Dziesięciu Murzynków

Okładka książki Dziesięciu Murzynków Agatha Christie
Okładka książki Dziesięciu Murzynków
Agatha Christie Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
Prószyński i S-ka
1999-01-01
1999-01-01

10 osób pod różnymi pretekstami zostaje zaproszonych na pewną wyspę, an której zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Aby przetrwać muszą ze sobą współpracować, chociaż wcale sobie nie ufają.

Próbowałam razem z bohaterami rozwiązać tą dziwną zagadkę, ale takiego rozwiązania to się nie spodziewałam, jestem zaskoczona takim przebiegiem sprawy, ale to już jest chyba typowy styl autorki żeby nas zaskakiwać, zwłaszcza rozwiązaniem.

Znowu mój błąd, że najpierw obejrzałam serial BBC ( zresztą trzeba przyznać że świetny ) i niestety wiedziałam jak się skończy, ale spodziewam się, że jak ktoś czyta książkę nie wiedząc, musi mieć arcyzabawę. Uczta dla czytelnika.

Agatha Christe nie bez powodu nazywana jest królową kryminałów... Koncept na książke i jego poprowadzenie bezdyskusyjnie wybitne. Historia każdej z 10 postaci została przedstawiona w sposób wiarygodny. Tak samo każda ze śmierci, mimo że cały głowny wątek balansował na granicy absurdu. A zakończenie - no cóż. To moja druga przeczytana książka autorki i drugi raz zakończenie było tak fantastyczne, że wyłączyło mnie z realnego świata na dłuższy moment. Bardzo polecam!!

Bardzo szybko się czyta, mi zajęło to dwa wieczory. Akcja szybko się rozgrywa, ciekawa fabuła, bez długich opisówek z ciekawym motywem morderstw dopasowanych do wierszyka o dziesięciu żołnierzykach oraz z świetnym zakończeniem. Polecam.

Bardzo ciekawy kryminał! Akcja toczy się szybko a zakończenie nie jest oczywiste. Podczas czytania kilka razy zmieniałam zdanie na temat tego kto jest mordercą. Książkę czyta się sprawnie i bardzo przyjemnie. Trudno się od niej oderwać

Bardzo fajna książka, wciągająca, tak, że aż ułożyłam do niej piosenkę. Szczerze do końca nie spodziewałam się kto jest mordercą, co poznajemy na samiutkim końcu. 10 osób, które przyczyniło się w jakiś sposób do czyjeś śmierci,przybywa na wyspę, I po kolei zgodzie z pewną rymowanką giną, I jedna z nich jest mordercą, a paranoja narasta wraz z kolejnymi śmierciami, aż w końcu dochodzi do finału. Ciekawa koncepcja.

Twórczość Agathy Christie ma w sobie coś co sprawia ,że lubię wracać do już wcześniej przeczytanych tytułów. Sama ta książka była moim rozpoczęciem przygód z kryminałami i nie mogę żałować wyboru. Co prawda mnogość bohaterów wprowadza zamęt ,ale połączenie wszystkich wątków jest cudowne, a zakończenie nieoczekiwane.

Nie da się ukryć, że to jedna z najbardziej rozpoznawalnych powieści Agathy Christie.
Intryga jest rewelacyjnie utkana, a mnogość bohaterów, która na początku wprawia w lekkie zakłopotanie, daje duże pole do kombinowania i szukania zabójcy.
Klimat tej historii jest wyjątkowy i nie do zapomnienia :)

Klimat tej historii jest wyjątkowy i nie do zapomnienia :)

Dziesięciu gości na wyspie jest winnych śmierci, ale kto wymierza im karę? Na to pytanie muszą znaleźć odpowiedź, zanim wszyscy zginą w sposób opisany w dziecięcej rymowance. ⌛️ Odcięcie od świata zewnętrznego i walka z czasem sprawiają, że tak samo jak i bohaterowie, bardzo szybko przestałam ufać komukolwiek. Na każdej stronie doszukiwałam się wskazówek, dzięki którym odkryłabym tożsamość mordercy. W śledztwo zaangażowałam się do tego stopnia, że w trakcie lektury sporządzałam notatki na temat każdej z postaci. 😅 Nie będzie chyba zaskoczeniem, że totalnie spudłowałam, zaś samo rozwiązanie zagadki było bardzo satysfakcjonujące.

Moja pierwsza styczność z Christie i uważam, że to bardzo dobrze trafiony wybór.

• Kryminał
  • Kryminały