Hawkeye, Vol. 2: Little Hits
9788328119499
komiksy
Nightwolf

Drugi tom wyróżnionej Nagrodami Eisnera i Harveya serii o Clincie Bartonie, łuczniku z Avengers, który nie ma niezwykłych mocy, za to przejawia prawdziwy talent do wpadania w kłopoty. W tej kolekcji błyskotliwych i kapitalnie narysowanych opowieści Hawkeye zmaga się z huraganem i psimi detektywami, próbuje w spokoju spędzić święta oraz – naturalnie – ma problemy z kobietami. Scenariusz tego...

Scenariusz tego tomu napisał Matt Fraction (The Invincible Iron Man, Uncanny X-Men), laureat Nagród Eisnera i Harveya. Autorami rysunków są David Aja (Daredevil, The Immortal Iron Fist), Francesco Francavilla (Strażnicy Galaktyki), Steve Lieber (Whiteout) i Jesse Hamm (Negative Burn).

źródło opisu: https://egmont.pl

źródło okładki: https://egmont.pl

Wkp | 2017-12-04
Przeczytana: 06 stycznia 2018

HAWKEYE – BEZBŁĘDNE TRAFIENIA

„Hawkeye” to seria nietypowa nie tylko, jak na Marvel NOW!, ale Marvela w ogóle. Odkąd w roku 1961 powstało to wydawnictwo, zaczęło tworzenie czegoś, czego nie miała konkurencja – spójnego uniwersum, w którym przeplatały się losy wszystkich bohaterów. Dlatego też wydarzenia każdej z serii, które miały większy zasięg, wpływały mocno na pozostałe tytuły, a postacie regularnie spotykały się na łamach innych magazynów, a także eventów dotykających właściwie wszystkich z nich. Co na tym tle wyróżnia „Hawkeye’a”? Fakt, że jest opowieścią na wskroś samodzielną. Okazjonalnie pojawia się tu ktoś spoza serii, ale przede wszystkim każdy zeszyt to oddzielna opowieść. Na dodatek taka, w której nie trzeba nic wiedzieć ani o uniwersum Marvela, ani też samej postaci. A że jednocześnie są to opowieści naprawdę udane, przygody łucznika należą jednocześnie do najciekawszych w serii Marvel NOW!.

Całość recenzji na moim blogu:...

Krzysztof Lewandowski | 2017-12-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Minimalistyczne ilustracje i codzienne życie zwykłego bohatera, który - w przeciwieństwie do swoich kolegów z Avengers - może mieć problemy nawet ze zwykłymi oprychami, jeśli ci są w przewadze. Bardzo ciekawa pozycja na rynku.

Trochę szkoda, że w 2. tomie jest niewiele Clinta Bartona (jak na komiks o nim, oczywiście), lecz - z drugiej strony - trudno narzekać, skoro do akcji wkracza kilka niebezpiecznych pań i pies.

PolishPopkulturę | 2018-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2018

Wciąż nie pojmuję fenomenu, choć zeszyt z perspektywy psa to scenariopisarskie złoto. <3 Na plus także relacja między Clintem i Kate. Niestety, niemal każda scena, która nie jest sceną interakcji między tą dwójką, to dla mnie marnotrawstwo papieru.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

comboometga | 2018-09-23
Na półkach: Przeczytane, Marvel
Przeczytana: 21 września 2018

Drugi tom (jak w przypadku Ms Marvel) również był dla mnie gorszy od pierwszego. Nie różnił się właściwie niczym od poprzedniej pozycji, przez co był niemalże jego kopią i znów szybko przewracało się strony z podobną treścią. Największym minusem był dla mnie wątek, który przewijał się w różnych wersjach przez połowę tomu i był.. nieprzemyślany i w pewnym sensie nawet niesmaczny. Po prostu nie pasował mi do postaci, jaką jest Hawkeye i... czułam, że jest nie na miejscu. Nie jestem zachwycona tą serią, niestety.

Adam Grochocki | 2017-11-17

Ta i więcej recenzji na GeekLife.pl
Zapraszam :)

Hawkeye autorstwa Matta Fractiona porwał mnie bez reszty w swoim pierwszym tomie. Zupełnie nowe, bardzo świeże spojrzenie na najzwyklejszego z Avengers zawierało masę humoru, solidną dawkę akcji i bardzo zgrabną fabułę. Nic, wiec dziwnego, że z wielką przyjemnością sięgnąłem po tom drugi zatytułowany Hawkeye: Lekkie Trafienia

Hawkeye: Lekkie Trafienia zbiera do kupy zeszyty #6-11 z runu prowadzonego przez Matta Fractiona w latach 2012-2015. Pierwszy z zeszytów rozgrywa się podczas uderzenia huraganu Sandy. Clint/Hawkeye zgadza się towarzyszyć swojemu sąsiadowi o ksywce Grills, który wybiera się do swojego zrzędliwego ojca. Historia tego zeszytu jest autonomiczna, ale czyta się ją bardzo dobrze. Bliżej poznajemy Clinta, jego stosunek do przyjaciół i zachowanie superbohatera w starciu z żywiołem. Coś innego, coś nowego. Jestem na tak.

Zeszyty #7-10 opowiadają jedną historię. Hawkeye dostał poważny oklep na jednej z ostatnich akcji...

AliEns00 | 2018-03-27
Przeczytana: 15 marca 2018

Duet Fraction i Aja kontynuują przygody Clinta Burtona, zaczynając od świetnie napisanej fabuły o huraganie, który przetacza się przez wschodnie wybrzeże, poprzez dalsze zmagania z rosyjskimi gangsterami oraz "twardymi" kobietami, które odcisnęły piętno na życiu Hawkeye, a kończąc genialnym w swej prostocie zeszycie z perspektywy pupila tytułowego bohatera.
Popularność tej serii na rynku amerykańskim nie dziwi. Jest świeża, oryginalna i taka "zwyczajna" (Tony Stark próbujący rozplątać sprzęt Hi-Fi na święta). Obydwaj twórcy mają swój plan na tę serię i precyzyjnie się go trzymają.
Jestem zachwycony tym, że mogę poznać życie Clinta z nowojorskiej perspektywy a nie "niepotrzebnego" członka supergrupy.
Świetny run.

Przemek Skoczyński | 2018-03-17
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 17 marca 2018

W momencie gdy docierasz do historii opowiadanej z perspektywy... psa, zdajesz sobie sprawę, jaki tu jest potencjał do wykorzystania. Coraz bardziej przekonuje mnie do siebie ta seria.

DjMatys | 2017-11-10
Przeczytana: 27 października 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Hawkeye. Lekkie Trafienia czyli drugie spotkanie z łucznikiem żądlącym równie dobrze strzałą, co językiem

Po pół roku od premiery pierwszego zbioru solowej serii Clita Bartona, dostajemy kolejną część opowieści. Tak jak poprzedni tom był świetny, tak ten jest równie dobry a nawet podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej.

Tak jak w poprzedniej części, tak i tutaj nie mamy do czynienia z walką o sprawy większe niż życie, nie spotkamy kosmitów, zagrożeń dla całej ludzkości, próby przejęcia władzy nad światem. Będziemy towarzyszyć bohaterom w skromniejszych akcjach: walce z powodzią, świętach w Nowym Jorku, pomagać dawnym, kłopotliwym znajomym. Tacy Przyjaźni Superbohaterowie z Sąsiedztwa. Również teraz mamy dwóch Hawkeye'ów, jednak tym razem pierwsze skrzypce i całe show zabiera Hawkeye w spódnicy, Kate Bishop. Związane jest to z tym, iż na skutek wydarzeń, podjętych decyzji Clint poniekąd odsuwa się w cień. Lecz Kate i inne kobiety Łucznika przejmują inicjatywę i dają radę! Seria jest tak...

kfg | 2018-07-23
Na półkach: Przeczytane, Marvel now
Przeczytana: 23 lipca 2018

Świetne rysunki, świetne kolory, strasznie mi się podoba minimalizm jaki panuje w tej serii. No i oczywiście minimalizm ten nie przeszkadza w najmniejszym stopniu oddać dynamikę akcji, jest zupełnie odwrotnie! Zeszyt z psiakiem, jaki fajny! :D

darkakadarka | 2018-09-30
Na półkach: Przeczytane, Komiksy