo (tom 4)
Maciej Pintara

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Wektory władzy Graham Brown, Clive...

Okładka książki Świt półksiężyca Clive Cussler, Dirk Cussler
Świt półksiężyca Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Podwodny zabójca Clive Cussler, Paul Kemprecos
Podwodny zabójca Clive Cussler, Paul...
Okładka książki Szpieg Clive Cussler, Justin Scott
Szpieg Clive Cussler, Just...
Okładka książki Złoto Spartan Grant Blackwood, Clive Cussler
Złoto Spartan Grant Blackwood, Cl...

Na półkach: , , , , , , , , ,

Chyba jeszcze lepsza niż poprzednie <3

Chyba jeszcze lepsza niż poprzednie <3

O wiele słabsza od poprzednich części. Tą książkę czytało mi się trudno. W wielu momentach była naprawdę nudna (co nie zdarzało się w poprzednich tomach serii). Ta książka ma co najmniej 100 stron za dużo.

Sam i Remi są przyjemną parą, ale z uwagi na majętność są dość odrealnieni, jakby ostatecznie nie pasowali do żadnej grupy społecznej. Popularność archeologów jest na tyle wybiorcza, że nikt nie prosi ich o autografy, a jedynie sporo przestępców chce przywłaszczyć sobie odkryte przez nich znaleziska. Sposoby mają różne, jednak ta para nie daje za wygraną.
Wątek zdobywania nowych sojuszników z potrzebnymi sprzętami jest wysoce nieprawdopodobny, mimo to łatwo wybaczyć tą wpadkę. Liczyłam na bardziej szczegółowe opisy znalezisk (jakichś poszczególnych drogocennych skarbów),jednak się nie doczekałam.
Zainteresowani wykopaliskami znajdą tu dużo opisu fachowych sprzętów oraz sposobów poszukiwań i wydobywania artefaktów. Fanów akcji powinny zadowolić wybuchy, pomysłowość, tempo i barwne opisy rywalizacji.
Podsumowując to lekka przygodówka z gorącym wrzątkiem studzonym drogimi kamieniami i ekskluzywną elegancją walki przyzwoitych ludzi z łasymi na kasę przestępcami. POLECAM jako środek na nudę i przyjemne oderwanie od codzienności.

Wątek zdobywania...

Ocena dobra, choć zastanawiam się, czy nie na wyrost. Trochę kiepsko się to czytało. Z jednej strony nudnawe, z drugiej język też jakiś nie za bardzo. Jakby zabrakło czegoś w redakcji i korekcie. Idąc dalej... Łatwość, z jaką bohaterowie odnajdują ostatni ze skarbów jest wręcz śmieszna, nawet jak na Fargów. O... to tu :) I już. Autor zaskakuje końcówką, ale czy pozytywnie? Gdyby to była książka typowo sensacyjna, to pewnie bym się aż tak nie zdziwił. Przyznam, że jestem fanem książek Cusslera i jego wesołej gromadki autorów, ale ta pozycja jakoś mnie nie ujęła. Aż sobie sprawdziłem, czy to nie pierwsza książka z serii. Otóż nie. Hmm...

Znalezc się gdzieś indziej siedząc w fotelu? Czemu nie?

Znalezc się gdzieś indziej siedząc w fotelu? Czemu nie?

Pan Clive Cussler ma lepsze i gorsze książki. Ta wypadła tym razem gorzej.

Pan Clive Cussler ma lepsze i gorsze książki. Ta wypadła tym razem gorzej.

ta część jest dobra ale niestety nie zachwyciła mnie jak poprzednie, co jednak nie zniechęca mnie do ponownego sięgnięcia po książkę Cusslera

Generalnie słabe i mało wiarygodne. Tyle, że czyta się szybko i bez większego zaangażowania.

Akcja, akcja i jeszcze raz akcja, czyli coś co lubię najbardziej. I chociaż zalatuje to schematyzmem, to jednak jest to idealna lektura dla odprężenia się.

Na półkach: , , , , , , ,

Państwo Remi i Sam Fargo, bogate małżeństwo poszukiwaczy skarbów,
znów na tropie.
Tym razem będą ratować z opałów swojego przyjaciela, Albrechta Fischera, niemieckiego profesora.
Przemierzą całą Europę śladami wielkiego wodza Hunów - Attyli.
By zdobyć jego skarb, ukryty w pięciu grobowcach.
A łatwo nie będzie, bo ich śladem podąża samozwańczy potomek Attyli - Arpad Bako.
Za wszelką cenę będzie im krzyżował szyki, uruchamiając swoje niebezpieczne kontakty. Fargo nie pozostaną mu dłużni w wyścigu o artefakty.

Niestety w tej części jest trochę za łatwo.
Małżeństwo zawsze wychodzi bez szwanku z każdej opresji.
Dosłownie bez jednego zadrapania.
Mówisz koktajl Mołotowa na dachu - raz, już gotowy.
Ucieczka z domu wspólnika Bako, którego chronią tuziny uzbrojonych,
i wyszkolonych żołnierzy, bez problemu.
Każda przygoda kończy się happy endem.
Aż żałuję, że czasem autor nie wyślę kogoś z ekipy na L4.

Państwo Remi i Sam Fargo, bogate małżeństwo poszukiwaczy skarbów,
znów na tropie.
Przemierzą całą Europę śladami wielkiego wodza Hunów - Attyli.
By zdobyć jego skarb, ukryty w pięciu grobowcach.
A łatwo nie będzie, bo ich śladem podąża samozwańczy potomek Attyli - Arpad...

• Clive Cussler
  • Cussler
  • Kryminał, sensacja, thriller
  • Przygoda

Dodaj cytat z książki Skarby grobowców