Teoria wszystkiego (książka + film)

Okładka książki Teoria wszystkiego (książka + film) autor nieznany
Okładka książki Teoria wszystkiego (książka + film)
autor nieznany Wydawnictwo: Polityka film, kino, telewizja
22 str. 22 min.
film, kino, telewizja
Polityka
2014-01-01
2014-01-01
22 min.
Eddie Redmayne Felicity Jones film Stephen Hawking Teoria wszystkiego

Dużym plusem dla książki będącej dodatkiem do filmu "Teoria wszystkiego" jest przedstawienie postaci samego Stephena Hawkinga. Niespodzianką może być fakt, iż niewiele możemy tu poczytać na temat odtwórców głównych ról (mamy tylko garstkę informacji o Eddie'em i praktycznie nic na temat Felicity Jones). I choć w tego typu dodatkach, notki biograficzne głównych aktorów są zabiegiem powszechnym, tak tu myślę, że ich brak jest jak najbardziej uzasadniony. Bo właśnie postać Hawking'a jest tu najważniejsza. Cieszy mnie więc, że skupiono się właśnie na nim.

Drugim pozytywnym akcentem jest coś, czego w niektórych tego typu wydaniach mi brakuje. Mianowicie: interesujące informacje dotyczące reżyserii, realizacji filmu, pracy na planie. Tu to dostałam. Całość dobrze się czyta, a bardzo ładne, fotosy z filmu dodatkowo podnoszą przyjemność obcowania z lekturą.

Książkę uznaję za dobry dodatek do filmu. Sam film jak najbardziej polecam.

Opinia opublikowana na moim blogu:

• 📀Film + książka (DVD z dodatkiem)
  • Tematycznie: Film/kino/gwiazdy filmowe ★ ✭
  • 🏡Posiadam $
  • 🔚Ukończone w roku 2017 ◄

Dodaj cytat z książki Teoria wszystkiego (książka + film)