3 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
White Rose Rebel
bunt, róża, rebelianci, miłość, zdrada
PrintStudio

Autorka przedstawia historię Anny Farquharson - młodej kobiety o wielkiej odwadze i niezależnych poglądach. Anna pełna zapału przyłącza się do swoich rodaków, którzy buntują się i zaczynają walkę o niepodległość i przywrócenie na tron prawowitego króla Szkocji księcia Karola Stuarta. Gdy jej mąż przyłącza się do Anglików, ucieka i staje na czele oddziałów rebeliantów. Zostaje wciągnięta w brutalną walkę, gdzie każdy nierozważny krok może grozić utratą życia. Siły wroga wciąż rosną. Szkoci nie mają zbyt wiele czasu, aby pokonać wroga i odzyskać władzę w kraju. Ta opowieść to historia skomplikowanej miłości, wartkiej akcji pełnej zwrotów, brutalnej wojny i straszliwych jej konsekwencji.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Czyżyk | 2018-04-05
Na półkach: 2018, Historyczne, Przeczytane
Przeczytana: 05 kwietnia 2018

Połowa XVIII wieku. Szkocja, połączona unią z Anglią, pragnie odzyskać niepodległość i przywrócić na tron prawowitego władcę - króla Jamesa.
Gdy książę Karol Edward Stuart pojawia się na szkockiej ziemi, wiele klanów wyrusza mu naprzeciw. Są jednak tacy, który przyłączają się do Anglików. Wśród nich jest Aeneas - mąż Anny, która, zrozpaczona i zdradzona, rekrutuje setki mężczyzn i wyrusza do obozu księcia.
To tyle o fabule powieści. Dodam jeszcze, że jest to opowieść nie tylko o bohaterce narodowej - Annie Farquharson, ale i o innych szkockich kobietach, żonach i matkach, które skoro rodzą i grzebią poległych, decydują też, kiedy mężczyźni mogą walczyć i same prowadzą ich do walki.
Myślę, że wszyscy miłośnicy powieści historycznych uznają, że na pewno jest to ciekawa książka. Tylko że tematyka to jej jedyny plus.
Niestety, powieść została nieporadnie przetłumaczona, a korektor ma ogromny problem z językiem polskim. Błąd na błędzie: ortograficzne (na około), zdania zaczynające się...

Ziraelka | 2017-12-31
Przeczytana: 20 stycznia 2018