Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu

Okładka książki Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu Agnieszka Kowalska, Ewa Solarz, Agata Szydłowska
Okładka książki Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu
Agnieszka KowalskaEwa Solarz Wydawnictwo: Wytwórnia sztuka
112 str. 1 godz. 52 min.
Kategoria:
sztuka
Wydawnictwo:
Wytwórnia
Data wydania:
2017-10-09
Data 1. wyd. pol.:
2017-10-09
Liczba stron:
112
Czas czytania
1 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
9788364011429
Tagi:
sztuka polski dizajn
Średnia ocen

7,1 7,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki The ABCs of Polish Design - 25 illustrators revisit 100 iconic designs Agnieszka Kowalska, Ewa Solarz, Agata Szydłowska
Ocena 0,0
The ABCs of Po... Agnieszka Kowalska,...
Okładka książki Leasing, kredyt, faktoring jako formy finansowania przedsiębiorstw. Analiza porównawcza i korzyści dla przedsiębiorcy. Wydanie 2 Barbara Baran, Krzysztof Biernacki, Agnieszka Kowalska, Artur Kowalski
Ocena 6,0
Leasing, kredy... Barbara Baran, Krzy...
Okładka książki Ulga na złe długi i zatory płatnicze w praktyce podatkowej i rachunkowej Krzysztof Biernacki, Agnieszka Kowalska, Artur Kowalski, Mariusz Raszczyk
Ocena 0,0
Ulga na złe dł... Krzysztof Biernacki...
Okładka książki Leasing w 2014 roku. Skutki prawne, podatkowe i rachunkowe Barbara Baran, Agnieszka Kowalska, Artur Kowalski
Ocena 0,0
Leasing w 2014... Barbara Baran, Agni...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,1 / 10
37 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
63
2

Na półkach:

Fajny zbiór ciekawostek... i na tym koniec.

Fajny zbiór ciekawostek... i na tym koniec.

Pokaż mimo to

avatar
12
6

Na półkach:

Dobrze wydana, oprawiona ciekawymi ilustracjami kopalnia wiedzy

Dobrze wydana, oprawiona ciekawymi ilustracjami kopalnia wiedzy

Pokaż mimo to

avatar
1457
1431

Na półkach: ,

Bardzo, przebardzo mi się podoba, nawet się nie spodziewałam, że tak mi się spodoba! Nie jestem fanką designu jako takiego, raczej malarstwa, docenię też rzeźbę i instalację artystyczną, ale już np. architektura i przedmioty kompletnie mnie nie interesują. Warto te szkice/projekty potraktować jako obrazy, grafiki, plakaty, wtedy można się nimi zachwycić, ja się zachwyciłam bardzo i odkryłam nowe pole dla swojego uwielbienia piękna.
Warto zwrócić uwagę na format wydania, nietypowy, taki niewysoki, a bardzo długi, od razu skojarzyło mi się z jamnikiem. Styl taki PRL-owski, bardzo wyszukany i przemyślany, gdyby ktokolwiek sądził inaczej. Papier matowy, dobrej jakości, przyjemnie i wygodnie się ogląda/czyta.
Miałam frajdę z odkrywania nowych stylów, sposobu przekazu, łączenia liter i obrazów i zupełnie nowych dla mnie artystów!
Książka to przegląd ostatnich stu lat, oglądam z niedowierzaniem prace z roku 1930 (stylizowane) i te z teraz i nie widzę zasadniczej różnicy, są świetne! To na pewno nie zniechęci młodych "adeptów sztuki" lub jej miłośników, prace wykonali bowiem współcześni artyści. Takie instagramowe bym powiedziała, sugestywne w swojej formie.
Bardzo podoba mi się twórczość Edwarda Bąka, zwłaszcza "Orły" i "Ołówek Polonia", charakteryzuje je duża prostota, ale i wymowność, zawierają też w sobie sporą nutę poczucia humoru, jak ja lubię takich artystów! Iwona Chmielewska pokazała mi, antypatriotce, że Polska Walcząca faktycznie miała kiedyś sens i coś znaczyła, że to, że teraz można się na nią nadziać na klacie rozbieranego po imprezie w klubie Sebixa o niczym nie świadczy. No, chyba, że o Sebixie. Chmielewska pokazała mi Polskę szarą, smutną, inną. Piękną kreską mi ją pokazała. Robert Czajka jest bardzo ostry w swoich grafikach, cudowne! Agata Dudek pokazała swoją wyobraźnię poprzez dziwne zwierzęta, bardzo to do mnie trafia, używa ona niesamowicie ciekawych form. Prace Emilii Dziubak nazwałabym malarstwem totalnym, pociągnięcia pędzla są magiczne (jakkolwiek powstały, płótno, grafika, dzisiaj to już nie ma znaczenia, sztuka co sztuka i nie ma co się ograniczać). Woldańska-Płocińska na koniec mnie wzrusza, zachwyca, jak ja lubię takie małe śmieszne i złośliwe zwierzątka, które generalnie mają głębszy przekaz! Brawa, tacy artyści udowadniają, że komizm może nieść ze sobą wartość, a nie być tylko elementem kultury niskiej.

Wyzwanie czytelnicze LC czerwiec 2021: Przeczytam książkę z ilustracjami lub zdjęciami (27).

Bardzo, przebardzo mi się podoba, nawet się nie spodziewałam, że tak mi się spodoba! Nie jestem fanką designu jako takiego, raczej malarstwa, docenię też rzeźbę i instalację artystyczną, ale już np. architektura i przedmioty kompletnie mnie nie interesują. Warto te szkice/projekty potraktować jako obrazy, grafiki, plakaty, wtedy można się nimi zachwycić, ja się zachwyciłam...

więcej Pokaż mimo to

avatar
477
238

Na półkach:

Niech nie zmyli was to szkolne nazewnictwo- bo w tym przypadku „Elementarz” sprawdzi się nie tylko u najmłodszych. Ja na studiach spotkałam się z poprzednikiem tego wydania - czyli „Elementarzem Dizajnu” (zielona okładka) gdzie znani polscy ilustratorzy przedstawili 100 przedmiotów z całego świata mających znaczenie dla międzynarodowego dizajnu. Z tego co wiem, powyższa książka jest już ciężko dostępna, ale za jej młodsza siostra (na zdjęciu),skupiająca się na na naszych polskich, rodzimych wytworach jest jeszcze w większości księgarń. Mamy tu opisy tak znanych i lubianych przedmiotów jak Ptasie Mleczko czy logo sklepów Społem ale też masę rzeczy codziennego użytku o których większość z nas nawet nie słyszała. W elementarzu poznajemy historie setki przedmiotów ułożonych chronologicznie od lat bodajże 30tych XXw po dzień dzisiejszy. Książka jest cudownym zbiorem nie tylko wiedzy i ciekawostek o tym, czego dokonali nasi krajowi twórcy ale tez kolekcją niepowtarzalnych ilustracji 25 znanych ilustratorów, którzy przygotowali swoje autorskie prace specjalnie pod tej projekt. (Książka powstała na podstawie wystawy, opartej na tym samym założeniu). Według mnie jest to ciekawa pozycja dla dzieci jak i dorosłych. Dla mnie jedynym minusem tej pozycji była słaba czytelność tego jak naprawdę wyglądał dany przedmiot (czasem ciężko było to wyczytać z samego rysunku) wiec większość musiałam osobno googlować by zobaczyć fotografie pierwowzorów. Jeżeli jesteście w stanie to przełknąć to śmiało uzupełnijcie swoje biblioteczki tym albumem :) 7/10

Niech nie zmyli was to szkolne nazewnictwo- bo w tym przypadku „Elementarz” sprawdzi się nie tylko u najmłodszych. Ja na studiach spotkałam się z poprzednikiem tego wydania - czyli „Elementarzem Dizajnu” (zielona okładka) gdzie znani polscy ilustratorzy przedstawili 100 przedmiotów z całego świata mających znaczenie dla międzynarodowego dizajnu. Z tego co wiem, powyższa...

więcej Pokaż mimo to

avatar
117
63

Na półkach: ,

Nie bardzo rozumiem jak została dokonała selekcja poszczególnych przedmiotów. Raz są to rzeczy kultowe, raz piękne, ale przeciwności losu, głównie polityczne, nie pozwoliły na produkcję, ale jest też kategoria, i to całkiem spora, bubli. Przedmioty źle zaprojektowane, których nikt nie wspomina i nikt za nimi nie tęskni.

Ilustracje oczywiście na bardzo wysokim poziomie. Rozumiem, że taki był pomysł na książkę, ale przeglądając ją, musiałam non stop operować telefonem. Wielu rzeczy po prostu nie znałam lub nie potrafiłam rozpoznać na ilustracjach i musiałam odszukać ich zdjęcia w internecie.

Opisy mega wyrywkowe. Wolałabym coś więcej.

Nie bardzo rozumiem jak została dokonała selekcja poszczególnych przedmiotów. Raz są to rzeczy kultowe, raz piękne, ale przeciwności losu, głównie polityczne, nie pozwoliły na produkcję, ale jest też kategoria, i to całkiem spora, bubli. Przedmioty źle zaprojektowane, których nikt nie wspomina i nikt za nimi nie tęskni.

Ilustracje oczywiście na bardzo wysokim poziomie....

więcej Pokaż mimo to

avatar
970
164

Na półkach:

Bardzo ładne graficznie opracowanie. Jedyne co można zarzucić temu elementarzowi, że ilustracje współczesnych grafików nie zawsze oddają istotę rzeczy.

Bardzo ładne graficznie opracowanie. Jedyne co można zarzucić temu elementarzowi, że ilustracje współczesnych grafików nie zawsze oddają istotę rzeczy.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    124
  • Przeczytane
    42
  • Posiadam
    16
  • Chcę w prezencie
    5
  • Design
    4
  • Sztuka
    4
  • Teraz czytam
    4
  • 2018
    3
  • Chcę mieć
    2
  • A to już mam na półce (/dysku)..
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu


Podobne książki

Przeczytaj także