Czyj to domek?

Okładka książki Czyj to domek? Agnieszka Starok, Vincent Van Gogh
Okładka książki Czyj to domek?
Agnieszka StarokVincent Van Gogh Wydawnictwo: Tekturka Seria: Malarze Dzieciom interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
14 str. 14 min.
2017-10-16
14 min.
malarze vanGogh dladzieci malarzedzieciom

Okładka książki Van Gogh The Metropolitan Museum of Art, Vincent Van Gogh
Van Gogh The Metropolitan Mu...
Okładka książki Vincent van Gogh: The Letters. The complete, illustrated and annotated edition Nienke Bakker, Leo Jansen, Hans Luijten, Vincent Van Gogh
Vincent van Go... Nienke Bakker, Leo ...
Okładka książki Vincents Colors The Metropolitan Museum of Art, Vincent Van Gogh
Vincents Colors The Metropolitan Mu...

Okładka książki Baletnice Edgar Degas, Agnieszka Starok
Baletnice Edgar Degas, Agnies...
Okładka książki W moim sercu. Księga uczuć Christine Roussey, Jo Witek
W moim sercu. ... Christine Roussey, ...
Okładka książki Idziemy na niedźwiedzia Helen Gillian Oxenbury, Michael Rosen
Idziemy na nie... Helen Gillian Oxenb...

Cudowna książeczka. Arcydzieło ze względu na reprodukcje obrazów Vincenta Van Gogha i piękne wprowadzenie dziecka na ścieżkę sztuki malarskiej rozpoznawania dzieł.

Treść jest krótka, ale bardzo ciekawa. Na każdej stronie jest inna kopia obrazu malarza, odpowiednio powiązana z kolejno następującą, tak ażeby powstała książka drogi.
Idzie sobie chłopiec , z początku nocą, gwiazdy świecą mu nad głową, później księżyc.
I tu już dwa obrazy pokrywają się z opisem wędrówki chłopca.
Kolejno u chłopca następuje dzień i tym samym inne trafne spostrzeżenia znajdujące pokrycie w twórczości obrazów.
Chłopiec podczas tego maszerowania po polnych drogach natrafia na pewien żółty domek, który bardzo go intryguje.

Czy zdoła rozwiązać zagadkę kto w nim mieszka?
Tego dowiecie się po przeczytaniu i przeanalizowaniu reprodukcji sławnego malarza.
Polecam. Prawdziwa uczta dla oczu!

Idzie sobie chłopiec , z początku nocą,...

“Malarze dzieciom” to seria książek, które w przystępny sposób prezentują dzieła słynnych malarzy i wspierają rodziców w rozmowie z dziećmi o sztuce.

Na serię “Malarze dzieciom” składają się trzy książki. “Czyj to domek?” z ilustracjami Vincenta van Gogha, “W sekretnym ogrodzie” przybliżające malarstwo Claude’a Moneta oraz “Baletnice” z dziełami Edgara Degasa. Każda strona to jeden obraz malarza oraz niewielka ilość tekstu. Opowieści są ciekawe, niedługie i traktują o ważnych aspektach życia młodego człowieka. “Czyj to domek”” opowiada o dziecięcej ciekawości świata. ” W sekretnym ogrodzie” obrazuje moc wyobraźni, natomiast “Baletnice” o potrzebie realizacji marzeń.

Największą wartością tych książek jest możliwość wprowadzenia dzieci w świat sztuki w komfortowym dla nich otoczeniu. Czytanie książek to aktywność, którą większość z nas stara się praktykować codziennie. Dzieci chętnie słuchają i oglądają nowe pozycje. Pokazywanie im ilustracji, takich jak dzieła słynnych malarzy, może pomagać im w kształtowaniu poczucia estetyki. Każdy obraz van Gogha, Moneta, czy Degasa, sam w sobie opowiada jakąś historię. Warto zachęcać dziecko do uruchomienia wyobraźni i tworzenia nowych historii, których tłem będą obrazy malarzy.

Wydawnictwu Tekturka oraz Agnieszce Starok należą się słowa uznania. Edukacja małych dzieci w zakresie sztuki to nie jest łatwe zadanie. Stworzenie książki dla dzieci z obrazami wybitnych malarzy to ryzykowny pomysł – czy mając wybór między typowymi, kolorowymi obrazkami dziecięcymi a wybitnymi dziełami z kanonu sztuk wizualnych, pokusimy się na zakup tego drugiego? Wybór dla mnie oczywisty, dlatego bardzo dopinguję wydawnictwom i autorom, w podejmowaniu takich prób i tworzeniu wartościowe lektur – nawet dla najnajów. Uważam, że takie książki są potrzebne, to piękne, że powstają.

• Dziecięce
  • Przedszkole
  • Dziecięce do kupienia
  • Kacperek 2018
  • Koszyk

Dodaj cytat z książki Czyj to domek?