Nienia z Zielonego Marzenia Lato Nieni

7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Nienia z Zielonego Marzenia Lato Nieni
las, nienia, rusałki
Isabellix

Chcecie poznać Nienię, która ma cały las na głowie? Wystarczy tylko mocno zamknąć oczy i już macie przed sobą dróżkę. A może nawet strzałkę, ułożoną z szyszek? Będziecie razem z Nienią tropić tajemnice, przyjaźnić się z duchami, rusałkami i letnim wiatrem. Możecie także ugotować zupę konwaliową na starym cmentarzu. Co zobaczenia w leśniczówce Zielone Marzenie!

źródło opisu: Opis okładkowy

źródło okładki: https://www.google.pl/search?q=nienia+z+zielonego+...»

Mari | 2018-01-14

Nie wiem czemu, ale z tej książki ( przynajmniej w moim odczuciu) wypływa magia. Nienia jedzie na wakacje do dziadków, do Leśniczówki Zielone Marzenie. Jest inna niż wszystkie dzieci. Zamiast ciągłego cykania na tablecie i telefonie lubi czasem odpocząć w przyrodzie i pomarzyć. Pewnego dnia do leśniczówki przyjeżdża nierozgarnięta, młodzieżowa kuzynka Manuela. Na początku obie dziewczyny trzymają się od siebie z daleka, lecz pod koniec Manuela wytrzymuje kilka dni bez swojego tableta, a na koniec staje się całkiem taka jak Nienia. Książka bardzo mi się podobała, ponieważ czytając ją da się uciec od całej tej techniki XXI wieku. Polecam! ☺

BasiaK | 2018-02-16
Na półkach: Przeczytane, Przygodowe