9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
LubimyCzytać

Opis autora: Czy pokój, harmonia społeczna i tradycyjne wartości są możliwe w dzisiejszym świecie? Twierdzę, że tak. Przedstawiam rozwiązanie, które jest idealistyczne, ale zarazem realne, ponieważ zakorzenione w samej naturze ludzkiej (tak jak jest ujęta w klasycznej filozofii, sięgającej do Platona i Arystotelesa). W swojej książce roztaczam wizję szczęśliwego społeczeństwa i dobrego...

Opis autora:
Czy pokój, harmonia społeczna i tradycyjne wartości są możliwe w dzisiejszym świecie? Twierdzę, że tak. Przedstawiam rozwiązanie, które jest idealistyczne, ale zarazem realne, ponieważ zakorzenione w samej naturze ludzkiej (tak jak jest ujęta w klasycznej filozofii, sięgającej do Platona i Arystotelesa). W swojej książce roztaczam wizję szczęśliwego społeczeństwa i dobrego państwa. Centralne miejsce w książce zajmują "Zasady szczęśliwego społeczeństwa", siedem klasycznych zasad z wyjaśnieniem jak mogą być zastosowane w praktyce.

źródło opisu: https://www.facebook.com/korabkarpowicz/

źródło okładki: https://www.piw.pl/

Beata | 2018-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2018

Polecam. Naprawde ciekawa ksiazka. Zgadzam sie z autorem w wielu punktach. Czyta sie bardzo dobrze.

nonko | 2018-07-26
Na półkach: Chcę przeczytać, Kolejka