Scythe

Okładka książki Scythe Neal Shusterman
Okładka książki Scythe
Neal Shusterman Wydawnictwo: Simon & Schuster Books for Young Readers Cykl: Żniwa śmierci (tom 1) fantasy, science fiction
Żniwa śmierci (tom 1)
Simon & Schuster Books for Young Readers
2016-11-22
2016-11-22
fantastyka science fiction ya literatura młodzieżowa

Najbardziej mnie boli, że kosiarze mają TAKI potencjał na bycie potężną historią, a ostatecznie jest to po prostu dobra młodzieżowa książka. Strasznie zero jedynkowi bohaterowie, a Goddard aż krzyczy, żeby zrobić z niego dobrego złola. Ciąg przyczynowo skutkowy też taki bezpieczny, taki czarno biały, momentami wręcz naiwny, ale... cholera! Lubię ten świat (i Rowana). Ostatecznie potrzebuję też takich pozycji w swoim czytelniczym życiu.

Igrzyska śmierci >>>

Skuszony wieloma pozytywnymi opiniami śęgnąłem po kosiarzy. Niestety zawiodłem się. Opis świata jest dość powierzchowny przez co nie jesteśmy w stanie w pełni zrozumieć co autor tak na prawdę miał na myśli. Wiele z przedstawionych pomysłów jest naiwnych i nielogicznych, a fabuła prowadzona w sposób przewidywalny.

Czy jesteście sobie w stanie wyobrazić świat, w którym nie ma wojen, nie ma głodu, biedy, po ulicach nie krążą złodzieje, nie słychać o okrutnych zbrodniach i morderstwach? Wkraczając do świata przedstawionego w powieści doświadczamy czegoś absolutnie niesamowitego. Ludzkość pokonała śmierć. Tak, nikt nie umiera. Każdy żyje bardzo długo, może w pewnym momencie swojego życia zdecydować się, że cofnie się do młodszych lat. Jednak trzeba zachować równowagę we wszechświecie i właśnie od tego mamy kosiarzy. Kosiarz, czyli sędzia to osoba, która dokonuje zbioru ludzi. Mogą to być losowe osoby, mogą to być rzetelnie wybrane, jednak każdy kosiarz musi dostosowywać się do ustalonych przez kosodom zasad. W pierwszym tomie wkraczamy do tego niesamowitego świata i poznajemy przede wszystkim kosiarzy. Citra i Rowan zostają wybrani na przyszłych kosiarzy i rozpoczynają swoje szkolenie pod bacznym okiem jednego z sędzi. Niestety wszystko ma swoją cenę, a każdy wybór niesie ze sobą jakieś konsekwencje... Nawet w tak, jakby się wydawało, idealnym świecie.

To była po prostu niesamowita, wyborna uczta literacka. Zachwycam się, nie jestem w stanie opisać jak bardzo podoba mi się ta książka! 🤩 Zdecydowanie trafia do moich top najlepszych! 🥰 Cudowna fantastyka, niesamowicie stworzony świat. Autor wykreował również bardzo charakterystycznych bohaterów. Każdy z nich jest wyjątkowy. Mamy postacie, które zaczynamy darzyć z sympatią, ale są również takie, które trudno lubić. Od początku fabuła wciąga, angażowałam się w losy głównych bohaterów, z zapartym tchem przewracałam kartki, by zobaczyć jak skończy się historia Citry i Rowana. Oczywiście historia tak naprawdę się nie kończy, mam wrażenie że na sam koniec książki wszystko się tak naprawdę rozkręca. Muszę od razu sięgnąć po następny tom

Nic dodać nic ująć. Masterpiece 😌🤌

Nic dodać nic ująć. Masterpiece 😌🤌

Długo odkładałam tę książkę "na później", bo bałam się, że jest przereklamowana i zwyczajnienie mnie znudzi. Na szczęście okazała się warta każdej dobrej recenzji jakiej wysłuchałam lub przeczytałam. Ciekawa i wciagająca pozycja. Ja również POLECAM!

Kierowana wieloma pozytywnymi polecjakami na booktube stwierdziłam, że spróbuje. Jakie było moje zdziwienie, kiedy rzeczywiście się w te książkę wciągnęłam i od razu przeszłam do drugiego tomu.

Jestem zakochana w tej książce. Połknęłam tą małą cegiełkę w 3 dni i się zakochałam. Podczas czytania i śmiałam się i były momenty w których mi się łezka zakręciła w oku. Po przeczytaniu poleciałam do biblioteki po kolejny tom w nim też się zakochałam, ale teraz mówimy o kosiarzach hehe... Polecam każdemu tę książkę 🩷🔪💋

Mamy dwójkę, a może trójkę głównych bohaterów, w sumie ile ich byśmy nie spotkali żaden nie przykuwa uwagi. Tego właśnie mi brakowało, charakterystycznych bohaterów, odrobiny namiętności wśród nich, kogoś z "pazurem". A tu mamy dzieci, które nie dorastają chociaż powinni?
Cały świat jest ciekawy po raz pierwszy sięgnęłam po coś innego jak smoki, wampiry itp. Chodź na początku zdawało się to bardzo skomplikowane potem zaczęło się układać w całość. Więc w tej książce nie chodzi o bohaterów, a oto co dzieje się wokół. (Dużo przemyślenia o życiu?)
Świat który wykreował autor, to na pierwszy rzut oka raj. Pokonaliśmy choroby, sztuczna inteligencja pomaga w utrzymaniu na świecie ładu, nie ma tutaj za grosz polityki... za to żeby była równowaga wśród ludzi zajmują się tym kosiarze czyli nasi główni bohaterowie. No i to dla mnie jest trochę dziwne, że nad tym nie ma nikt kontroli, skoro ludzie doprowadzili do unicestwienia to czy sztuczna inteligencja nie powinna choć trochę tego pilnować?
Musicie sami się w tym połapać jak chcecie to przeczytać, ja kupiłam całą serię i żałuję bo wiem że będę musiała kiedyś przez to przebrnąć ale nie mam na to ochoty.
Powodzenia tym którzy się podejmą, może się wam to spodoba jak większości :)

Uwielbiam ten świat. Nie czytałam wiele książek Urban Fantasy, a już w ogóle dystopii, ale to jest świetne! O wadach książek mogę pisać godzinami... tutaj jednak nie mam nic do powiedzenia. Szczena mi opadła!

zapraszam na mój instagram w wolnej chwili ^^,

Sam zamysł książki bardzo mi się podoba. Natomiast wykonanie już mniej. Przede wszystkim nie mam swojej ulubionej postaci, ciężko było mi się przywiązać do kogokolwiek. Ciekawy wydawał mi się Faraday, ale niestety do czasu. Mam też wrażenie, że brakuje czasami logiki w przedstawionych wydarzeniach. Sam Kosodom też rządzi się dziwnymi prawami (np. jego głowa to już dla mnie totalna abstrakcja). Ogólnie książka nie jest zła, ale czegoś mi w niej brakuje.

zapraszam na mój instagram w wolnej chwili ^^,