Ekonomiczna Ekologiczna Kuchnia

Zwierciadło
2017-10-11
2017-10-11
kuchnia wegetarianizm przepisy

Jakoś przepisy zawarte w książce średnio przypadły mi do gustu - głównie z tego względu, że mam już opracowanych dużo swoich i szukałam czegoś nowego. Choć polecam tę książkę wszystkim tym, którzy zaczynają przygodę ze zdrowym odzywianiem i nie wiedzą, od czego zacząć :) Plus dla autorki za pokazanie, że zdrowe gotowanie nie oznacza zaciągania kredytów, byle tylko kupić produkty eko :) W zasadzie wychodzi nawet taniej niż tzw. "kuchnia tradycyjna", jeśli korzysta się z sezonowych produktów z miejscowego warzywniaka.

Ładnie wydana, przepisy srednio oryginalne, ale łatwe i dobrze opisane. Mi niestety spodobał się jeden czy dwa, więc dobrze, że wypożyczyłam. No i błagam, nazywać potrawę z kaszy 'risotto'? I potem mamy zlot kucharek na fejsie, które rzucą na świderki przecier z mięsem mielonym i twierdzą, że to spaghetti.

Książka podzielona jest na rozdziały : śniadania, zupy, drugie dania, bezglutenowe dania obiadowe, przekąski na słodko i słono. Piękne zdjęcia i proste przepisy wegetariańskie z produktów ekologicznych i nie tylko. I tu jest duży Plus. Rozczarował mnie natomiast sposób pokazania w książce kwestii ekonomicznej. Podanie orientacyjnego kosztu dania oraz (nie przy wszystkich przepisach) ekorady np. co zrobić z pozostałą ilością mleka kokosowego,które nam zostało czy zakup sezonowych produktow i to z listą to dla mnie za mało.Mało ekonomiczna.

Mi książka się podobała :) bardzo ładnie wydana. Parę przepisów już wypróbowałam!!! I wyszły. Szkoda tylko, że nie ma żadnego wstępu, a jest to typowo książka kucharska. Jeśli chcemy czegoś zdrowego każdy znajdzie coś dla siebie.

Przepisy powielone z innych książek albo po prostu takie, które już znam. Spodziewałam się ciekawszego podejścia do tematu i może czegoś bardziej oryginalnego.

• Kulinarne
  • Książki kucharskie, kulinaria