LubimyCzytać

Opis autora: Czy pokój, harmonia społeczna i tradycyjne wartości są możliwe w dzisiejszym świecie? Twierdzę, że tak. Przedstawiam rozwiązanie, które jest idealistyczne, ale zarazem realne, ponieważ zakorzenione w samej naturze ludzkiej (tak jak jest ujęta w klasycznej filozofii, sięgającej do Platona i Arystotelesa). W swojej książce roztaczam wizję szczęśliwego społeczeństwa i dobrego...

Opis autora:
Czy pokój, harmonia społeczna i tradycyjne wartości są możliwe w dzisiejszym świecie? Twierdzę, że tak. Przedstawiam rozwiązanie, które jest idealistyczne, ale zarazem realne, ponieważ zakorzenione w samej naturze ludzkiej (tak jak jest ujęta w klasycznej filozofii, sięgającej do Platona i Arystotelesa). W swojej książce roztaczam wizję szczęśliwego społeczeństwa i dobrego państwa. Centralne miejsce w książce zajmują "Zasady szczęśliwego społeczeństwa", siedem klasycznych zasad z wyjaśnieniem jak mogą być zastosowane w praktyce.

źródło opisu: https://www.facebook.com/korabkarpowicz/

źródło okładki: https://www.piw.pl/