Sekretne życie samotnej lalki

Wydawnictwo: W.A.B.
The Secret Life of the Lonely Doll: The Search for Dare Wright
Dare Wright
strange

Fascynująca biografia pisarki, fotografki i modelki Dare Wright przekonuje, że najmroczniejsze są tajemnice dzieciństwa. Jean Nathan, niczym wprawny śledczy, w „Sekretnym życiu samotnej lalki”, odkrywa tajemnice Dare Wright – fotografki, modelki i co najistotniejsze autorki opowiadań dla dzieci. Poznając biografię autorki Samotnej lalki dowiadujemy się, jak wielki wpływ na dorosłe życie ma...

Jean Nathan, niczym wprawny śledczy, w „Sekretnym życiu samotnej lalki”, odkrywa tajemnice Dare Wright – fotografki, modelki i co najistotniejsze autorki opowiadań dla dzieci. Poznając biografię autorki Samotnej lalki dowiadujemy się, jak wielki wpływ na dorosłe życie ma wychowanie, które wikła główną bohaterkę w niezrozumiałe, erotycznie niepokojące relacje rodzinne.
W połączeniu z licznymi nawiązaniami do klasyki literatury, „Sekretne życie…” pobudza wyobraźnię wymuszając na czytelniku dziecięce wspomnienia i refleksje.

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: wydawca

Zslaboscidoksiazek | 2019-05-20
Przeczytana: październik 2018

Książka która byłam totalnie rozczarowana.. Ciągle powtórzenia, pomieszanie w akcji i pomimo tego że książka "ala" biografia bohaterowie którzy mnie drażnił.

Poetyka | 2019-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2019

Wiele sobie obiecywałam po tej książce, bo bardzo zainteresowały mnie zamieszczone w niej fotografie. Niestety, jest tak nudno napisana, że doszłam tylko do połowy i się poddałam.
Może komuś to się podoba, mnie niestety nie.

Akari97 | 2019-01-18

Wzbudzająca niepokój i ciekawość biografia mało znanej modelki i autorki książek dla dzieci - Dare Wright. Jej życie może się wydawać naprawdę niezwykłe, a postać Edith - Samotnej lalki, którą stworzyła - ma z nią więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać.

Aniaczyanka | 2017-12-27
Przeczytana: 25 grudnia 2017

Przyznaję, że trochę zmyliła mnie okładka tej książki-piękna, pastelowa, nie zapowiada wstrząsającej historii. A jednak właśnie taka jest. Opowiada o Dare Wright, nieznanej w Polsce amerykańskiej pisarce (właściwie też fotografce i modelce). Nie czyta się jej lekko, tym bardziej mając na uwadze to, że jest to powieść biograficzna. Ale warto było poznać tą historię, choć momentami miałam ochotę zamknąć oczy i wymazać z pamięci niektóre sceny. Długo o niej nie zapomnę

Zlakarma | 2017-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2017

Można być pięknym, sławnym, bogatym, a mimo to żyć w cieniu .
Dare Wright była utalentowaną kobietą, pisarką książek dla dzieci , fotografką , modelką. Ale przede wszystkim była córką swojej matki, na którą ciągle czekała. Jako dziecko , jak i również jako dorosła kobieta ciągle z boku , wycofana zamknięta jak postać z bajki.
Przyznam że kilka razy się wzruszyła ale również oburzyłam czytając tę książkę.

Megan Jameson | 2017-12-06

Gdy w 1957 roku, na rynku Stanów Zjednoczonych ukazuje się książeczka „Samotna Lalka”, staje się ona kultową lekturą, skierowaną do dzieci, mimo swojej dość kontrowersyjnej aury. Wiele lat później, dziennikarka Jean Nathan spisuje dzieje autorki tej niezwykłej historii, Dare Wright, mieszkającej w jednym z nowojorskich domów opieki. A jej historia przeraża, fascynuje i zastanawia.

Dzięki wnikliwemu dziennikarskiemu śledztwu i licznym relacjom przyjaciół i współpracowników, okazuje się, że dzieje bohaterów „Samotnej Lalki” to tak naprawdę skomplikowane relacje, jakie autorka miała ze swoją rodziną, która była rozbita, pełna artystycznej pretensji i mrocznych a do tego erotycznie dwuznacznych relacji.

Dare Wright była artystką, pisarką i fotografką. Sama robiła grafikę do swoich historii, w których to wyrzucała swoją samotności i zagubienie. Jej życie było zdominowane przez zaborczą matkę manipulantkę, Edie, która robiła wszystko by stłamsić Darę. A ta jej wierzyła. Przez całe...

EmiliaTeofila Nowak | 2017-12-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 01 grudnia 2017

Muszę Wam powiedzieć, że kiedy przeczytałam, jak mizernie wyglądał schyłek życia Dare pomimo odniesienia wielkiego sukcesu, nie mogłam przestać płakać przez dobre kilka godzin. Minęły trzy dni od przeczytania przeze mnie Sekretnego życia samotnej lalki, a ja cały czas rozpamiętuję ostatnie strony.
Całość recenzji na: http://fabrykadygresji.pl/2017/12/03/jean-nathan-sekretne-zycie-samotnej-lalki-w-poszukiwaniu-dare-wright/

iza122 | 2017-11-07
Na półkach: Przeczytane, Książki 2017
Przeczytana: 06 listopada 2017

"Sekretne życie samotnej lalki", to książka, która skusiła mnie tytułem. Nie zdawałam sobie sprawy, że jest to biografia kobiety praktycznie nie znanej w Polsce - Dary Wright .
Autorka Jean Nathan, która jako dziecko zaczytywała się w w książeczce "Samotna lalka" jako osoba dorosła postanowiła, wrócić do tej historii. Jak się okazało drukowanie bajki zostało wstrzymane. Chcąc nie chcą dziennikarka zainteresowała się życiem osoby, która stworzyła jej powiedzmy "ulubioną" historyjkę.
"Sekretne życie samotnej lalki" to szokująca historia o kobiecie, która miała wiele talentów. Była aktorką, modelką, sama dekorowała sobie mieszkanie, szyła ubrania. Była uzdolniona pod wieloma względami. Do tego była niesamowicie piękna. Mężczyźni lgnęli do niej jak muchy do miodu, choć ona tego nie widziała. Była skromna, zamknięta w swoim świecie.
Największą jej pasją było fotografowanie, lubiła też bawić się w przebieranki i robić sobie zdjęcia( w dzisiejszych czasach zwiemy je selfie, a kiedyś...