Naturalnie

Ekscentryczna arystokratka, nad wiek dojrzała nastoletnia youtuberka i sekretna misja przeciw siłom zła. Czy podróż to tylko przygoda? Czy siostrzana więź pomaga godzić się ze stratą? Co wydarza się w tajemniczym królestwie Bhutanu? I gdzie jest to całe Shangri-La? Sto siedemdziesiąta pierwsza podróż Bazylii von Wilchek to współczesna baśń napisana z humorem i dystansem do życia. Wciąga,...

Sto siedemdziesiąta pierwsza podróż Bazylii von Wilchek to współczesna baśń napisana z humorem i dystansem do życia. Wciąga, intryguje, zaprasza w głębsze rejony psychologii i duchowości. Niezwykły klimat tej powieści podkreślają wspaniałe ilustracje Barbary Iwańskiej.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Naturalnie

Fragment książki

Konstantyn | 2017-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2017

Zacząłem czytać o przygodach Hrabiny wczoraj wczesnym wieczorem, kontynuowałem dziś od późnego poranka, cały dzień czytałem i właśnie przed chwilą skończyłem. Jest tylko jedna książka, którą pochłaniałem z tak wielkim szczęściem ("Wiezień Układu" Alana Akaba) - ta jest drugą. Nigdy, przenigdy nie zdarzało się to przy innych pozycjach!

Renata Rusnak wykreowała świat, w którym mogłem całkowicie zapomnieć o tym kim jestem, czym się zajmuję, co jest moim zmartwieniem i prawie udało jej się sprawić, że zapomniałem o głodzie. Bardzo cieszę się, że powstają "współczesne" baśnie, historie, które pozwalają nam przenieść się w inny wymiar, wczuć się w bohaterów i wraz z nimi przeżywać ich przygody.

Nie mogę też nie wspomnieć o przepięknym wydaniu, świetnej jakości papierze i okładce, a także o szalenie zmysłowych ilustracjach wewnątrz książki. To wszystko składa się na kawałek solidnej roboty, która będzie cieszyć oko i duszę przez wiele dni. Polecam!

hanysz | 2018-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

"Sto siedemdziesiątą pierwszą Podróż Bazylii von Wilchek" czytało mi się świetnie. Kto zna bloga Renaty Rusnak (a warto, bo jest bardzo głęboko, a bardzo przystępnie - i rozmaicie), ten wie, że "Bazylia" musi mieć w sobie wszystkiego tego po trochu. Czytałam więc na dwie raty, powodowana najpierw chęcią rozciągnięcia sobie przyjemności, a potem już zwykłą zachłanną ciekawością. Rozciągałam w czasie, ile tylko mogłam, czytanie pierwszych stron i całej tej części stanowiącej prezentację postaci i ich ruszenie w podróż. Zresztą, sama byłam w podróży, właśnie kupiłam auto i musiałam je wypróbować, zapomniałam zabrać z Polski ulubiony fotel, powiewałam błękitnym szalem i stale zmieniały mi się krajobrazy... Bez zdradzania szczegółów powiem tylko, że uczucie siostrzeństwa z ekscentryczną hrabiną i jej wieczną swobodną elegancją miałam zapewnione. Zresztą po prostu zdążyłam się już naczekać na tę powieść. To była osobista, ale bardzo przyjemna faza lektury. I W OGÓLE nie chciało mi się...

Basia | 2018-05-14
Przeczytana: 2018 rok

Skończyłam niedawno czytać "Sto siedemdziesiątą pierwszą podróż Bazylii von Wilchek" autorstwa Renaty Rusnak. Jest to historia podróży dwóch kobiet – ekscentrycznej hrabiny w średnim wieku, czyli tytułowej Bazylii oraz młodej dziewczyny, Poli.

Bazylia wyrusza w tajną misję. Po drodze postanawia zabrać ze sobą Polę - introwertyczną nastolatkę prowadzącą kanał na Youtube oraz jej białą kotkę, Panią Mi. Razem udają się do Bhutanu, skąd Bazylia wyrusza dalej sama, a Pola zostaje pod opieką mnichów. Jeśli Bazylia nie powróci w wyznaczonym terminie, Pola ma dostarczyć królowej Bhutanu list z dalszymi wskazówkami.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, jest to, że książka jest przepięknie wydana. W środku znajdują się cudowne ilustracje Barbary Iwańskiej, które pomagają w odbiorze świata stworzonego przez autorkę. Opisom również niczego nie brakuje, które wprowadzają czytelnika w immersję.

Powieść adresowana jest raczej do starszych dzieci, ale nie jest to historia głupawa i słodziutka....

Pippi | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

Książka napisana z ogromną wyobraźnią i wrażliwością na świat, jego kondycję i przyszłość. Przygody Bazylii i Poli są urokliwie magiczne, a niektóre epizody poruszające poprzez swą głęboką symbolikę. Wszystko osadzone w fantastycznych ale i współczesnych scenografiach. Pola, młoda dziewczyna o silnej osobowości, spotyka dużo starszą Bazylię, osobę nietuzinkową i zaangażowaną w sprawy ważne dla kondycji świata. Dla Poli wspólna z Bazylią podróż na Wschód staje się jedną z najciekawszych i najważniejszych lekcji w życiu. Pola wraca z niej mądrzejsza i silniejsza. Pola ma wszelkie cechy, by stać się wzorcem mądrej, silnej i wrażliwej współczesnej nastolatki dla młodych czytelniczek. Przyjemnie jest śledzić podróż tych dwóch kobiet. Podróż pełną przygód i miejsc, czasem pięknych, a czasem strasznych i niebezpiecznych. Mocną stroną książki są również piękne ilustracje.

Aleksandra | 2018-01-14

Powieść jest dla kobiet dojrzewających, dla tych, które chcą dojrzeć i przed którymi to nieuchronne, bo np. właśnie są w jakimś momencie granicznym, czyli dla wszystkich kobiet, małych i dużych. :) Powieść dla mnie mówi m.in. o przechodzeniu pomiędzy byciem dzieckiem a dorosłą osobą, kobietą i wyrażeniu siły z tym związanej, przyjęciem jej. Opisana w powieści podróż jest konsekwencją tej siły, odpowiedzią. Kolejne odpowiedzi przychodzą, ale wymagają podejmowania właściwych decyzji i zgody na transformacje. Sama podróż wymaga siły i wiary w siebie, którą mają główne bohaterki co sprawia, że podróż ta staje się też wielowymiarową przygodą.
To, że powieść jest też dla mężczyzn, którzy mogą w niej wiele odnaleźć może nie jest na pierwszy rzut oka takie oczywiste, ale warte przekonania się. :)

pierożek | 2018-01-17

Fajna książka.