filozofia i etyka
Wielebny

W serii Łódzka Biblioteka Filozoficzna ukazuj. się monografie, będące owocem konferencji naukowych organizowanych cyklicznie przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego pod szyldem Łódzkich Warsztatów Filozoficznych. Tematyka każdego tomu ściśle wiąże się z zagadnieniami poruszanymi podczas odnośnej edycji Warsztatów. W przyszłości planuje się poszerzyć zakres prac wydawanych w ramach Łódzkiej Biblioteki Filozoficznej o dzieła dojrzałych filozofów oraz młodych adeptów tej dyscypliny. Do tej pory w serii ukazały się dwie monografie: „Język, umysł i Technologia. Eseje zainspirowane prozą Stanisława Lema”, będąca pokłosiem konferencji „Język i technologia. Wątki lemowskie w filozofii nauki i kultury”, która odbyła się w 2008 r. oraz „Doświadczenie a intersubiektywność”, w której zamieszczamy teksty odczytane na konferencji o tym samym tytule, która miała miejsce w 2009 r.

źródło opisu: www.km.com.pl

źródło okładki: http://www.km.com.pl