Daredevil: The Man Without Fear! by Brian Michael Bendis & Alex Maleev. Ultimate Collection Book 1
king pin
komiksy
Łukasz

Daredevil. Prawnik za dnia, bezlitosny sędzia i kat w nocy. Niewidomy superbohater, który na skutek wypadku w dzieciństwie utracił wzrok, ale którego inne zmysły zyskały niespotykaną ostrość. Pomagając ludziom i walcząc z przestępcami, Matt Murdock szybko przekonuje się, że w kwestii sprawiedliwości nie ma czarno-białych podziałów, istnieją jedynie odcienie szarości. Tym razem będzie musiał...

Tym razem będzie musiał się zmierzyć nie tylko z konsekwencjami swoich działań, lecz także z brutalną próbą ujawnienia jego sekretnej tożsamości. Daredevil to jedna z najtragiczniejszych, a zarazem najciekawszych postaci w świecie komiksu. Frank Miller przedefiniował świat Matta Murdocka, ale to Brian Bendis pchnął tę opowieść w zupełnie nowym kierunku, nie porzucając przy tym klasycznych elementów.

Seria stworzona we współpracy z Alexem Maleevem i Davidem Mackiem to jeden z najlepszych przykładów kreatywności w świecie Marvela.

źródło opisu: Egmont 2017

źródło okładki: Egmont

GrzegorzIgnacy | 2018-10-19
Przeczytana: 19 października 2018

W pierwszym, wyjątkowo opasłym, tomie noszącym tytuł "Nieustraszony" poznajemy nowojorskiego adwokata Matta Murdocka, który pod maską diabła z Hell's Kitchen zmaga się ze podłością i występkiem, ale przede wszystkim musi stawić czoła swoim słabością oraz groźbie ujawnienia jego tajnej tożsamości. Szef nowojorskiego światka przestępczego, osławiony Kingpin, pada ofiarą zamachu na swoje życie. Krucha równowaga zostaje zachwiana, a fakt, iż Kingpin jako jedna z nielicznych osób zna prawdziwą tożsamość Daredevila nie ułatwia całej sytuacji. Do akcji wkracza także żona mafijnego bossa. Wkrótce wiadomość jakoby Matt Murdock, szanowany adwokat, jest zamaskowanym mścicielem trafia do mediów. Zaczyna się nagonka.

W kolejnej zawartej w tomie opowieści Murdock staje do walki o dobre imię i życie Białego Tygrysa, mającego jakoby zamordować policjanta. Tym razem pojedynek zostanie stoczony nie na ulicach i dachach wieżowców Nowego Jorku, ale na...

Wkp | 2017-11-18
Przeczytana: 13 stycznia 2018

CZŁOWIEK NIEZNAJĄCY STRACHU

Warto było czekać na ten komiks – i to jeszcze jak. Kiedy w roku 1998 zrestartowano serię „Daredevil”, wydając ją tym razem pod szyldem Marvel Knights, dającym autorom swobodę i szansę snucia opowieści przeznaczonych dla starszego i bardziej ambitnego czytelnika, tytuł z miejsca zdobył dużą popularność i uznanie. Zaczęło się do znakomitego „Diabła stróża” Kevina Smitha, potem kilka kolejnych zeszytów przygotował David Mack, a wreszcie za jego sprawą do ekipy dołączył Brian Michael Bendis, który wkrótce na dobre przejął pisanie scenariuszy do przygód niewidomego herosa. I to właśnie on sprawił, że komiksy o Dardevilu znów wróciły na szczyt, tworząc opowieści, jakich czytelnicy nie mieli okazji czytać od czasów, kiedy serię prowadził jej reformator, a zarazem legenda komiksu, Frank Miller.

Całość recenzji na moim blogu:...

Klaudia Gorczyca | 2017-11-27
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, Posiadam, 2017
Przeczytana: 18 listopada 2017

Cholernie ładne wydanie.
Oczywiście miałam z nim przejścia, bo co to za lektura bez przejść. W sensie w pierwszym kupionym komiksie miałam powielone strony. Ale na szczęście w kolejnej wersji już wszystko było okej.
Myślę, że to całkiem niezła pozycja, jeśli wie się kto to Daredevil, ale nigdy nie zaczęło się jego historii i nie wie gdzie zacząć. Chociaż ja zaczynałam go po 2 sezonach serialu z Netflixa i też się nie nudziłam.
Na uwagę zasługuje tu bardzo ładny styl rysunków, szczególnie w dwóch pierwszych komiksach.
Generalnie polecam mocno, tylko że portfel płacze po jego zakupie.

wew lad | 2018-04-24

Przepiękny tom - bardzo wysoki poziom całości. Kilka różnych stylów artystycznych, każda historia ma swój własny urok. Najbardziej podobała mi się jednak pierwsza historia tj. "Zbudź się" lub ang. "Wake up". Nie będę tutaj zamieszczał streszczenia bo nie o to tutaj chodzi. Wizualnie ten komiks jest przepiękny, stylem najbliżej temu chyba do komiksów które były tanim zamiennikiem przerywników filmowych w grach Max Payne 1 i 2. Większość wizerunków postaci bazuje na zdjęciach, które służyły jako wzór do przerysowania na karty komiksu. Wygląda to niesamowicie unikatowo, jedyna wada to traci na tym trochę dynamika, jest to wszystko trochę zbyt statyczne. Na tyle jednak dobrze, ze w tym komiksie akurat prania po mordach praktycznie nie ma więc nie jest to jakaś wielka szkoda. Polecam oczywiście całość, poprostu pierwsza historia zrobiła na mnie najlepsze wrażenie(jest też całkowicie oderwana od ciągu wydarzeń) ale nie ujmuje to wysokiej jakości pozostałym wątkom.

Przemek Skoczyński | 2017-12-23
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 23 grudnia 2017

Jeśli szukacie trykotów dla dorosłego czytelnika, trykotów, w których wszystko się ładnie spina fabularnie, gdzie strona graficzna robi to czego żaden serial wam nie da, to własnie znaleźliście. Komiks, który w pełni wykorzystuje możliwości medium. Szczególnie seria rysowana przez Macka to graficzna perełka, absolutny must have dla każdego (naprawdę nie ma znaczenia, że czy do tej pory lubiłeś superheroes). Z kolei kreska Maleeva - też bardzo charakterystyczna i mroczna - jest idealna do zobrazowania przygód tego gościa. Klasa!

AliEns00 | 2017-11-13
Przeczytana: 10 listopada 2017

Długo czekałem na wydanie tego tytułu w naszym kraju. Znając tak wiele opinii, w większości zachwytów, automatycznie po otrzymaniu paczki wbiłem się w fotel i oddałem lekturze.
Cóż mogę powiedzieć, ten album jest idealną reklamą dla komiksu jako medium!
Bendis stworzył spójny scenariusz, skupiając się na Śmiałku jako prawdziwym człowieku a nie kartonowej postaci w czerwonym kostiumie.
Pierwsze cztery zeszyty lekko wprowadzają nas w klimat. Opowieść o traumie małego chłopca przedstawiona głównie za pomocą nieprawdopodobnych ilustracji Davida Macka to arcydzieło.
Za chwilę dostajemy obuchem w głowę, kiedy następuje przewrót na szczycie gangsterskich władz, fabuła chwyta nas za gardło i nie puszcza już do samego końca.
Alex Maleev stanął na wysokości zadania a jego rysunki, tak brudne i mroczne idealnie spajają opowiadaną historię.
Zatrzymywałem się w niektórych momentach, ciesząc oko rysunkami i nie spiesząc się z przewróceniem strony, ponieważ problem z dobrym komiksem polega na...

Zamaskowani bohaterowie prezentowani z wielu różnych perspektyw - mediów, zwykłych ludzi, gangsterów, nastoletnich fanów, którzy zobaczyli za dużo, a wreszcie z punktu widzenia samych samych siebie.

Emocjonująca walka... na sali sądowej. Niechronologiczne przedstawianie sytuacji fabularnej prowadzące do kolejnych ciekawych odkryć.

Wielki zwrot akcji, który wpływa na całą historię i postacie - a nie jakaś tam tania sensacja dla zaskoczenia czytelnika.

Brudny, ponury świat, także od strony wizualnej. Wielowarstwowy (patrz wyżej: różne perspektywy).

Omnibusowe wydanie - ponad 450 stron lektury, twarda okładka, dodatkowe szkice, wypowiedzi twórcy.

Oto, proszę Państwa, "Daredevil Nieustraszony!".

alcybiades | 2018-07-31

Po obejrzeniu serialu wiele sobie obiecywalem po tym komiksie. Nie zawiodłem się.

Oren | 2017-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Daredevil to od zawsze jeden z moich ulubionych bohaterów. Dlatego komiksy z nim w roli głównej przywitałem wielkim uśmiechem na ustach. Czy się zawiodłem? Nie, aczkolwiek cichą nadzieję miałem na zbieranie szczęki z podłogi.

Matt Murdock, szanowany adwokat został zdemaskowany, czy przyzna się do tego że jest zamaskowanym mścicielem? Oczywiście jak to ślepy prawnik ma być superbohaterem?

Komiks w większości jest bardzo osobisty, pokazuje wewnętrzne demony i rozterki Daredevila oraz to w jaki sposób z nimi walczy. Sam styl jest świetny a pierwszy komiks w komiksie jest po prostu rewelacyjny rysowany jakby przez dziecko, co jest celowym zabiegiem o czym się przekonacie czytając ten zeszyt.

Irimias | 2018-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2018

Komiks, który chyba na dobre wyleczył mnie z Daredevila. Nawet się nie zbliża do millerowskich realizacji. Jedynie pierwsza nowela wznosi się ponad przeciętność, nie tyle przez opowiedzianą historię, ale przez śmiałą formę.